Martina80
08.04.16,13:26
Dobry deň,minulý rok v septembri sme založili SVB.Je nás 6 bytov,z toho jeden neplatič,ktorý sa medzičasom presťahoval inde.Doporucene mu už bolo zaslané vyúčtovanie,on však zásadne SVB odmieta.Momentálne má požiadal písomnou cestou ozaslanie všetkých dokumentov týkajúcich sa SVB,hlavne zápisnice,uznesenia a ohradza sa zákonom 211/2000 zákonom o slobodnom prístupe k informáciám a tituluje predsedu ako povinnú osobu .odmietam mu dať akékoľvek originály a už vôbec nie ich posielať poštou,vyzvala som ho k ich nahliadnutiu,on to odmieta ,všetko chce písomne poštou.čo s tým?Dakujem
ivka70
08.04.16,11:34
Ma smolu, ma pravo nahliadnut, na vlastne naklady si moze zhotovit kopie ci fotografie, ale nesmie dostat osobne udaje inych vlastnikov.
Takze bud si pride a nahliadne, alebo nebude nic mat.

Pisomne ho vyzvite, aby si dohodol termin, kedy chce prist .... a to staci, ako sa rozhodne, je na nom.

http://poradna.hnonline.sk/otazka/nahliadanie-do-dokumentacie-domu#.VwekEnpe_Vs
mackoivan
08.04.16,11:41
kópie !! - skeny- zápisníc a uznesení by som mu poslal mailom (určite ich za necelý rok nebude veľa) ostatnú agendu SVB nech si príde nahliadnuť k predsedovi. Predpokladám, že je ešte vlastníkom bytu aj keď sa presťahoval. Ak už nie je členom SVB nebaviť sa s ním o záležitostiach SVB- ak len ohľadom jeho dlhu !
A samozrejme, že by som mu zopakoval, že nedoplatok aj s penále z omeškania bude SVB vymáhať súdnou cestou.
Martina80
08.04.16,11:48
Ďakujem,presne tento článok som čítala,zmiatlo má Akurat,že keď sa môže elektronický posielať,či aj poštou.Nedám žiaden originál z ruky,len skúšajú a hľadajú,ako sa vyhnúť plateniu a pritom im stačí platiť len do fondu!Ďakujem.Vyzvem ich písomne.
Martina80
08.04.16,11:48
Ďakujem!
Martina80
08.04.16,11:58
Ivka a vidieť teda môže čokoľvek okrem evidenčných listov a vyúčtovaní ostatných vlastníkov,áno?
sito
08.04.16,21:11
Martina, prečo až minulý rok? Ak 5. zo 6. súhlasili, hlas toho jedného proti je bezpredmetný! Ak sa odsťahoval, to neznamená, že už nie je vlastníkom bytu. Jeho práva mu SVB nemôže upierať, neposkytnúť údaje na ktoré má zo Zákona 182/1993 nárok, ná právo ich vedieť. S uvedeným Zákonom 211/2000 si môže isť podať žiadosť tak leda na lampáreň. Žiaľ, železnice SR už takú ustanovizeň neevidujú, lampy sú bezpredmetné, elektronika ich nahradila. Ale pamätám ich ako boli naskladané na stanici a pred súmrakom inštalované na návestidla.

Čo sú osobné údaje zo Zákona 182/1993?

"Správca alebo spoločenstvo je oprávnené na účely správy domu spracúvať osobné údaje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v rozsahu meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, adresa trvalého alebo prechodného pobytu, číslo bytu, telefónne číslo, elektronická adresa, číslo účtu a kód banky."

Tieto údaje nesmie štatutár poskytnúť ani spoluvlastníkom domu. V podstate niektoré sú, ako sa povie verejným tajomstvom, meno, priezvisko, číslo domu, bytu. Ostatné sú diskrétne, jeho, nemôžeš ich nikomu poskytnúť.

Isto, že si ich bude pýtať od teba, ako štatutára, ktorý ma vedieť, musí o všetkom, čo sa vo vašom dome deje. Nemá právo na originály, nemusíš mu ich posielať poštou, na to nemá zo zákona nárok a nie je to tvojou povinnosťou. Vidieť môže, musí. Ak chce kópie, nech si ich zaplatí. Kašlite na neho, nie len ty, všetci piati. Ale, treba mať doklad, že bol vyzvaný k nahliadnutiu nim požadovaných dokladov SVB. Tiež je treba troška diskrétne postupovať pri predložení nie osobných údajov, ale údajov na základe ktorých by mohol roznášať klebety o správe domu. Príklad, stavy meracích zariadení na spotrebu tepla a vody v bytoch. Treba mu ho predložiť v poradí od najvyššej spotreby po najnižšiu, a bez mien, priezvisk a čísla bytu, teda anonymne, ak chce kontrolovať, skontrolovať, či mu bol správne vypočítaný podiel zo spoločných nákladov domu na jeho byt.

Típek, riadny, že? Čo nám ešte o ňom napíšeš, aby sme boli viac v obraze?
sito
08.04.16,21:21
Vyúčtovania ostatných vlastníkov, v žiadnom prípade! Evidenčné listy, určených meradiel, len v anonymnej podobe by som poskytol, mu. Počet nahlásených osôb, áno! Ale, v prípade šiestych bytov a SVB a povinnosti odsúhlasiť rozpočítanie spoločných nákladov domu a ročnej uzávierky zo zákona? Veď viete aké má kto číslo topánok pred dverami, tak aké tajomstvo v dome máte?