Vladulienka74@gmail.sk
08.04.16,16:44
U jedného zamestnávateľa pracujem zhruba 13rokov,niekoľko krát už prepúšťali no ja som ostala lebo mám prácu na dosť dôležitom stroji ale od tohto útorka máme nový stroj na ktorom mám pracovať zase ja a už sa odomňa očakáva,že podám výkon na 100%.Som platená ukolovo,takže sa pýtam ako dlho by som sa mala zaúčať a vedela sa brániť.Ďakujem
Timea 23
08.04.16,19:18
Myslím, že "zaúčanie sa", resp. školenie sa, nie je zadefinované v zákone. Pokiaľ by zamestnávateľ vyslovene nebol spokojný s pracovným výkonom, mal by zamestnanca písomne upozorniť na odstránenie nedostatkov. Zamestnanec by mal nedostatky v primeranom čase odstrániť. 311/2001, § 63, ods. 1, písm. d)
ivka70
08.04.16,19:39
Dobu zaucania urcuje zamestnavatel - v podstate technolog na zaklade narocnosti procesu.
karakul
09.04.16,05:19
najpresnejšiu odpoveď by vedel (na základe svojich poznatkov) poskytnúť dodávateľ stroja - ten totiž by mal robiť aj zaškolovanie obsluhy daného stroja.
veronikasad
09.04.16,05:30
Pod zaucanim rozumies nejaky mzdovy doplatok pri plneni ukolovych noriem?
sito
09.04.16,07:27
Zo života. Dávno, vlastne dosť hodne dávno, tiež som prišiel na novú prácu, ručnú a zodpovednú, ktorú sa bolo treba naučiť robiť kvalitne. Malo to vplyv aj na životy iných. A majster, vtedy povedal " ak za tri dni nenaučíš, môžeš isť k žandári. Maďarskej národnosti bol. A nedávno, tiež niečo nové, ale aj na novom sa dá vždy niečo vylepšiť, že vraj to inde nemohli, nedalo sa, a dalo sa. Všetko má svoje muchy, aj tvoji nadriadení. A by si neverila, aké im lietajú okolo hlavy, to by ešte šlo. Ale, aké im lietajú v hlave? Pán Boh ti pomáhaj ... Že pomôž si sam, aj on ti pomôže, že?
Kabaka123
09.04.16,07:30
nie zaúčaním myslí časový horizont
veronikasad
09.04.16,07:32
časový horizont ale asi z pohľadu financii. Píše, že je platená úkolovo ...
Kabaka123
09.04.16,08:36
tak potom časový horizont z pohľadu neplenenia noriem? musí nám to viac upresniť