Patrik Murárik
07.04.16,06:17
Zdravím vás, pred časom sme uvažovali že by sme u nás v dedine odkúpili jeden dom po starej krčme a využívali by sme ho ako priestory pre naše spoločenstvo a niečo ako centrun volneho času. Budu to priestory hlavne pre mladých ale dali by sa tam aj nejaké menšie akcie robiť.
Vybavenie a údržbu a si ako tak vieme aj snáď s pomocou dediny predstaviť no zafinancovať kúpu takého priestoru si dovoliť nemôžme sami.

Moja otázka je teda či poznáte nejaké stránky prípadne kam sa obrátiť s tým či by nám vedeli prispieť ?

Zatiaľ máme len nejaké desiatky + možno by sme nejakú zbierku urobili ale nevieme čo ďalej ako približne postupovať viac.

Odhadovaná suma bude podla mňa cca 10-20 tisíc .. bude záležať od stavu, pretože je to už niekoľko rokov zavreté.

Za každú akúkoľvek pomoc budem vďačný :D

BTW- myslíte že je lepšie majitela osloviť osobne alebo cez realiťáka ?
ivka70
07.04.16,05:23
A dedina by nevedela taku budovu kupit a vyuzivat ju na kulturne aktivity?
Tam ste skusali?
Dalo by v takom pripade mozno pozidat o nejake fondy, keby ste dobre vypracovali projekt.
arizona
07.04.16,05:27
Treba sa v prvom rade obratit na obec,oni by mohli pomoct.Mozete skusit hladat aj sponzorstvo u miestnych firiem.
Patrik Murárik
07.04.16,06:16
no dedina už má svoj kultúrny dom + je tu možnosť využívať priestory pod školkou ale o tie sa delíme asi s ďalšimi 4-5 skupinami ludí a ešte je tu pastoračné centrum ktoré máme viacmenej volné ale tam s tými priestormi nemožme pracovať, chodia tam aj iný ludia a občas je tam nejaká oslava alebo kar
.. čiže preto chceme niečo čisto vlastné ..
Chceme osloviť organizacie ako zksm, iuventa a pod. no radi by sme vedeli aj o niečom ďalšom konkrétne ak by sa dalo

btw. čo som čítal tak eurofondy na podobné veci dostavaju vraj len mesta nad 5000 obyvateľov a my sme dedinka s 1500 ludmi cca :D
ivka70
07.04.16,06:29
Ak je vasa obec taka aktivna, a ma uz 2 centra a "len "1500 obyvatelov, tazko uz na dalsie centrum prispeje.
Tazke hladat jedine sponzora.
Patrik Murárik
07.04.16,08:38
práveže ani veľmi nie, priestory pod školkou využíva zakladna a umelecká čkola väčšinu času cez rok, kultúrny dom je viacmenej nepoužitelný, tam je iba jedna hala kde mame raz do roka ples a pastoračné je síce využitelné ako tak no s priestormi už inak robiť nemožme

Táto naša myšlienka je založená na tom aby sme urobili druhý domov pre mládež v obci, mladý nemajú kam chodiť moc a takto by sme s nimi mohli pracovať.
Naša skupina ma cca 20 ludí a mladých je zhruba 100 s ktorými by sa dalo pracovať. Samozrejme všetci chodiť nebudú ale aj štvrtina by bola slušný úspech :D