Dada
15.06.06,11:49
Máme zamestnanca, ktorý je u nás v hlavnom pracovnom pomere od 1.6.2006. Predtým u nás bol na dohodu o vykonaní práce.
Vypisujeme mu potvrdenie o príjme pre banku, lebo si požiadal o úver. Do príjmu sa mu podľa nás zaratáva len príjem z hlavného prac. pomeru, on však tvrdí, že mu v banke vraveli, že tam môže mať príjem aj z dohody o VP.
Kde je teda pravda? Čo tam uviesť? Podľa nás nulu. Aký je váš názor? Vďaka.
Dada
15.06.06,10:04
Lenže mal len dohodu o VP, nemal súčasne aj to aj to. A by to bolo troška divné, keď bude dátum zamestnaný od 1.6.06 a príjem mu tam uvediem za posledné 3 mesiace.
Tweety
15.06.06,10:05
Lenže mal len dohodu o VP, nemal súčasne aj to aj to. A by to bolo troška divné, keď bude dátum zamestnaný od 1.6.06 a príjem mu tam uvediem za posledné 3 mesiace.
Tak takto sa čachrovať určite nedá.:mee:
Dada
15.06.06,10:07
Podľa mňa sa tam uvádza len hlavný pracovný pomer. Lebo ako dohodár nemal žiadnu funkciu, tu v potvrdení chcú aj funkciu a či je pracovný pomer na dobu určitú, neurčitú....
Zita5
15.06.06,10:08
Lenže mal len dohodu o VP, nemal súčasne aj to aj to. A by to bolo troška divné, keď bude dátum zamestnaný od 1.6.06 a príjem mu tam uvediem za posledné 3 mesiace.


Ale , firma by mu nemala potvrdzovať príjem aj z druhého zamestnania, čo pracoval pred 1.6.2006 ............pokiaľ mu vydáte potvrdenie , že pracuje u Vás od 1.6. , mám dojem, že úver nedostane .....pretože je tam aj to , že je v skúšobnej dobe .

To je moja skúsenosť .
Zita5
15.06.06,10:09
Ešte doplním , veď ešte nemal zúčtovanie mzdy za jún ......tak aké potvrdenie .:rolleyes:
Dada
15.06.06,10:10
Ale , firma by mu nemala potvrdzovať príjem aj z druhého zamestnania, čo pracoval pred 1.6.2006 ............pokiaľ mu vydáte potvdenie , že pracuje u Vás od 1.6. , mám dojem, že úver nedostane .....pretože je tam aj to , že je v skúšobnej dobe .

To je moja skúsenosť .

My mu nepotvrdzujeme príjem z druhého zamestnania. Na dohodu o VP bol u nás. Možno aj inde mal dohodu. Ja som mu vravela, že z úveru nič, lebo je v skúšobnej dobe. Som zvedavá s čím ešte príde.
Dada
15.06.06,10:11
Ešte doplním , veď ešte nemal zúčtovanie mzdy za jún ......tak aké potvrdenie .:rolleyes:

No veď to je jasné. Aj som mu to vravela, ale chcel to potvrdenie, tak ho má. A príjem je uvedený nulový.
Zita5
15.06.06,10:13
My mu nepotvrdzujeme príjem z druhého zamestnania. Na dohodu o VP bol u nás. Možno aj inde mal dohodu. Ja som mu vravela, že z úveru nič, lebo je v skúšobnej dobe. Som zvedavá s čím ešte príde.

Z dohody o VP i keď bol u Vás , by úver nedostal , a z hlavného PP ešte nedostane ......takže musí niečo odrobiť a zarobiť a potom sa pokúšať o úver .
Dada
15.06.06,10:14
A najzaujímavejšie na tom je, že ten zamestnanec je na PN, lebo v sobotu sa mu stal pracovný úraz a on si cez PN stíha úver "vybavovať". :-)))
Zita5
15.06.06,10:15
No veď to je jasné. Aj som mu to vravela, ale chcel to potvrdenie, tak ho má. A príjem je uvedený nulový.

To si vyriešila správne , pretože v minulosti sa potvrdenia fingovali , ale v dnešnej dobe to treba brať s úplnou vážnosťou , falšovanie dokladov pre poskytnutie úveru je trestné . Treba sa držať toho .;)
Dada
15.06.06,10:15
Z dohody o VP i keď bol u Vás , by úver nedostal , a z hlavného PP ešte nedostane ......takže musí niečo odrobiť a zarobiť a potom sa pokúšať o úver .

To je samozrejme. Len človek je už zblbnutý z tých príjmov kadejakých, že radšej som sa opýtala. Istota je istota. Aby sa mi tu neprišiel vyhrážať, že kvôli mne nedostal úver.
Dada
15.06.06,10:17
To si vyriešila správne , pretože v minulosti sa potvrdenia fingovali , ale v dnešnej dobe to treba brať s úplnou vážnosťou , falšovanie dokladov pre poskytnutie úveru je trestné . Treba sa držať toho .;)

No nevzala by som si na svoje triko vypísať mu niečo, čo nie je pravda.
Zita5
15.06.06,10:25
To je samozrejme. Len človek je už zblbnutý z tých príjmov kadejakých, že radšej som sa opýtala. Istota je istota. Aby sa mi tu neprišiel vyhrážať, že kvôli mne nedostal úver.

Ty si postupovala správne , takže nemá príčinu sa vyhrážať .
Dada
15.06.06,10:27
Takže to môžem uzavrieť, že do tohto potvrdenia sa uvádza len príjem z hlavného pracovného pomeru, nie z dohody. Ďakujem.
Tweety
15.06.06,10:31
A najzaujímavejšie na tom je, že ten zamestnanec je na PN, lebo v sobotu sa mu stal pracovný úraz a on si cez PN stíha úver "vybavovať". :-))) Možno by pomohlo ukončenie PP v skúšobnej dobe.Alebo okamžité ukončenie PP pre porušenie dodržiavania lieč
ebného režimu.:mee::rolleyes:
Dada
15.06.06,10:35
Možno by pomohlo ukončenie PP v skúšobnej dobe.Alebo okamžité ukončenie PP pre porušenie dodržiavania lieč
ebného režimu.:mee::rolleyes:

:D hold vyššia moc rozhoduje, nie ja. :rolleyes:
Zita5
15.06.06,10:38
Takže to môžem uzavrieť, že do tohto potvrdenia sa uvádza len príjem z hlavného pracovného pomeru, nie z dohody. Ďakujem.

V prípadoch Potvrdenia od zamestnávateľa potvrdzuješ okrem iného :
- pracovný pomer ...na dobu určitú , alebo neurčitú
- priemerný mesačný príjem za posledné 3 mesiace
- že nie je v skúšobnej lehote a nie je v konaní o rozviazanie PP.

Dokonca niektoré banky žiadajú aj výplatné pásky za posledné 3 mesiace .

Jedine ak by v minulom roku podnikal a jeho DZ na základe daňového priznania by vykazoval takú výšku , ktorá by bola priechodná ......aj to záleží od oslovenej banky .