viki2
05.04.16,20:42
Celá rodina navštevujeme zubárku, ktorá nemá s poisťovňami zmluvu. Platíme na ruku za všetky výkony. Je možnosť po ošetrení ísť do našej zdravotnej poisťovne a dať si aspoň časť nákladov preplatiť? Nedoplatky na poistnom nemáme. Ďakujem.
Katy a R
05.04.16,18:48
ako je to s preplácaním výkonov u nezmluvných lekárov - nájdeš na stránke svojej ZP napr http://www.dovera.sk/poistenec/tema-ked-potrebujete-starostlivost/a52/zmluvny-verzus-nezmluvny-lekar
... ale nemaj veľké oči ;)
viki2
05.04.16,18:59
niečo som si prečítala už pred tým, preplácajú vtedy, keď pacient čaká na termín u zazmluvneného lekára viac ako 2 mesiace a ide nezmluvnému, aj to musí pred výkonom požiadať poisťovňu.......mňa skôr zaujíma, keď bežne navštevujeme nezmluvného, či niečo preplatia, veď poistenie sa za nás odvádza,....
Katy a R
05.04.16,19:02
aj ja som chcela skúsiť ... ale bez úspechu.
však skús - najskôr u svojho zubára, že či ti vyplní tú žiadosť vôbec ?
Chobot
05.04.16,21:05
Nemá to zmysel. Výkony zubára sú poisťovňou preplácané iba minimálne. Napr. mne robil zubár (tiež nemá s poisťovňou zmluvu) korunku, ktorá u neho stála nejakých 200 EUR a z poisťovne mi preplatili 22 EUR. Za bežnú plombu dostaneš možno nejakých 5 - 10 EUR a je s tým kopec papierovania. Každý úkon u nezmluvného zubára musí poisťovňa vopred schváliť, až potom si môžeš dať ukon spraviť a potom ti preplatia niečo. To je lepšie nájsť si zubára, čo má zmluvu s poisťovňou (tých je ako šafranu), ale aj tak budeš väčšiu časť úkonu platiť v hotovosti.
viki2
06.04.16,18:39
hm, takže nič moc :-(, inak je to nefér tento systém, poisťovňa za mňa zhrabne prachy a náklady nemá žiadne......
...ešte tak pomimo, ak sa pridávajú normálne odpovede, z týchto vylepšení som nejako vedľa...
Chobot
06.04.16,23:20
Záleží od toho, či založíš debatu, alebo otázku. Ak debatu, tak je možné pridávať viac príspevkov. Pri otázke môže každý dať len jednu odpoveď a prípadne komentovať svoju alebo iné odpovede.
Chobot
06.04.16,23:23
A k tej poisťovni ešte - zubár nie je jedniné, čo sa z poistného na zdravotné poistenie uhrádza. Zdravotné poistenie je solidárne, takže nemôžeš robiť bilanciu medzi tým, čo si zaplatil na poistnom a čo si dostal u lekára. Ak by si potreboval finančne náročnú operáciu, čo by si povedal? Že na ňu nepôjdeš, lebo si poisťovni nezaplatila toľko na poistnom?