filip007
08.04.16,19:25
Ahojte poradaci,




Som muz ,no pisem v mene mojej manzelky...
Viem ,ze sa v poslednej dobe zmenili podmienky "umeleho " zvysovania materskeho prispevku , dobrovolnymi platbami do soc. poistovne , no moja otazka je trochu odlisna...
Situacia je takato...
S manzelkou sme pracovali v zahranici, no pred dvoma mesiacmi otehotnela a vratila sa na SR...Ihned sa zaevidovala sa na UPSVAR ...
Otazka znie : oplati sa jej odvadzat dobrovolne prispevky do soc.poistovne ,aby si zvysila matersku?Alebo ,aby aspon mala na matersku narok?Samozrejme za predpokladu ze splni podmienku 270 dni poistenia v poslednych 2 rokoch...Kedze predpokladam,ze jej teraz hrozi len minimalny prispevok - ktory je vo vyske? Ak by niekto nahodou vedel ,bol by som vdacny...
Naskyta sa mi otazka c. 2...

Oplati sa vobec prispievat nejakych minimalnych 140 Euro mesacne? - co je minimum , ak sa mylim prosim, opravte ma...ak sa na to pozrieme v konecnom dosledku....teda ak zaplatim napr. 8 x 140 Euro...ci bude sucet uz navysenych materskych prispevkov vyrazne vyssi od suctu materskyh prispevkov bez dodatocneho navysovania - teda dobrovolneho platenia....


Ak sa pytam uplne od veci, prosim nemajte mi to za zle...
Tuto problematiku riesim prvy krat a v zahranici ,takze sa neviem obratit na nase "zlate" urady...


Este raz dakujem za Vas cas.


Filip