Kurier560
07.04.16,00:41
Mam problem, pol roka dozadu som si pozical 500 eur. Peniaze som ochotny vratit, no osoba, od ktorej som peniaze pozical, chce neexistujucu sumu 2000 eur. Pritom nema ziadnu zmluvu o pozicani mi takej ciastky ma len doklad o prevedeni 500 eur na moj ucet ak nie je ziadna zmluva s mojim podpisom, moze odo mna len tak ziadat peniaze? Poradte mi. Vopred dakujem
Chobot
06.04.16,23:15
A od nás chceš čo? Však mu zaplať 500 EUR a je to vybavené. Možno. Možno bude vymáhať viac, ale to by musel nejako doložiť.
jakubzemko
07.04.16,03:47
misoft
07.04.16,15:30
Hele ----- vieš, odkiaľ (z ktorého účtu) prašule prišli. Tak ich pošli na ten účet. A basta.
Ak on začne "vymáhať" (aj napr. súdnou cestou) - nedokáže to. Nemá nič v paprčiach..... ešte ti aj on bude platiť... právnika a pod.
Ty máš eso v rukáve - výpis z účtu - prevod 500€ od neho k tebe a potom prevod od teba k nemu.
Oliwa
07.04.16,18:43
Bola to bezúročná pôžička? Dohodli ste sa, že mu vrátiš 500 eur?
Inak je fajn, že si ochotný ich vrátiť... :D
Oliwa
07.04.16,18:51
Misoft, ako vieš, že prašule prišli z účtu?
Mohol to byť vklad v hotovosti a doklad o prevedení 500 eur na účet môže byť vkladový lístok.
Ak je problém vrátiť za pol roka 500 eur, asi by bol aj problém platiť právnika a súdne poplatky, keby na to prišlo...
profesional
07.04.16,20:42
Vráť len 500 Eur. Nakoľko jediné čo v tejto chvíli môže od teba vymáhať je 500 Eur a aj to nie ako pôžičku, ale len ako takzvané bezdôvodné obohatenie. A ak chceš mať väčšiu istotu, pri prevode daj do poznámky text "vrátenie mylnej platby"
Oliwa
08.04.16,07:03
Za predpokladu, že dlžník pozná pozná číslo účtu veriteľa... Prečo hneď bezdôvodné obohatenie? Veď to mohol byť aj finančný dar... :D A darca sa teraz domáha späťvzatia daru...:D
misoft
08.04.16,09:16
Sorry - deformácia. Banku vidím len zvonku, všetko robím cez IB. Ale pokiaľ vie, od koho ich má (požičané) - pošle poštou na jeho adresu a je to.
Nandrolon
08.04.16,10:24
Keď už sme pri tom, mohla to byť aj platba pri "príležitostnom predaji" nejakej hnuteľnej veci.
Ak nikto z vás nemá žiaden doklad, je to tvrdenie proti tvrdeniu. Urobil by som to tak ako ste sa ústne dohodli, ak ste sa nijako nedohodli /zdá sa mi to nepravdepodobné/, tak by som tých 500 eur poslal na účet, z ktorého mi prišli, alebo šekom na adresu konkrétnej osoby.
Ak ti ich požičal, ústne ste sa na niečom dohodli, a to by malo platiť, aj keď sa to nedá preukázať. U normálnych ľudí NEpodvodníkov platia aj ústne dohody, dokonca je to aj zákonne povolené že nie všetko musí byť striktne písomné.
biokatty
01.06.16,10:07
Kurier urcite by som sa drzala poslednej rady. Hlavne ak sa jedna nie o pol roka, ale rok od pozicania, zdokladovany prevod na tvoj ucet pozicana suma 640e a zvysok do 2000e vylakany od expriatelky pod zamienkou pomoci, ze nemas z coho zit, klamania jej o laske a spolocnej buducnosti a finale je snubny prsten. Dodatok: trestne stihanie za nebezpecne vyhrazanie dotycnej z teba toho podvodnika robi.
biokatty
01.06.16,10:35
Nie, nie je ochotny vratit. 3 mesiace sa pisomne dotahuje o 20e a posiela detaily zo sukromneho zivota vratane intimneho s dodatkom trhaj si vlasy
biokatty
01.06.16,10:52
Presne tak to bolo aj je
biokatty
01.06.16,10:54
NEpodvodnikov
jslancik
01.06.16,11:16
takže ty netvrdíš, že si do nej nezobral viac peňazí, ako tých 500. TY iba tvrdíš, že na ďalšie peniaze nie je žiadny doklad. ty si ale poklad...