ericsson
07.04.16,11:30
ahojte,neviete ako to je s poplatkom za komunalny odpad ked mam evidovany pobyt len na mesto,bez urcenia adresy? Dosiel my nedoplatok temer 100€ za predosle roky,aj ked som bol evidovany len na mesto a aj ked uz niekolko (2) rokov zijem v inom meste. mozete my niekto poradit?
evuš
07.04.16,09:36
Záleží od VZN daného mesta....
ericsson
07.04.16,09:37
vzn?
buchač
07.04.16,09:39
vzn?
VZN = Všeobecné záväzné nariadenie mesta (obce) ...

...a kde inde ?
Snáď nie na You Tube sa dozvieš podrobnosti...či ? ;)
ericsson
07.04.16,09:41
:) ale co je vyznam tej skratky VZN :) youtube mam len na vedlajsi zarobok
evuš
07.04.16,09:42
..všeobecne záväzné nariadenie mesta... komunálny odpad sa platí podľa trvalého bydliska, takže ak máš trvalý pobyt v meste, platíš mestu poplatok za komunálny odpad...
ericsson
07.04.16,09:46
dakujem :)
buchač
07.04.16,09:48
VZN platí pre miesto trvalého bydliska.
VZN platí aj pre miesto prechodného pobytu.
evuš
07.04.16,09:50
VZN platí pre miesto trvalého bydliska.
VZN platí aj pre miesto prechodného pobytu.

..nepísal, že v tom druhom meste má prechodný pobyt...
ericsson
07.04.16,09:53
menil som adresu pred dvoma rokmi a aj tu mam uvedenu adresu len na obec,bez urcenia adresy trvaleho pobytu (teda len nazov obce - mesta)
ivka70
07.04.16,09:54
menil som adresu pred dvoma rokmi a aj tu mam uvedenu adresu len na obec,bez urcenia adresy trvaleho pobytu (teda len nazov obce - mesta)

to nema vplyv na to, ze by si bol od platenia za komunalny odpad oslobodeny.
Jedine ak by take oslobodenie bolo v tom VZN tvojho mesta, kde TP mas (aj ked bez ulice).
sito
07.04.16,20:46
Kde máš trvalý pobyt, tak platíš tam za smeti, zákon. VZN určuje výšku poplatku na osobu pre občana v mieste bydliska pre občanov s trvalým pobytom, ale aj určuje podmienky dokázania, že občan v mieste trvalého bydliska nebýva sústavne a má prechodný pobyt na inom mieste Zemegule. V takom prípade VZN rieši výšku zníženia určeného poplatku, a dokladovanie dôvodu žiadosti zníženia poplatku za odstránenie, odvoz komunálneho odpadu. Ale, ak sa prihlásiš k trvalému pobytu v inom meste, obci, sekery sa nezbavíš.
Oliwa
08.04.16,06:45
ahojte,neviete ako to je s poplatkom za komunalny odpad ked mam evidovany pobyt len na mesto,bez urcenia adresy? Dosiel my nedoplatok temer 100€ za predosle roky,aj ked som bol evidovany len na mesto a aj ked uz niekolko (2) rokov zijem v inom meste. mozete my niekto poradit?
Upresni - evidovaný len na mesto, bez určenia adresy... Si naozaj prisťahovalec z Ukrajiny alebo youtuber - bezdomovec? A v tom inom meste - detto...?
ericsson
08.04.16,09:34
v zhladom k tomu ze som zil dlhodobo v podnajme,na viacerych adresach,tak som mal len na mesto Handlova,koly tomu ze som chodil pracovat na turnusy,casto som bol len na jeden vikend v mesiaci doma a potom co som sa ozenil tak som sa prestahoval na vychod na dedinu,ale tu to mam riadne zaplatene
evuš
08.04.16,09:36
..tak zaplať tých 100 € a máš pokoj.....
ivka70
08.04.16,09:40
v zhladom k tomu ze som zil dlhodobo v podnajme,na viacerych adresach,tak som mal len na mesto Handlova,koly tomu ze som chodil pracovat na turnusy,casto som bol len na jeden vikend v mesiaci doma a potom co som sa ozenil tak som sa prestahoval na vychod na dedinu,ale tu to mam riadne zaplatene

Mas riadne zaplatene ,odkedy si zmenil trvaly pobyt, ale dovtedy si mal platit v Handlovej, napriek tomu, ze si chodil na turnusy ..... zaplat, nech to od teba nemusia vymahat cez exekuciu
ericsson
09.04.16,04:45
no a v tom je ten problem,vydokladoval som ze sa tam nezdrziavam a neprisiel my ziadny nedoplatok a bol som sa aj osobne informovat na urade ci mam v setko ohladom tohoto v poriadku a aj na poste ci tam nemam neaku neprevzatu postu.
evuš
09.04.16,05:03
Ale my to za Teba nevyriešime...tak im napíš a odvolaj sa.....
ericsson
09.04.16,05:15
na vypise co my dosiel,bolo ze ovolanie ma odkladny ucinok voci rozhodnutiu,tak som napisal oficialne odvolal a odpoved bola ze odvolat sa neda?! ja som to riesil hned a nemam chut sa natahovat z debilnym exekutorom,tak som si dal splatkovy kalendar,ale to ze oni si nesplnily svoju zakonom danu povinnost informovat ma o neakom nedoplatku a ani ich vlastne uradne papiere nerespektuju (moznost sa odvolat) tak to ma stve :( jA som sa riadil zakonou povinnostou,odhlasil som sa na urade,informoval som sa aj osobne a aj tak my dosiel nedoplatok....a ani na oficialnej internetovej stranke nepalticou sa nenachadzam...srat na to ja to zaplatim,ale to ze si robia co chcu,to ma vytaca...
buchač
09.04.16,05:58
na vypise co my dosiel,bolo ze ovolanie ma odkladny ucinok voci rozhodnutiu,tak som napisal oficialne odvolal a odpoved bola ze odvolat sa neda?! ja som to riesil hned a nemam chut sa natahovat z debilnym exekutorom,tak som si dal splatkovy kalendar,ale to ze oni si nesplnily svoju zakonom danu povinnost informovat ma o neakom nedoplatku a ani ich vlastne uradne papiere nerespektuju (moznost sa odvolat) tak to ma stve :( jA som sa riadil zakonou povinnostou,odhlasil som sa na urade,informoval som sa aj osobne a aj tak my dosiel nedoplatok....a ani na oficialnej internetovej stranke nepalticou sa nenachadzam...srat na to ja to zaplatim,ale to ze si robia co chcu,to ma vytaca...

Sorry, ale ja to vidím trochu inak...

1. Uvádzaš tu len svoje argumenty a popisuješ len výňatky z tej vzájomnej dokumentácie alebo reálnych rozhovorov na danom úrade.

2. Nie je jasné stanovisko druhej strany.

3. Mám silný ciťák (ba som presvedčený), že si niečo opomenul a teraz sa štorcuješ.
Druhá varianta je tá, že to štorcovanie je následok nepodareného vyhýbania sa plateniu poplatku za odvoz odpadu.

4. ...a že ani si pred položením otázky ani nevedel význam skratky VZN ....tak to ani nevravím, tiež o niečom svedčí.
Neverím, že si ho vôbec čítal....
pavol54
09.04.16,07:00
v zhladom k tomu ze som zil dlhodobo v podnajme,na viacerych adresach,tak som mal len na mesto Handlova,koly tomu ze som chodil pracovat na turnusy,casto som bol len na jeden vikend v mesiaci doma a potom co som sa ozenil tak som sa prestahoval na vychod na dedinu,ale tu to mam riadne zaplatene
Ak nie si vlastníkom bytu ale iba podnájomníkom, tak bremeno uhradených - neuhradených splátok znáša vlastník bytu s ktorým máš spísanú nájomnú zmluvu, tak isto neplatíš daň z nehnuteľnosti v ktorej si býval