Zuziana
15.06.06,09:45
Zamestnanec mi priniesol potvrdenie od lekára, že nie je schopný vykonávať fyzickú prácu (je to jeho náplňou práce). Zamestnávateľ ho nemá možnosť preradiť na inú prácu. Ak s ním ukončí PP v zmysle § 63 odst.1 písm. c je povinný mu vyplatiť odstupné?

Ďakujem za odpovede:)
Tweety
15.06.06,07:48
Zamestnanec mi priniesol potvrdenie od lekára, že nie je schopný vykonávať fyzickú prácu (je to jeho náplňou práce). Zamestnávateľ ho nemá možnosť preradiť na inú prácu. Ak s ním ukončí PP v zmysle § 63 odst.1 písm. c je povinný mu vyplatiť odstupné?

Ďakujem za odpovede:) Patrí odstupné podľa odst.1 § 76, ak budú splnené podmienky odst. 2.,ak súhlasí so skončením PP pre začatím plynutia výpovednej doby.
slovex
15.06.06,07:49
áno určite ak je zamestnaný viac ako 5 rokov tak 3-mesačné odstupné
Zuziana
16.06.06,16:40
Ešte jedna situácia: pracovníčka po dlhodobej PN priniesla potvrdenie o strate zdravotnej spôsobilosti na výkon fyzickej práce. Súčasne s ukončením PN doniesla aj Okamžité zruženie pracovného pomeru v zmysle § 68.Doklady odovzdané 14.6., práceschopná k 15.6., k tomuto dátumu chce ukončiť PP. Ako sa zachovať ako zamestnávateľ ak vôbec nebol zo strany zamestnankyne poskytnutý časový priestor na peradenie na inú prácu
Chobot
19.06.06,06:33
Ešte jedna situácia: pracovníčka po dlhodobej PN priniesla potvrdenie o strate zdravotnej spôsobilosti na výkon fyzickej práce. Súčasne s ukončením PN doniesla aj Okamžité zruženie pracovného pomeru v zmysle § 68.Doklady odovzdané 14.6., práceschopná k 15.6., k tomuto dátumu chce ukončiť PP. Ako sa zachovať ako zamestnávateľ ak vôbec nebol zo strany zamestnankyne poskytnutý časový priestor na peradenie na inú prácu

Na vašom mieste by som ponúkol preradenie na inú prácu, ak je to vo firme možné. ZP predsa dáva možnosť zamestnávateľovi do 15 dní ponúknuť inú prácu a až potom môže zamestnanec dať okamžitú výpoveď, ak ho nepreradí.

Ak nezoberie ponúknutú prácu (preradenie), nemôže si uplatniť okamžité rozviazanie PP, je to hmotnoprávna podmienka na okamžité rozviazanie PP. Zdá sa, že zamestnanec nemá záujem pracovať vo vašej firme, tak by som to skúsil riešiť dohodou, napr. ponúknuť 1 mesačné odstupné.

Ak sa nedohodnete, tak ponúknuť to iné miesto. Ak to nepríjme, tak nech sa rozhodne sama - dvojmesačná výpoveď (z jej strany), alebo dohoda (bez odstupného).
Zuziana
19.06.06,07:08
Vďaka za vyjadrenie