jano653
08.04.16,15:07
Dobrý deň,

mám otázku ohľadom tohoto garančného fondu podľa zákona o pzp, kde v zákone sa píše že ak je niekto poškodený či už krádežou, vandalizmom a páchateľ je neznámy, alebo že niekto nemá uzatvorené pzp tak sa obráti na túto slovenskú kanceláriu poisťovateľov a podľa zákona by mal byť odškodnený z garančného fondu ibaže som sa nedočítal že či záleží na module krytia aké má dotyčný s poisťovňou uzatvorené a či záleží na tom či má kasko a pzp alebo iba pzp, poprosil by som o serióznu odpoveď a čo najskôr.

Ďakujem

Jano
Martuk
11.04.16,10:49
garančný fond odškodňuje, ak si dobre pamätám, len škodu spôsobenú vodičom, ktorý nemá auto poistené PZP-čkom. Vandalizmus, krádež tento fond nehradí. Modul krytia (ak tým myslíš limity a rozsah krytia) nemá s garančným fondom nič spoločné. Totižto tebe môže byť úplne jedno, aký rozsah má vinník dohodnutý, pretože:
1. aby si dostal peniaze na opravu auta z garančného fondu, vinník by nemohol byť poistený. Ak by bol, tak škodu by vyplácala poisťovňa, v ktorej by bol poistený.
2. ak by bol vinník poistený, slovenská kancelária poisťovní a jej garančný fond s tebou nemá nič spoločné.

Tu už treba, respektíve je "nutnosťou" volať policajtov, kvôli dokumentácii a samozrejme je potrebné doložiť všetky potrebné doklady. Takže zatiaľ asi tak.