klaudia
15.06.06,10:06
Ahojte,

Je dobre keď je pračka vybavená aj so sušičkou? Idem kupovať práčku a neviem sa rozhodnuť. poradíte?
bv_alexandra
15.06.06,08:30
Ahojte,

Je dobre keď je pračka vybavená aj so sušičkou? Idem kupovať práčku a neviem sa rozhodnuť. poradíte?
a najlepšia by bola keby už bola aj s automatickou žehličkou:D
Ja zastávam názor mať dobru práčku s vysokými otáčkami a vtedy máš prádlo suché za pol dna. Ja mam 1200 otáčkovu a sušičku nepotrebujem.
ale to vieš 100 ludí 100 chutí:)
evina
15.06.06,08:33
ja som si kúpila video spolu s dvd. Po mesiaci sa prepálila poistka a opravár, keď mi ju bol vymeniť povedal, že nikdy nie je dobre kupovať dva v jednom. Vždy všetko čo je jediné je aj lepšie ...:D
atka4
15.06.06,08:38
Ahojte,

Je dobre keď je pračka vybavená aj so sušičkou? Idem kupovať práčku a neviem sa rozhodnuť. poradíte?
Naša domácnosť je ňou vybavená cca 4 roky a som spokojná. Sušenie má síce pomerne vysokú spotrebu energie, ale ak nechceš, prádlo nesušíš, ale niekedy sa fakt hodí.
Zvyčajne síce nesušíme, pretože to je vhodné skôr na syntetické materiály, čistá bavlna sa dosť krčí, ale ak je čas sušenia dlhší, je to lepšie. Zvyčajne to využívame pri "náhlom" praní, keď deti potrebujú rifle, bundy a pod. zo dňa na deň.
Myslím, že je vhodné sušiť pri bývaní v blokoch v čase keď sa ešte nekúri a prádlo dlho schne.
My sme spokojní, ale hovorím, že nesuším každú várku prania.
blondy
15.06.06,08:44
aj ja mám práčku 1000 otáčkovú so sušičkou už asi 8 rokov. Zo začiatku som ju dosť využívala(teda tú sušičku) ale teraz uprednostním keď sa mi prádlo pekne prevetrá na balkóne. Ináč zo sušičky vychádzajú niektoré kusy mimoriadne pokrčené. Využila som to ale v prípadoch keď bolo treba rýchlo nejakú vec ráno ešte vysušiť. Ale pri najbližšej kúpe si už kúpim len samostatnú práčku.
Orim
15.06.06,16:18
Takže asi bez sušičky :)
ayya
14.07.06,09:56
ze som tuto temu prehliadla ! :o ja mam so susickou uz velm dlhu dobu a nabuduce si ani inu nekupim. Musela som sa s tym naucit robit - ako nakoniec so vsetkymi vecami.

Nechat uplne uschnut pradlo sa da iba po troskach - aj v navode je to napisane, ze susit sa ma maximalne polovicna davka bielizne. Ale uplne dosucha susim malokedy, naozaj iba ked je nieco velmi surne. Aj to je pravda, ze jeansy su trosku problem. Dalej - susene pradlo sa musi ustriehnut - nesmie zostat vnutri, lebo sa naspat vsetko pokrci a pri tej teplote, ktora tam vznikne je potom naozaj problem veci vyzehlit.

Susicku ale pouzivam velmi casto - po prani pustim susenie na chvilku, kym sa iba zohreje, take teple ho vytahujem, skladam na kopu na pracku (nie ako do skrine, ale napr. tricka iba na polovicu, je to vlastne kvoli vyrovnaniu)a necham ho tam tak hodinku odpocinut a potom uhladne povesiam na snury dosusit. Co som spotrebovala elektriny pri suseni, to sa mi "vrati" pri zehleni. Niektore veci netreba zehlit vobec, niektore naozaj iba trosku pobehat zehlickou. Fakt super ! Cas zehlenia sa mi skracuje na stvrtinu. Ocenujem to nielen pri bavlne ale aj pri syntetike.

Obcas perieme aj v noci, vtedy nedavam aj avivaz. Ked pracka stoji az do rana - obycajne zostane pradlo dost pokrcene. Rano "otocim programator" iba na avivazovanie a vyzmykanie a zase necham chvilku (staci aj 10 min) pradlo susit. Vsetko sa povyrovnava, len to tam nesmie zostat stat - hned treba vytahovat ...

Niekedy aj ked periem v rukach (ked napr. nieco pusta farbu) tak zmykanie necham na pracku, aj ked je v nej malo veci a trosku posusim, vyvesiam ... velmi som spokojna.

Pozor treba ale dat pri vlne - ta sa pri suseni vie pekne zbehnut. Nase baby mi tak posusili par pulovrov, zo 42 mi urobili cislo 34 :D :D a kvalita z jemnuckej sa zmenila na "kobercovu" ...

este: rezimy susenia su obycajne 2 - jeden na bavlnu a druhy na syntetiku ... tak treba tiez rozlisovat - ked ponahlam, tak dam silnejsie (na bavlnu) susenie, ale po 10 min vyberam...

jemnejsie veci obcas dam vysusit aj po jednom - napr. manzelove paradne biele kosele, ktore periem v rukach - ani nezmykam, iba dam na chvilocku susit, ale to radsej "stojim pri pracke" ... a hned ako sa prestane tocit vytahujem, lebo v mojej pracke susenie posledne 2-3 min. uz netoci ... ale pradlo je tam iba v klude - co samozrejme nepotrebujem, lebo teple a vlhke sa krci viac samozrejme.

vyskusajte a napiste ci sa podarilo ;)
Tweety
14.07.06,10:04
ze som tuto temu prehliadla ! :o ja mam so susickou uz velm dlhu dobu a nabuduce si ani inu nekupim. Musela som sa s tym naucit robit - ako nakoniec so vsetkymi vecami.

Nechat uplne uschnut pradlo sa da iba po troskach - aj v navode je to napisane, ze susit sa ma maximalne polovicna davka bielizne. Ale uplne dosucha susim malokedy, naozaj iba ked je nieco velmi surne. Aj to je pravda, ze jeansy su trosku problem. Dalej - susene pradlo sa musi ustriehnut - nesmie zostat vnutri, lebo sa naspat vsetko pokrci a pri tej teplote, ktora tam vznikne je potom naozaj problem veci vyzehlit.

Susicku ale pouzivam velmi casto - po prani pustim susenie na chvilku, kym sa iba zohreje, take teple ho vytahujem, skladam na kopu na pracku (nie ako do skrine, ale napr. tricka iba na polovicu, je to vlastne kvoli vyrovnaniu)a necham ho tam tak hodinku odpocinut a potom uhladne povesiam na snury dosusit. Co som spotrebovala elektriny pri suseni, to sa mi "vrati" pri zehleni. Niektore veci netreba zehlit vobec, niektore naozaj iba trosku pobehat zehlickou. Fakt super ! Cas zehlenia sa mi skracuje na stvrtinu. Ocenujem to nielen pri bavlne ale aj pri syntetike.

Obcas perieme aj v noci, vtedy nedavam aj avivaz. Ked pracka stoji az do rana - obycajne zostane pradlo dost pokrcene. Rano "otocim programator" iba na avivazovanie a vyzmykanie a zase necham chvilku (staci aj 10 min) pradlo susit. Vsetko sa povyrovnava, len to tam nesmie zostat stat - hned treba vytahovat ...

Niekedy aj ked periem v rukach (ked napr. nieco pusta farbu) tak zmykanie necham na pracku, aj ked je v nej malo veci a trosku posusim, vyvesiam ... velmi som spokojna.

Pozor treba ale dat pri vlne - ta sa pri suseni vie pekne zbehnut. Nase baby mi tak posusili par pulovrov, zo 42 mi urobili cislo 34 :D :D a kvalita z jemnuckej sa zmenila na "kobercovu" ...

este: rezimy susenia su obycajne 2 - jeden na bavlnu a druhy na syntetiku ... tak treba tiez rozlisovat - ked ponahlam, tak dam silnejsie (na bavlnu) susenie, ale po 10 min vyberam...

jemnejsie veci obcas dam vysusit aj po jednom - napr. manzelove paradne biele kosele, ktore periem v rukach - ani nezmykam, iba dam na chvilocku susit, ale to radsej "stojim pri pracke" ... a hned ako sa prestane tocit vytahujem, lebo v mojej pracke susenie posledne 2-3 min. uz netoci ... ale pradlo je tam iba v klude - co samozrejme nepotrebujem, lebo teple a vlhke sa krci viac samozrejme.

vyskusajte a napiste ci sa podarilo ;)
Mne vyšlo z toho resumé, že sú to zbytočne vyhodené peniažky.:cool:
ayya
14.07.06,10:14
radsej este dopisem: kedze nesusim dosucha, tak nemusim ani z pradla odoberat. Tych 10 min to necham susit normalne naplnene.
A v takomto horku je niekedy prijemne sa babrat so studensim pradlom, tak susicku si pustim iba na chvilocku - iba aby sa trosku poobracalo a nebolo take pokrcene, staci aj 5 min. pri tom silnejsom "bavlnenom" suseni - lepsie sa vyrovnava a uklada na tu pracku, potom sa aj lepsie vesia aj zehli, samozrejme :)

budem zvedava, ci to niekto vyskusa a oceni tu vymozenost mat v jednej "kysni" aj pracku aj susicku :D :D

a este: susicky sa daju kupit aj ako samostatne (nie integrovane s prackou) a existuju dva druhy. Jeden druh musi mat odvod pary do komina, alebo mimo pracky ... druhy druh je (ak to nepopletiem) kondenzacny. To funguje tak, ze vnutri vznika para a kazdu chvilku sa dnu (ale nie na pradlo) prskne trosku studenej vody a ta tu paru zrazi na vodu a voda odteka normalne do odtoku. ... a ja mam prave tu kondenzacnu.

Velmi som s tym spokojna, hoci som ju nechcela - nanutil mi ju moj manzel, hoci bola podstatne drahsia a on v zivote nepral :D :D a dobre urobil ! teda: dobre urobil, ze mi ju nanutil, nie ze v zivote nepral :D Skratka - nedam na moju pracku "dopustit" :D
ayya
14.07.06,10:17
Mne vyšlo z toho resumé, že sú to zbytočne vyhodené peniažky.:cool:

nie su, fakt nie - ved to pisem: co miniem viac elektriny pri prani, usetrim pri zehleni... a pri zehleni setrim nielen elektrinu, ale aj cas ... a niekedy ten je mne podstatne "drahsi" ako elektrina :D
Nika
14.07.06,13:41
nie su, fakt nie - ved to pisem: co miniem viac elektriny pri prani, usetrim pri zehleni... a pri zehleni setrim nielen elektrinu, ale aj cas ... a niekedy ten je mne podstatne "drahsi" ako elektrina :D

mimotemy Ja keby som nežehlila tak ani TV nepozerám(keď len tak posedávam, do 15 minút zaspím) :D .
ayya
14.07.06,14:00
... Ja keby som nežehlila tak ani TV nepozerám(keď len tak posedávam, do 15 minút zaspím) :D .

ked chces viac kukat telku, len daj sem adresu - sa stavim, ze fronty ludi budu stat pri vasom dome a kazdy s kosom plnym s pradlom na zehlenie a potom mozes sledovat tv nie 24, ale kludne aj 48 hodin denne :D :D
DanielaSL
14.07.06,16:16
Ja mám tiež asi 10 rokov , je to dobré akurát v zime na vysušenie drobných vecí, ale ináč chcem upozorniť, že pri sušení sa spotrebuje aj veľmi veľa vody, keď som to počula , tak som tomu neverila. Ale opravár mi to potvrdil....Asi vám to bude divné, že načo je pri sušení potrebná voda. Tak práčka spolu so sušičkou má veľkú spotrebu vody , lebo ochladzuje bubon.... Sušička samostatná nie. Takže už aj kvôli tejto veci ju využívam ozaj len ojedinele.
Nika
14.07.06,17:14
ked chces viac kukat telku, len daj sem adresu - sa stavim, ze fronty ludi budu stat pri vasom dome a kazdy s kosom plnym s pradlom na zehlenie a potom mozes sledovat tv nie 24, ale kludne aj 48 hodin denne :D :D



Inak ja celkom rada žehlím...:) . Ale 48 hodín? Iba ak 24,5 - vraj tú polhodinu máme od Kaníka na obed :D
renata1973
16.02.09,14:07
na rychle susenie bielizne to je super, no urcite sa nevyrovna presuseniu nu vzduchu
zuzana243
26.04.10,17:13
Ahojte,

viete niekto poraiť ako vybrať dobrú práčku so sušičkou?
prekvapilo ma, že väčšina práčok so suš. má dosť vysokú spotrebu aj keď sa používa iba práčka:(

Ďakujem
jamboree
27.04.10,05:34
my sme takú práčku mali a sušenie sme využili asi 2x za celú cca 8 ročnú životnosť práčky...
bupi
28.04.10,06:29
Ak je pracka so susickou, ma mensi bubon- pojme menej pradla na pranie, ale aj na susenie.
Samostatne pracky a samostatne susicky maju vacsi bubon. Zavisi od toho, ako casto planujes susit v susicke- v zime a v dazdi je to vyborna vec, susiak je zavadzadlo , dlho to schne a zavisi od toho, kolko mas miesta na ulozenie dvoch spotrebicov. Mozu sa ukladat na seba so specialnou konstrukciou, ak su kompatibilne, vacsinou jednej znacky, alebo osobitne. Kondenzacna susicka nepotrebuje privod ani odvod vody, mozes ju mat aj na chodbe. Nevypusta ziadnu vlhkost. Ja mam skusenosti s oboma druhmi a viac mi vyhovuje vacsi bubon pracky a vacsi bubon susicky. Vlezie tam bez problemov aj perovy paplon, pre ktory je susicka neocenitelna. Velmi jemne su po suseni v susicke frote uteraky. Avivaz nepouzivam. Synteticke pradlo elektrizuje.
Najradsej susim na vzduchu, ale mat aj susicku a pracku s velkym bubnom je velmi fajn .
Daniela, moja pracka spolocna so susickou, obycajna, nie kondenzacna, nespotrebovavala pri suseni ziadnu vodu, kohutik na vodu moze byt zavrety.
Bionda
28.04.10,08:31
ja osobne by som odporučila radšej set samostatný - aj z vlastných skúseností. Dnes už predsa sa tieto spotrebiče postavia na seba a väčšie miesto nazaberie.
elpka
28.04.10,08:45
Ahojte,

viete niekto poraiť ako vybrať dobrú práčku so sušičkou?
prekvapilo ma, že väčšina práčok so suš. má dosť vysokú spotrebu aj keď sa používa iba práčka:(

Ďakujem

pozri toto......http://domacnost.sme.sk/c/3470843/susicka-bielizne-ako-vybrat-tu-pravu.html
máš tam ohľadom sušičiek všetko dobre vysvetlené ....:)
elpka
28.04.10,08:52
ja osobne by som odporučila radšej set samostatný - aj z vlastných skúseností. Dnes už predsa sa tieto spotrebiče postavia na seba a väčšie miesto nazaberie.

súhlasím s tebou.....:) a to hlavne z dôvodu servisu.....keď máš spotrebiče samostatné a sušička sa ti pokazí, tak práčku môžeš používať bez problémov, ale keď je to v jednom, tak napríklad pri poruche modulu, ktorý nie je lacná záležitosť, musíš si to dať čo najskôr opraviť, ak chceš prať, takže určite je výhodnejšie mať spotrebiče samostatné...:rolleyes:
iv@n
30.04.10,19:32
súhlasím s tebou.....:) a to hlavne z dôvodu servisu.....keď máš spotrebiče samostatné a sušička sa ti pokazí, tak práčku môžeš používať bez problémov, ale keď je to v jednom, tak napríklad pri poruche modulu, ktorý nie je lacná záležitosť, musíš si to dať čo najskôr opraviť, ak chceš prať, takže určite je výhodnejšie mať spotrebiče samostatné...:rolleyes:
ja by som povedal, že skôr ako kôli servisu by som volil samostatné spotrebiče kôli ekonomike. pozrite si koľko spotrebuje vody+elektriky kombinovaná sušička s práčkou a koľko jej spotrebujú dva samostatné spotrebiče.
iv@n
30.04.10,19:34
Kondenzacna susicka nepotrebuje privod ani odvod vody, mozes ju mat aj na chodbe. Nevypusta ziadnu vlhkost.
určite? ja mám kondenzačnú sušku a ked je pustená v zavretom šatníku tak je tam zaručene vyššia vlhkosť.
bupi
01.05.10,20:32
určite? ja mám kondenzačnú sušku a ked je pustená v zavretom šatníku tak je tam zaručene vyššia vlhkosť.
Nema kadial vypustat, iba snad po otvoreni dvierok, vsetka vlhkost kondenzuje v zbernej nadobe, ktoru po dosuseni vylejes. Tesnia ti dobre dvierka?
iv@n
02.05.10,17:24
podla mňa má kadial vypúštať, ten vzduch preženie cez kondenzátor, filter a potom ide zo sušky von a je určite vlhší ako štandard v miestnosti.
ka.ja
09.06.11,08:26
Myslíte si, že je dobré zároveň prať v práčke a sušiť v sušičke, ktorá je postavená na práčke (teda môžu obidve fachčiť súčasne)?
Gabi03
09.06.11,08:35
Myslíte si, že je dobré zároveň prať v práčke a sušiť v sušičke, ktorá je postavená na práčke (teda môžu obidve fachčiť súčasne)?

Áno.
ka.ja
09.06.11,08:50
Nenašla som v návodoch ani k práčke ani k sušičke nič o tomto, tak som to nechcela riskovať. Ďakujem za názor, ušetrí mi to kopec času.
Anja111
08.08.11,14:04
Rozhodujem sa, či kúpiť pračku so sušičkou, alebo len pračku... Doteraz som sušičku nemala. Známi ma odhovárajú, že prádlo zo sušičky je pokrčené... A tak čítam všetko, čo nájdem. V každom prípade ma to však láka...
Kvôli priestoru by som mohla kúpiť iba úzku pračku so sušičkou, teda plnenú zvrchu. Našla som tieto dva druhy:
http://www.obchodny-dom.sk/automaticka-pracka-so-susickou-brandt-wtd6284k/z206130/
http://www.obchodny-dom.sk/automaticka-pracka-so-susickou-fagor-ft-4136s-biela/z145646/
Prosím, ak má niekto skúsenosti s niektorým z týchto druhov, podeľte sa so mnou a poraďte mi. Za každý názor vopred ďakujem.
Tweety
08.08.11,14:18
Rozhodujem sa, či kúpiť pračku so sušičkou, alebo len pračku... Doteraz som sušičku nemala. Známi ma odhovárajú, že prádlo zo sušičky je pokrčené... A tak čítam všetko, čo nájdem. V každom prípade ma to však láka...
Kvôli priestoru by som mohla kúpiť iba úzku pračku so sušičkou, teda plnenú zvrchu. Našla som tieto dva druhy:
http://www.obchodny-dom.sk/automaticka-pracka-so-susickou-brandt-wtd6284k/z206130/
http://www.obchodny-dom.sk/automaticka-pracka-so-susickou-fagor-ft-4136s-biela/z145646/
Prosím, ak má niekto skúsenosti s niektorým z týchto druhov, podeľte sa so mnou a poraďte mi. Za každý názor vopred ďakujem.
Ak máš kde sušiť prádlo, tak tá sušička sú vyhodené peniaze. Ale to je len môj názor.
Anja111
08.08.11,14:19
Práve s tým sušením začínam mať problém. Plastové okná, zateplený barak a sušenie spôsobuje vlhkosť...
Tweety
08.08.11,14:20
Práve s tým sušením začínam mať problém. Plastové okná, zateplený barak a sušenie spôsobuje vlhkosť...
Nemáš balkón? Lebo sušiť v byte je problém, to musíš furt vetrať. Potom už radšej to urob tak, ako myslíš.
video1983
08.08.11,14:29
z mojej skusenosti ti odporucim nekupovat. Ale ked strasne chces susicku tak samotnu.
Dáša_
08.08.11,14:34
Rozhodujem sa, či kúpiť pračku so sušičkou, alebo len pračku... Doteraz som sušičku nemala. Známi ma odhovárajú, že prádlo zo sušičky je pokrčené... A tak čítam všetko, čo nájdem. V každom prípade ma to však láka...
Kvôli priestoru by som mohla kúpiť iba úzku pračku so sušičkou, teda plnenú zvrchu. Našla som tieto dva druhy:
http://www.obchodny-dom.sk/automaticka-pracka-so-susickou-brandt-wtd6284k/z206130/
http://www.obchodny-dom.sk/automaticka-pracka-so-susickou-fagor-ft-4136s-biela/z145646/
Prosím, ak má niekto skúsenosti s niektorým z týchto druhov, podeľte sa so mnou a poraďte mi. Za každý názor vopred ďakujem.

No ja si život bez sušičky ani neviem predstaviť. Že je prádlo zo sušičky pokrčené, môže povedať iba ten, čo to neskúsil, respektíve to nevie robiť.

Sušička je po manželovi :D a ponornom mixéri najpoužívanejši domáci pomocník :cool::cool:
Anja111
08.08.11,14:35
z mojej skusenosti ti odporucim nekupovat. Ale ked strasne chces susicku tak samotnu.
Práve to neviem vyriešiť, lebo nemám dostatok miesta na 60 cm pračku, aby som mohla na ňu umiestniť sušičku. Takže je pravda, že prádlo je pomačkané, ak je pračka so sušičkou spolu? Alebo to platí aj keď je každá zvlášť?
Anja111
08.08.11,14:36
No ja si život bez sušičky ani neviem predstaviť. Že je prádlo zo sušičky pokrčené, môže povedať iba ten, čo to neskúsil, respektíve to nevie robiť.

Sušička je po manželovi :D a ponornom mixéri najpoužívanejši domáci pomocník :cool::cool:
Ja som to naozaj ešte neskúsila a preto to váhanie.
video1983
08.08.11,14:39
ja pouzivam susicku uz asi 7 rokov, lebo inu moznost nemam kedze zijem v krajine kde z 365 dni v roku prsi 366 dni :D :D

pradlo zo susicky je pokrcene a niekedy sa vytrati aj avivaz, myslim ten nadych avivaze. Ano aj ked kupis spolu alebo oddelene vysledok bude rovnaky. Existuju sice take vlhke vreckovky alebo ako to nazvat co sa davaju do susicky spolu s pradlom aby sa zachovala vona. Neskusal som to este.
Ale kazdopadne,, pradlo je pokrcene a ten kto ti bude tvrdit ze nie je tak klame. Samozrejme ze ho mozes potom zehlit a bude ok :D
iv@n
08.08.11,14:40
Rozhodujem sa, či kúpiť pračku so sušičkou, alebo len pračku... Doteraz som sušičku nemala. Známi ma odhovárajú, že prádlo zo sušičky je pokrčené... A tak čítam všetko, čo nájdem. V každom prípade ma to však láka...
Kvôli priestoru by som mohla kúpiť iba úzku pračku so sušičkou, teda plnenú zvrchu. Našla som tieto dva druhy:
http://www.obchodny-dom.sk/automaticka-pracka-so-susickou-brandt-wtd6284k/z206130/
http://www.obchodny-dom.sk/automaticka-pracka-so-susickou-fagor-ft-4136s-biela/z145646/
Prosím, ak má niekto skúsenosti s niektorým z týchto druhov, podeľte sa so mnou a poraďte mi. Za každý názor vopred ďakujem.
prádlo zo sušky nie je pokrčené, je práveže jemnejšie na dotyk ako prádlo vysušené na šnúre, ak to nie je košela k obleku alebo decentná blúzka tak ani nič nežehlíme, najväčší rozdiel po vysušení vidieť na riflovine, zo sušky je pekne jemná a nie ako šmirgel.

pri tých práčkach so suškou v jednom si pozri spotrebu vody na jeden cyklus - iba pranie 50l a pranie a sušenie 100l, neviem prečo ale mali to tak všetky čo som pozeral..
plus kapacita bubna na pranie 6kg a na sušenie 4kg, čiže operieš plnú práčku a potom máš vyťahovať tretinu von a púšťať dvakrát sušenie.. pakovina.
plus si pozri spotrebu elektriny na jeden cyklus, ak ti beží práčka každý deň tak ti to kľudne spraví 10-20 eur mesačne.

čiže sumár podla mňa - ak sušku tak samostatnú bedňu kôli spotrebe vody a veľkému bubnu, ktorý vysuší celú várku z práčky na jeden záťah. sušička je dobrá v takomto počasí ako je dnes, ked sa to vonku neusuší ani za svatého, ak je vonku pekne tak vešiame vonku.
Dáša_
08.08.11,14:42
ja pouzivam susicku uz asi 7 rokov, lebo inu moznost nemam kedze zijem v krajine kde z 365 dni v roku prsi 366 dni :D :D

pradlo zo susicky je pokrcene a niekedy sa vytrati aj avivaz, myslim ten nadych avivaze. Ano aj ked kupis spolu alebo oddelene vysledok bude rovnaky. Existuju sice take vlhke vreckovky alebo ako to nazvat co sa davaju do susicky spolu s pradlom aby sa zachovala vona. Neskusal som to este.
Ale kazdopadne,, pradlo je pokrcene a ten kto ti bude tvrdit ze nie je tak klame. Samozrejme ze ho mozes potom zehlit a bude ok :D

ja používam pračku so sušičkou 10 rokov a moja skúsenosť je opačná. Prádlo zo sušičky je mäkké, netreba žiadnu aviváž. Keď vyberieš hne´d po usušení, 90% stačí poskladať a odložiť do skrine. Len to musíš vedieť a dávať trochu pozor na čas, kedy sušenie skončí.
iv@n
08.08.11,14:44
Ale kazdopadne,, pradlo je pokrcene a ten kto ti bude tvrdit ze nie je tak klame. Samozrejme ze ho mozes potom zehlit a bude ok :D
tak neviem či máme rozdielne štandardy na to ako má vyzerať pokrčené prádlo, ale ja rozhodne všetky bežné veci vytiahnuté zo sušky nežehlím - tričká, nohavice, kraťasy, .. môžem ti odfotiť ak dnes bude žena prať ako vyzerá tričko z našej sušky, mne pripadá v poho a nežehlím ho.
video1983
08.08.11,14:44
no potom to je asi o kvalite pradla.

ako myslis toto? :Len to musíš vedieť a dávať trochu pozor na čas, kedy sušenie skončí.
Dáša_
08.08.11,14:49
no potom to je asi o kvalite pradla.

ako myslis toto? :Len to musíš vedieť a dávať trochu pozor na čas, kedy sušenie skončí.

no ja napríklad po opraní prádlo z práčky vyberiem a pretrepem - tak, ako keď sa ide vešať na snúru. Do sušičky dávam jeden bubon na dva krát - nabudúce si kúpim samostatnú sušičku, ale zatiaľ som rada, že táto funguje.

A potom, prádlo je najlepšie vybrať hneď po dosušení - moja má na konci taký vystieraci cyklus, kde to prádlo iba prevaľuje. Ak ho vyberieš hneď, ako vypne, tak nemáš šancu ho mať pokrčené. Ak ho necháš po vysušení v bubne, tak potom sa nečuduj, že je pokrčené...

Bonus naviac je, že sušička odstraňuje aj všelijaké žmolky z prádla. Dobre to vidieť na filtri.
video1983
08.08.11,14:52
aha , ako susis teply vzduch alebo studeny?

s tym filtrom suhlasim cistim ho zakazdym po suseni
Anja111
08.08.11,14:54
Ďakujem všetkým za názory. Pomohli... Teraz už len, správne sa rozhodnúť, ktorú zo spomínaných dvoch pračiek so sušičkou kúpiť...
iv@n
08.08.11,14:56
no ja napríklad po opraní prádlo z práčky vyberiem a pretrepem - tak, ako keď sa ide vešať na snúru.
hej, to je správny postup, nie to len prehodiť z pračky do sušky ale pekne vytriasť
Dáša_
08.08.11,14:59
aha , ako susis teply vzduch alebo studeny?

s tym filtrom suhlasim cistim ho zakazdym po suseni

ak rozumiem tvojej otázke, tak horúcim vzduchom - normálne to kúpeľnu vyhreje.
iv@n
08.08.11,15:01
Ďakujem všetkým za názory. Pomohli... Teraz už len, správne sa rozhodnúť, ktorú zo spomínaných dvoch pračiek so sušičkou kúpiť...
ak vyberáš medzi tými dvoma tak ti teda nevadí že majú 2x takú spotrebu vody na jeden cyklus pri zapnutom sušení? ak spapká cez 100l na jedno pranie/sušenie, ak ti beží práčka tak ako nám 4x týždenne tak je to 1600l vody mesačne, polovica z toho vyhodená kôli sušeniu (neviem čo sa tam s tou vodou robí pri sušení, fakt som sa k tomu nedopátral ked som vyberal sušičku ja).
plus tá druhá nevýhoda, že ti nevysuší celú opranú várku na raz ale musíš to dávať nadvakrát kôli malému bubnu.
video1983
08.08.11,15:01
zle som to napisal, ale pochopila si dobre :)

no aj mne celu kuchyňu
Anja111
08.08.11,15:07
ak vyberáš medzi tými dvoma tak ti teda nevadí že majú 2x takú spotrebu vody na jeden cyklus pri zapnutom sušení? ak spapká cez 100l na jedno pranie/sušenie, ak ti beží práčka tak ako nám 4x týždenne tak je to 1600l vody mesačne, polovica z toho vyhodená kôli sušeniu (neviem čo sa tam s tou vodou robí pri sušení, fakt som sa k tomu nedopátral ked som vyberal sušičku ja).
plus tá druhá nevýhoda, že ti nevysuší celú opranú várku na raz ale musíš to dávať nadvakrát kôli malému bubnu.
Vadí, nevadí... :confused:
Zatiaľ som nenašla miesto pre samostatnú sušičku, jedine, že by som ju dala do spálne...
Gabi03
08.08.11,15:11
Vadí, nevadí... :confused:
Zatiaľ som nenašla miesto pre samostatnú sušičku, jedine, že by som ju dala do spálne...

Pôjde to do peňazí, ak si vyberieš práču so sušičkou, ale keď inak nejde... Nemôžeš vyhodiť nejakú skrinku z kúpelni alebo niečo pod.? :rolleyes:
iv@n
08.08.11,15:13
Vadí, nevadí... :confused:
Zatiaľ som nenašla miesto pre samostatnú sušičku, jedine, že by som ju dala do spálne...
heh no čo ti poviem, ja ked sme prerábali dom tak som neriešil takéto detaily tiež a videl som v katalogu spotrebičov že sa vyrába práčka so sušičkou, tak som v kúpelni spravil iba miesto na jeden spotrebič. ked som všetko dorobili a dostali sme sa ku kúpe spotrebičov tak som prišiel na tieto detailíky ako že kombinovaná práčka so suškou žerie 2x toľko vody a má moc malý bubon na celú várku, tak sme nakoniec skončili s práčkou v kúpelni a so sušičkou v šatníku. je to samostatná miestnosť vedla kúpelne, určite by bolo lepšie mať tú sušku položenú rovno na práčke, ale aj tak to prádlo treba potom hodiť do šatníka, tak sme ju umiestnili tam. ked beží počas vykurovacej sezony tak stačí nechať otvorený šatník a vykúri poschodie, ked ide v takomto počasí ako je dnes, tak zase nechám zatvorené dvere na šatníku a otvorené okno aby sa neprehrieval interiér a je to.
ja byť tebou tak nad tým ešte trochu podumám a radšej hodím sušku do spálne ako kombinovaný spotrebič. spať sa pri tom hluku nedá, ale zas nepotrebuješ k tomu ťahať nejaké potrubia, stačí prípojka elektriky, vodu vyleješ zo zbernej nádoby raz za pár cyklov.
Anja111
08.08.11,15:13
Pôjde to do peňazí, ak si vyberieš práču so sušičkou, ale keď inak nejde... Nemôžeš vyhodiť nejakú skrinku z kúpelni alebo niečo pod.? :rolleyes:
Špacírujem sa po byte s metrom a zatiaľ nič... Ale nechám si to ešte prejsť hlavou, možno ma osvieti...
Gabi03
08.08.11,15:15
Špacírujem sa po byte s metrom a zatiaľ nič... Ale nechám si to ešte prejsť hlavou, možno ma osvieti...

Alebo 45-ku práčku do kúpelne a sušičku do kuchyne? Tam je určite dosť skriniek, ktoré by sa dali oželieť. Alebo na chodbu... alebo niekam :D
Anja111
08.08.11,15:20
Alebo 45-ku práčku do kúpelne a sušičku do kuchyne? Tam je určite dosť skriniek, ktoré by sa dali oželieť. Alebo na chodbu... alebo niekam :D
Presne tak to premeriavam... (Ani som netušila, ako účelne mám zariadený byt, využitý každý kúsok, kým som nezačala uvažovať nad sušičkou... ;) )