filip007
08.04.16,20:37
Ahojte poradaci,

nakolko nemam ekonomicke vzdelanie a momantalne som v zahranici , lamem si hlavu nad par otazkami s ktorymi mi mozno budete vediet pomoct...a vopred som Vam za to vdacny....

Otazka ...

Je cenovo vyhodnejsie takuto s.r.o.zalozit postupne?Najprv len s.r.o. a nasledne poziadat o dobrovolnu platbu DPH...Je to este v tejto dobe mozne , teda skor, uznaju mi to?...cital som ,ze stym uz je v tomto case problem...Sam si neviem predstavit ako sa da ziadat s s.r.o. ktora vznikla nedavno a nema ziadnu uctovnu historiu o dobrovolne platenie DPH....alebo to mozne je?
....Alebo je vyhodnejsie rovno kupit ready made s.r.o -platca DPH ???

Otazka 2...

Ako velmi je cenovo rozdielne vedenie uctovnictva priemernej s.r.o a priemernej s.r.o - platca DPH...Viem je to velmi individualne - no zaujima ma zhruba orientacna cena...nemusi byt v Eurach , no napr. v nasobkoch...

Ak som sa nieco opytal zle,prosim napravte ma ,rad sa priucim novemu...

Este raz vdaka za pripadne odpovede

Filip
Timea 23
08.04.16,21:32
Pokiaľ sa rozhodneš založiť novú s.r.o. - nebudeš musieť v prvom roku platiť daňovú licenciu. Zakladanie spoločnosti bude trvať cca. 3 týždne. Kúpa založenej spoločnosti je pohodlnejšia.

Platiteľom DPH sa firma môže stať aj na základe dobrovoľného rozhodnutia. Ready made s.r.o. platiteľ DPH s vysokou pravdepodobnosťou nebude lacná.

Účtovníctvo pre platiteľa DPH je podstatne nákladnejšie, nakoľko spoločnosť bude podávať daňové priznanie + ostatné dokumenty na mesačnej báze.
filip007
09.04.16,04:26
Dakujem ti za odpoved.Kupa ready made s.r.o. platca DPH sa zacina niekde na 3000€...Co teda nieje vobec malo...Takze vravis, ze nieje vobec problem zalozit s.r.o a poziadat o dobrovolnu platbu DPH (kvartalnu)?... Nebude ziadny problem s odsuhlasenim mojej ziadosti?
Vies mi povedat kolko stoji danova licencia?
TomasBugiy
09.04.16,08:08
3 000 € je strašne veľa. Založenie spoločnosti Ti dokáže niekto kto má ZEP urobiť aj za cca 300 eur. Ak chceš, dám Ti kontakt do správy na človeka, ktorý mi zakladal s.r.o. dvoch klientov minulý rok.... Čo sa týka platiteľa DPH - minulý rok s tým bol trošku problém, nakoľko firmy, ktoré nevykonávali ekonomickú činnosť museli platiť daňovú zábezpeku, ktorú DÚ držal cca rok (suma, s ktorou som sa stretol ja, bola 2 000 eur - túto sumu DÚ po roku vrátil.).... Od roku 2016 však už spoločnosti, ktoré ešte nevykonávajú ekon. činnosť, nemusia platiť zábezpeku (pokiaľ nie je konateľ nejaký pochybný). Akonáhle vznikne s.r.o., DÚ má 30 dní nato, aby Ti vystavili DIČ - možno sa to dá trošku uponáhľať. Následne si dáš žiadosť o registráciu za platiteľa DPH - DÚ ťa zaregistruje do 21 dní a si platiteľom DPH za 300 eur, teda desatinu ceny..... Ešte doplním, že v prvom roku musíš byť mesačný platiteľ DPH. Čo sa týka ceny účtovníctva, u mňa je to cca 30 % navyše, ale ako sám píšeš je to individuálne.
Timea 23
09.04.16,09:38
Kvartálynm platiteľom DPH sa podnik môže stať v súlade s § 77 zákona o DPH až po 12 mesiacoch po tom ako stal platiteľom DPH. Daňová licencia sa platí len v prípade ak: 1. daňová povinnosť podniku je nižšia ako je stanovená výška daňovej licencie,
2. podnik dosiahne nulovú daňovú povinnosť
alebo daňovú stratu.
Viac o daňovej licencii - https://podpora.financnasprava.sk/062318-Všeobecne-o-daňovej-licencii
jslancik
09.04.16,10:47
Tomáš, pletieš si asi ready made platca DPH a založenie sro.
jslancik
09.04.16,11:01
nie je problém založiť si s. r. o. - dobrovoľného platcu. Zbytočne budeš kupovať ready made platcu DPH. čo mám ja skúsenosti, bez problémov ti to DÚ schváli - dobrovoľné platcovstvo, mesačné. Časovo sa to dá stihnúť za 5 týždňov - od podpísania zakladateľskej listiny po obdržanie kartičky s IČ DPH. Treba sa vedieť usmievať a prosiť.

A ak ti bude nejaká účtovníčka bude tvrdiť, že vedenie účtovníctva platcu DPH je výrazne drahšie, tak vedz, že riešenie vecí súvisiacich s DPH trvá mesačne od pár minút po pár hodín. Závisí od počtu dokladov (či sú ich desiatky, alebo stovky). ale možno mám iba ja takú šikovnú účtovníčku :D
TomasBugiy
09.04.16,12:05
Sorry, trošku som to zle napísal. Samozrejme som to neplietol, len som chcel napísať, že 3 000 za niečo, čo sa dá založiť samostatne za 300 len s troškou času je prehnaná suma.
filip007
09.04.16,16:32
Dakujem velmi pekne za odpovede.
Chcel som si byt iba isty, ze nieje problem s odsuhlasovanim dobrovolneho platcu DPH...

Velmi ste mi pomohli.

Filip.
Consultix
10.04.16,17:56
Aj ked tu uz odzneli vecne odpovede, dovolim si k tomu niekolko myslienok:

ReadyMade
- to tak doverujes nejakemu spolocnikovi sro z ulice? :)
- preco preplatiti nieco, co ma jasnu cenu (s rezervou do 300 EUR)

Registracia DPH
- dnes uz nie je nutne preukazovat ekonomicku cinnost, ziadost mozes podat ihned, nemusis cakat ani na prideleni DIC
- ak nie si rizikovy subjekt, teda nevztahuju sa na teba definice par 4c, ods. 1 pism. a), b), c), tak Ta yrad zaregistruje. V ostatnom pripade Ti moze subezne s registraciou urcit zabezpeku na dan.

Takze, radsej si dat casovu rezervu, obratit sa na konzultacnu spolocnost a bude to do 5-6 tyzdnom tip-top zalozene a platcom DPH. :)
filip007
10.04.16,20:12
Vdaka.
Ak kupit ready made s.r.o platca DPH , tak jedinie bez uctovnej minulosti - zalozenu len za ucelom dalsieho predaja...No kazdopadne tuto moznost som uz zamietol...