Replasťačka
06.04.16,09:24
V 1/2016 sme dostali faktúru s DD a vystavenia 29.1.2016 , dodávateľ Česko, ale na faktúre je uvedené IČ DPH slovenské a tiež je fakturované s DPH.
DPH som uplatnila v 1/2016.
V 3/2016 sme od dodávateľa dostali dobropis k pôvodnej faktúre a novú faktúru vystavenú s prenosom daňovej povinnosti spolu so sprievodným listom, v ktorom vysvetľujú svoj omyl.
Problém mám s tým, že sprievodný list je vystavený 14.3.2016 v Kladne, doručený k nám 18.3.2016 , uvádzajú v ňom vysvetlenie k chybne vystavenej pôvodnej faktúre, ale opravnú faktúru nám poslali s dátumom vystavenia a dodania 29.1.2016 a tiež aj opravená faktúra s prenosom daňovej povinnosti je vystavená 29.1.2016.
Žiadala som dodávateľa, aby mi poslali doklady vystavené so správnym dátumom, čiže s dátumom vystavenia 14.3.2016, ale neodpovedali a keď sa mi podarilo s ním spojiť telefonicky, pani, ktorá má v pracovnej náplni fakturáciu a účtovníctvo mi povedala, že si je vedomá svojej chyby, ale nakoľko sú kvartálny platitelia DPH, má to takto v poriadku a nebude nič opravovať, lebo by mala problémy.
Naša firma je však mesačný platiteľ dane a ja neviem, čo bude správne.
Musím podať dodatočné priznanie DPH za január ?
To však bude asi s pokutou.
Prosím, mám nejakú inú možnosť ? Telefonický rozhovor dokázať nemám ako. Sprievodný list spolu s obálkou mám .

ďakujem

Prosím , vie niekto poradiť ?