cocker.ba
08.04.16,14:46
zdravim, poradi niekto, co vsetko treba k obchodnemu dovozu muky z ukrajiny? licencie, koty, clo, akekolvek obmedzenia?
profesional
08.04.16,16:07
O dovoze potravín z mimo EU do EU sa tu už toho popísalo veľa. Prečítaj si najskôr pravidlá Porada.sk. Novú tému máš otvárať len s konkrétnou otázkou na ktorú neexistuje odpoveď v predošlých témach. V žiadnom prípade ti tu nebudeme robiť nikto kompletný a vyčerpávajúci rozbor právnej situácie dovozu komodity do EU. Ak nevieš ako na to a nepoznáš odpovede ani na základné otázky, radšej do toho ani nechoď..
cocker.ba
09.04.16,18:14
keby som nasiel potrebnu informaciu, tak sa sem nebudem obracat-ale nenasiel som.nehovoriac o tom, ze podmienky sa aj menia.
a zadal som na porade konkretne to co ma zaujima , teda "dovoz muky z ukrajiny" a naslo mi len moj prospevok...
mna zaujima len muka, nie komodity vseobecne. a to myslim nielen clo, ale aj nejake oblemdzenia a certifikaty z potravinovej komory.

najde sa niekto ochotnejsi, kto odpovie? okrem toho, nemam cas stravit pol dna studovanim mnozstva odkazov na porade.

tym ochotnym vopred dakujem,ti neochotni nech radsej nereaguju...
Žabinka
09.04.16,18:30
lujza.j
09.04.16,18:57
A do to bude šecko čitat há:D a este dalej pol dna hladat:--- uz ine tu ani nie je treba muka z ukrajiny....ak ja taka "fajna" ako med on nich...tak konec japonec....
Žabinka
09.04.16,18:59
veď prší vonku, je ideál čas na čítanie..;):---
buchač
09.04.16,19:04
a zadal som na porade konkretne to co ma zaujima , teda "dovoz muky z ukrajiny" a naslo mi len moj prospevok...
=============================
Vyšší level je samotný Google. ;)
Sú tri možnosti zadávania výrazov :

1. Jazyk slovenský
2. Jazyk anglický
3. Jazyk ukrajinský (ruský)
avalik
09.04.16,19:09
ty nemas cas na studovanie a poradaci ti maju vypracovat komplexnu odpoved? ... toho sa asi nedockas ...

ale poradim ti ;) ...muka patri medzi potraviny, tak vyhladavaj a studuj dovoz potravin - aj prislusne institucie maju na svojich strankach dostatok informacii
Tweety
09.04.16,19:12
On chce robiť biznis, zarábať a nie študovať, dve veci dokopy, kto to kedy videl, či? Och, och : :cool: :rolleyes:
cocker.ba
10.04.16,06:07
dakujem aspon za nieco, konecne niekto kto to neodbije slovami"najdi si na porade" ako ma odbil profesional...lebo napr. to, ze ukrajina je v zone volneho obchodu s eu a ze sa jej teda tyka bezcolny export aj k nam (len neviem, ci vsetko alebo muka nie), som na porade nenasiel a to je kardinalna otazka, pri cle 172€/t...). to nebola otazka o dovoze z tretich krajin vseobecne...ale konkretna na muku. este musim pozhanat nieco o certifikatoch.
cocker.ba
10.04.16,06:10
a po martansky to neberie???alebo cinsky??? naco budem zadavat v rustine alebo ukrajincine, ked potrebujem slovencinu???
cocker.ba
10.04.16,06:12
prilis vseobecna infomacia, ja potrebujem konkretnu len na muku...nejdem kupovat ruske cukriky ale nieco, na co mozu byt licencie a vertifikaty...aspon ze clo uz asi nie je...privital by som keby sa vyjadrovali ti, co poradia konkretne a nie blablabla.
cocker.ba
10.04.16,06:15
pocuj profesional,ja som potreboval 3 vetami: clo ani alebo nie (vyzera to ze nie- ZVO s EU)., licencie ano nie, certifikat od potravinovej spravy ano-nie. ta odpoved by bola kratsia nez ten tvoj prispevok typu blablabla, teda profesionalnu odpoved-dik za ochotu...a skus mi najst na porade odpovede na moju temu.
avalik
10.04.16,08:08
mily pan podnikatel, ak si lenivy si nastudovat problematiku z verejne dostupnych zdrojov, taketo specificke otazky sa riesia zadanim objednavky poradenskej firme ... a naslednym zaplatenim za poskytnute sluzby
profesional
10.04.16,16:12
Slušne som ťa upozornil na pravidlá Porada.sk. To, že sa tebe nepáčia a máme sa tu láskavo všetci riadiť tým čo ty chceš, je mi jedno. Ak sa tu chceš obracať na ľudí sl žiadosťou o radu, buď budeš akceptovať pravidlá, ktoré sú tu, alebo tu nemáš čo robiť. Odporúčam ti, aby si sa pri svojej neochote naštudovať si sám čo i.len základy, na nejakú poradenskú firmu. Tá to za pár tisíc Eur pre teba naštuduje a odpoveď zhrnie v tak stručnej vete, ako si to ty budeš priať.
cocker.ba
10.04.16,17:39
asi som tuto odpoved nepochopil...od nikoho nechcem, aby LASKAVO vsetci MUSELI riadit, len som hladal odppved-zbytocne.dik za ochotu.neviem v com som porusil pravidla (to ty si pisal, ze tema uz existuje-ale ja som nic nenasiel co by mi dalo odpoved na moje otazky), okrem toho, som myslel ze porada je na to, ze ludia , ktori sa chcu nieco dozvediet, tak si tu poziadaju o radu...alebo to uz neplati??? alebo sa mam ospravedlnit, ze som si vobec dopvolil sem vlozit otazku na ktoru potrebujem odpoved? tak mi to prepac. aj tak som sa nic nedozvedel. alebo ak som tak sprosty, ze odpovede na otazky, ako je to s clom za muku, ked ukrajina je v zone volneho obchodu, a ako je to s kotami a certifikatmi, sa tu nachadzaju a ja som ich proste nenasiel alebo ich nepochopil. takze este raz sa ti hlboko ospravedlnujem za svoju trufalost...
lujza.j
10.04.16,17:52
Nabuduce napis rovno,ze sa ti hladat nechce....lebo cas vypisovat komentare kazdooadne mas.....
cocker.ba
10.04.16,19:25
nemudruj.keby som nechcel hladat, tak ani neviem, ze ukrajina je v zvo a teda export bez cla ( to info nenajdes ani na porade-k tejto teme vobec nic). ale kde mam hladat certifikaty, koty, licencie to netusim. viem len jedno-na porade som odpovede nenbasiel- ako som pisal, dal som dotaz a naslo len moj prislevok.. a asi nikto v tom neporadi...ozaj, preco vlastne reagujes? nechapem...len aby si nieco napisal? a co tak nieco zmysluplnsie?