montblanc67
06.04.16,10:29
poraďte mi niekto čo mám dávať jest kocúrovi, ktorý je enormne chudý. mám jednu mačku a dvoch kocúrov. dvojročných. jeden má 5,5 kg , druhý niečo nad tri. je žalostne chudý, konzumuje granule, občas si dá trochu kapsičky a večer mávajú mäso. surové. z toho tiež zje ale je príšerne chudý. chcem mu dávať niečo, čo mu bude chutiť a trochu by pribral. mám na mysli nejakú kalorickú bombu.... poraďte čo to je, lebo zatiaľ som na nič neprišla...
Valcake
06.04.16,09:44
..ahoj, najprv by si mala vedieť či nemá nejaké črevné problémy, lebo nepíšeš či si bola u veterinára...či je odčervený, očkovaný..keby mal kocúr parazita môže robiť také problémy. Surové mäso by malo byť najprv zmrazené...nech sa darí..
arizona
06.04.16,11:35
Ake granule jedava? Aky je kocur stary? Ma tu chudost dlhodobo,alebo len v poslednom case? Maso zmrazujes,alebo podavas priamo z obchodu,zachladene?
montblanc67
07.04.16,07:39
granule striedam, ale najviac mu chutí purina one pre kastrované mačky, má dva roky. vzdy bol drobnejší, ale teraz ked má dospelé rozmery tela, tak to vidiet aký je oproti druhým dvom chudučký. inak je veľmi živý, chytá myši, nevidieť, ze by bol nejaký chorý. mäso mávajú zmrazené a potom rozmrazené, ale stane sa, že ked prinesiem z obchodu dám im hned. občas.
arizona
07.04.16,09:02
Granule pre kastratov su prisposobene,aby po nich macky nepriberali. Skus mu urcitu dobu davat :obycajne"granule. Este je mlady,energicky,nadbytocne kalorie vybeha. Ked bude starsi,alebo by zacal moc priberat,skus potom tieto,pre kastrovane macky. Inak,kocurik je este mlady,ked bude starsi zacne viac priberat. Ja krmim macky konzervami Animonda,je to ciste masko, bez chemie,macky su krasne,macate,plne energie. Aj veterinarka chvali, ze su ako z obrazku o zdravej vyzive :-) Ak chces,vyskusaj...
arizona
07.04.16,09:04
Este ma napadlo...odcervujes macky 3-4x rocne? Je to potrebne. Kocur moze mat aj nejake cervy,vtedy macky nepriberaju na vahe.
Terezia13
07.04.16,09:25
so zvieratami je to ako s ľuďmi, nie sme všetci rovnaký, niekto môže zjesť kalorické a niekto nesmie ani vodu s bublinkami, pre istotu je potrebné odčerviť, možno tie tablety nie sú práve na tie parazity (črevné), treba riešiť s veterinárom, ale mladé kocúriky ani mačky nezvyknú byť baculatými, zvlášť ak nie sú kastrované a majú možnosť chodiť von, teraz bolo obdobie párenia, takže trochu potrvá, kým niečo naberie na váhe, baculatieť začínajú v neskoršom veku, ten "macatejší" je asi väčší pohodár ozajstný kocúr lenivý
montblanc67
10.04.16,12:49
ano ano, odčervujem pravidelne, hovienko má v poriadku :) to skôr ten druhý - boris raz mal problemy so škrkavkami asi, lebo mal hnačku a mal zatiahnuté tretie viečko z toho som usúdila, ze škrkavky, dal mu zverolekar take širokospektralnejsie odčervovadlo a bolo dobre. tento chudučky nema problemy s červami.... este mi poradili pastu calo-pet.... vdaka za rady
judit.esam
11.04.16,11:19
v modernej dobe sa čo raz viac hovorí o kŕmení zvierat prirodzeným spôsobom, to je surovým mäsom. Skúste. Ak zachutí im tak vrelo odporúčam, úplne prejsť na surovú stravu. Doma máme psov aj kocúra na mäsa a kostiach len surové, a je to úžasné. Sú ako z katalógu, srsť zdravá, zviera zdravé.. Bobky krásne tvrdé menej smradľavé. Celkové náklady stravy znížené o polovicu. Je to spôsob kŕmenie volá sa to BARF. na internete nájdete veľa informácií. :)
montblanc67
28.04.16,21:21
ja krmim macky iba surovym masom :) maju k dispozicii aj granule, ale surove maso je zaklad
afrikánka
15.05.16,12:28
áno, ani mačky nie sú rovnaké, neviem kedy sa kocúrik objavil u zadavateľky - mohol v rannom veku prejsť nejakým ochorením, ktoré zbrzdilo rast, pravdepodobne zostane z neho "drobček"
afrikánka
15.05.16,12:44
...dvojročný? vývoj vzrastu ukončený, ďalej neporastie, všímaj si jeho kondíciu...ale návšteva VETA by bola asi vhodná, výsledky z krvi by mohli potvrdiť, alebo vyvrátiť prípadné ochorenie....
Terezia13
15.05.16,19:29
to sa stalo aj nášmu bielemu hluchému kocúrovi - bol o polovicu menší aj váhovo od svojich súrodencov, myslela som, že neprežije a má už 8 rokov, zabrzdilo ho to aj v tom, že majiteľka si myslela, že má hnačku, tak ho "zapekali" a on mal opačný problém a keďže sa mu nedalo vyprázdniť, akosi len kúštik - tak mu to ostalo na zadočku a bol akože "okakačkovaný"