saili
15.06.06,11:04
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu aké mám zvoliť tlačivo na ročné zúčtovanie. Vôbec sa tomu nerozumiem, a ani s tým nepracujem.
jedná sa o zamestanca ktorý bol u nás zamestnaný od 1.01.2005 do 06.09.2006 a potom začal chodiť na vysokú školu a teda platil za neho štát. aké tlačivo mám použiť a ako mám zistiť, resp. kde koľko platil za neho štát?!

ďakujem veľmi pekne
katkaj
15.06.06,09:11
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu aké mám zvoliť tlačivo na ročné zúčtovanie. Vôbec sa tomu nerozumiem, a ani s tým nepracujem.
jedná sa o zamestanca ktorý bol u nás zamestnaný od 1.01.2005 do 06.09.2006 a potom začal chodiť na vysokú školu a teda platil za neho štát. aké tlačivo mám použiť a ako mám zistiť, resp. kde koľko platil za neho štát?!

ďakujem veľmi pekne

a musí vôbec robiť zúčtovanie? Pokiaľ nemal žiadne iné príjmy len tie zo zamestnania a v žiadnom mesiaci neprekročil sumu 43095 tak nemusí robiť zúčtovanie;)
saili
15.06.06,09:17
no naša účtovníčka mi povedala že musí robiť, a ked som jej povedala aby to spravila, povedala že to musím ja. Tých 43095 myslíš mzdu za mesiac?! no to určite neprekročil. Volala som aj do poisťovne ale tam mi to nikto neberie.
Ak by nepotreboval to zúčtovanie tak to by bolo super, lebo priznám sa robí mi to "vrásky".....
dakujem za pomoc
katkaj
15.06.06,09:24
no naša účtovníčka mi povedala že musí robiť, a ked som jej povedala aby to spravila, povedala že to musím ja. Tých 43095 myslíš mzdu za mesiac?! no to určite neprekročil. Volala som aj do poisťovne ale tam mi to nikto neberie.
Ak by nepotreboval to zúčtovanie tak to by bolo super, lebo priznám sa robí mi to "vrásky".....
dakujem za pomoc

No naozaj pokiaľ mal príjem len u vás a bol ten príjem do 43095 mesačne a v žiadnom mesiaci to neprekročil tak nevidím dôvod na zúčtovanie. jedine že by bol aj SZČO alebo keď zaňho mal platiť štát tak mal nejaké dohody od 9-12/05 nad 13.000
saili
15.06.06,09:28
nie od štátu toľko určite nemal. Normálne si mi zlepšila náladu, teda ak to neubdem musieť robiť.
Ani neiveš ako som ti vďačná.
katkaj
15.06.06,10:31
nie od štátu toľko určite nemal. Normálne si mi zlepšila náladu, teda ak to neubdem musieť robiť.
Ani neiveš ako som ti vďačná.

Len dúfam,že sme sa správne pochopili:) Mýli ma tá tvoja veta že "od štátu toľko určite nemal";)

Ja som hovorila o tom,že keď bol študentom od septembra tak zaňho platil zdravotné štát. Pokiaľ by ale v tomto období mal napr.dohodu o vykonaí prace a jeho príjem za 9-12/2005 by bol viac ako 13,000 tak by sa stal samoplatiteľom a musel by robiť zúčtovanie a doplatiť poistné. Pokiaľ ale nemal žiaden príjem v období keď bol študentom, prípadne bol súčastne v zamestnaní s mesačným príjmom do 43.095 tak je to v poriadku

Zopakovala som to len aby neprišlo k nedorozumeniu;)