Mato8
08.04.16,16:06
Ahojte,

chcel by som hlavne skusenejsich pekne poprosit o radu pri vybere vhodného plemena pre mna a manzelku. Osobne uz nejake skusenosti mam, ujal som sa este ako nastrocny jedneho tulavého bastosa (Plexa - okusoval pleksisklo podla toho daostal meno) a prezili sme krasne roky kym neumrel na starobu. Od vtedy ubeholo kopec rokov.... ja som sa ozenil a prestahoval do RD so záhradkou - dom 75m2 zahrada 135m2 takze nic velke no a chceli by sme si zaobstarat nejake steniatko ktore by nas sprevadzalo zivotom.
Co by sme ocakavali ? spolocnika ktory bude strazca a partak zaroven. aby bol vhodny ako na dvor tak do domu, mal rad deti a nemal by problem so socializáciou a este dolezite bude to, ze sme obaja pracujuci a tych 8-10h pocas prac. tyzdna bude pes sam ci uz na dvore alebo v dome (pokial zena nebude ma materskej co by nemalo dlho trvat ;)

Osobne sa mi paci skoro kazde plemeno (okrem tych vreckových) no musim sa rozhodnut pre jedneho ktory by splnal nase ocakavania s tym, ze sa budem snazit splnit na oplatku tie jeho ocakavania ;)
vsetky plemena ktore som chcel uprednostit skoncili pri radach ako nevhodne:(
pacia sa mi plemena napr ako RR, retriver, vsetky dogy ci ovciaky :), husky malamut, bulterier, doberman, borderska kolia. stafordsirsky terier naozaj sa mi pacia skoro vsetky :) preto si rad necham poradit

vopred vdaka
korela
08.04.16,14:16
willma
08.04.16,14:20
husky a malamuta by som vylúčila - sú to skôr pracovné a záprahové plemená, retríver - zlatíčko, ale moc ti toho nenastráži, Rotvajler a doberman skôr strážne a pri dobrom vedení aj s deťmi vychádzajú - Osobne sme mali stafforda- teda môj brat - tam treba pevnú ruku, ale skúsenosť? Nedalo sa pri ňom dieťa prebaliť, lebo sledoval každý môj pohyb a strážil človieča :) Zbožňoval moju dcéru od malička, nemal problém ani s inými deťmi - akurát so susedovie vlčiakom sa neráčil - keď sme neustrážili tak bývali v sebe a rovnako nemusel žiadneho psa po dovŕšení jedného roka - feny neprekážali v žiadnom veku. Momentálne máme šteňulo bandoga - taký 8 mesačný "drobec" - cca 30kg? odhadom. Povahovo fajn, naučený na dvore. Moju dcéru - puberťáčku zbožňuje, susedovie deti bez problémov akceptuje. Možno sa pripoja aj ďalší psíčkari so svojimi skúsenosťami. A na záver každý pes je odrazom svojho majiteľa.
alaya1
08.04.16,15:05
Nebudem ti radit konkretne plemeno psa, lebo je ich neurekom, kazdy radi to, co vyhovuje jemu. odporucim ti jednoznacne navstivit ktorukolvek vystavu psov, kde najdes vsetky u nas chovane plemena, mozes sa poradit s chovatelmi, ktori velmi ochotne poradia a aj predvedu psa.
Prikladam link na vystavy na Slovensku, vyber si ktorukolvek, najdes tam najlepsiu odpoved na tvoju otazku.
http://www.skj.sk/phpmenu.php?s=10003
jakubzemko
08.04.16,15:16
Zlatý retriever je dobrá volba aj pre deti aj keď je pravda že ak by došli zlodeji tak sa im potešil
arizona
08.04.16,19:21
Plemena, co si popisal,teda vacsina z nich potrebuju dost pohybu a a hlavne prvy rok dostatocny vycvik,aby si ho mohol slobodne nechat pobehovat po dvore s malym dietatom. Myslis, ze to zvladnes a budes mat dostatok casu popri malemu dietatu? To by mala byt prvorada otazka...
Lebo zaobstarat si psika a spoliehat sa na to, ze "ved mam zahradu", to je zalostne malo. To psikom nestaci! Potrebuju dlhe,unavne prechadzky a vycvik.

Z tvojho zoznamu by som asi najskor odporucala retrievera.
Dav
08.04.16,19:55
Poznám vychovaného rotweilera v činžiaku, je to flegmatický plyšák a nemá problém ani s malými deťmi. Teda má, ale je rozumný, tak pred nimi zdrhne, keď už chce mať kľud :D . Ale zase na druhej strane by som nikomu neodporúčala, aby skúšal ublížiť niekomu v jeho svorke. Myslím si, že je to aj povaha, aj výchova. Všeobecne si o RW nemyslím, že sú takýto pohoďáci. Tiež poznám viacero stafordov, aj v rodinách s maličkými deťmi, a sú v pohode. Treba ich vychovať, ale to platí o všetkých, aj o tých psích odmocninách do kabelky.
willma
09.04.16,11:08
že psia odmocnina :D
judit.esam
14.04.16,11:46
Ako máme dogu doma, tiež dlho pracujeme,, ale musím uznať, že sme k doge s PP, prichýli psa z útulku, lebo bol sám ozaj smutný.. doga potrebujem veľa kontaktu s pánom.. vyberajte podľa povahy.. hľadajte na nete !lenivé tipy,,, len s PP a alebo útulok, nekupujte psa kríženca za drahé peniaze prosím,, Papierový pes je drahší ale stojí to za to!! :D