Vladimir2222
08.04.16,19:47
Objednal som si rohoze cez internet obchod že su na slkade. rohoze mi nedosli ani za tyzden. majitel je arogantny, emailom ma vytocil. možem neprebrať balik od kuriera?
arizona
08.04.16,18:09
Nepises,co maju uvedene v obch.podmienkach,kolko uvadzaju dni na dodanie tovaru.
Ak nedodrzali termin, tak im mozes pisomne oznamit, ze objednavku rusis,aby tovar neposielali.

Druha moznost je, ze tovar preberies a do 14 dni mas narok ho zo zakona ho vratit bez udania dovodu.Mozes pozadovat aj vratenie sumy postovneho,ktore si platil pri objednavke.
Vladimir2222
08.04.16,18:14
nepalil som nic je to dobierka. no mali napisane ze tovar je na sklade a ak som objednal prislo, ze bude dlhsie trvat objednavka
arizona
08.04.16,18:22
Treba si precitat ich obchodne podmienky,kolko pisu, ze maju dodanie tovaru. Niektore obchody maju bezne dodaciu lehotu aj 10 dni.
Vladimir2222
08.04.16,18:30
aj keby tak mali. men sa jedna len o to, že čo ak nepreberiem zasielku čo sa stane.
kukučka
08.04.16,19:14
Len tak z ničoho nič ťa vytočil? Alebo len primerane reagoval na tvoj mail? Rohože sa nekazia, ani nie sú tovar, ktorý musíš mať okamžite. Radšej zruš objednávku, lebo to tak vyzerá, že nebudeš s nimi spokojný.
Ale aby som odpovedala v rámci etikety porady, ak nepreberieš zásielku - nie nič sa ti nestane, len o pár eur pripravíš majiteľa e-shopu.
arizona
08.04.16,19:59
Nestane sa ti nic. Ale aspon usetris eshopu zbytocne naklady a pracu.
Timea 23
08.04.16,20:35
Na dodanie tovaru zakúpeného cez internet sa vzťahuje príslušná lehota.
http://www.bizforum.sk/dodanie-tovaru-zakupeneho-cez-eshop/
jslancik
09.04.16,07:41
prevziať tovar by si mal. Ak nie, tak si preštuduj obchodné podmienky daného e-shopu. Zo zákona si povinný prevziať objednaný tovar (a máš právo odstúpiť od zmluvy a vrátiť ho). Ak ho neprevezmeš, obchodník má tiež svoje práva - vyžadovať od teba náklady spojené so zaslaním tovaru - teda poštovné tam a späť.
mareko
09.04.16,10:17
Najjednoduchšie je zrušiť objednávku. Ak nepreberieš, nič sa nestane, len dodávateľ bude platiť zbytočne poštovné. Ak je poštovné v cene objednávky, tak je to pre dodávateľa to isté, ako keby si prevzal a tovar vrátil. Ak preberieš, môžeš vrátiť bez udania dôvod, poštovné naspäť zaplatíš ty. Kto bude pri neprevzatí za neseriózneho je už vecou svedomia a faktov (nevieme, čo je v zmluvných podmienkach a rýchlosti dodania tovaru).
dmc
09.04.16,12:22
...uz mam aj ja skusenost .tovar na sklade.....majitel e-shopu mi vsak podal informaciu ze dodanie potrva minimalne 14 dni - pretoze je na sklade u dodavatela......a to je tiez sklad - tak preto tam ma uvedene - na sklade. Takze ked bude mat dodavatela v Cine - na sklade . pockas si mesiac :)
Napis zrusenie objednavky.
Vladimir2222
09.04.16,12:29
čo ak je to prípad ked si niekto na teba objedna tovar ako žart si z teba urobí.
Vladimir2222
09.04.16,12:32
Ako na 26e ja musim robit, drať dva dni tak ked si niečo objednam tak ho chcem normal, cize objednal som ich v piatok v utorok mali prist. Prečo píše, že su na sklade ak nie su? a vysmial ma v emaile
jslancik
09.04.16,14:14
to očividne nie je tvoj prípad. tvoj prípad je úplne iný... dúfam, že ďalší mesiac ti bude niekto každý deň objednávať pizzu...
jslancik
09.04.16,14:18
a čo má tvoja slabo platená práca s dodacou lehotou e-shopu?
profesional
09.04.16,23:20
Hnané do ad absurdum, predávajúci môže zložiť tovar do súdnej úschovy a tebe povinnosť zaplatiť nezanikne. Ale priznám sa, ešte som nevidel žiadneho prevádzkovateľa eshopu, ktorý by to urobil. Ale ak je tovar predávaný na dobierku, mohol by byť z toho celkom právne zaujímavý spor z dôvodu určenia kedy zmkuva vznikla a či vôbec vznikla vo vzťahu k pohnútke a prejavu vôle z dôvodu nenaplnenia synalagmatickosti vztahu.
jslancik
10.04.16,04:05
Co tak pisat zrozumitelne, aby ti ludia rozumeli? Nechces pisat rovno v norcine alebo japoncine? :)
jakubzemko
10.04.16,04:43
Žeby preto že aj dodavatel je len clovek a niekedy sa moze pomylit. Co tak mu napisat ze tovar nechces a nech ho nezasiela? Nechapem takychto ludi co si nieco objednaju a potom nepreberu. A uz tobos nechapem,preco ani nic nenapisu, ked veeia ze si ho nepreberu.
dmc
10.04.16,04:45
pochop.......on musi pisat odborne - aby tomu nezasvetený nerozumel a musel si objednat sluzby profesionalov
profesional
10.04.16,11:31
Tým som chcel povedať, že ak predávajúcj pri tvojom neprevzatí využije všetky právne možnosti ktoré má, tak skončíš s rozhodnutím súdu o povinnosti zaplatiť kúpnu cenu a trovy konania. Ale.neverím, že to v praxi bude ťahať tak ďaleko.
profesional
10.04.16,11:45
Ten úmysel nikdy nemám. Iba neočakávam od ľudí totálnu neznalosť aj čo i len základnej právnej terminológie.
Mňa by si určite neobjednával na niečo také hneď z niekoľkých dôvodov?
1. Prevažnú väčšinu roka nežijem na Slovensku
2. Som drahý. Síce nenapísal presnú hodnotu o ktorú ide,. ale odhadujem, že moja hodina je možno 10 krát drahšia ako je predmet prípadného sporu.
3. Takéto banality pre klientov neriešim. Nie sú pre mňa dostatočnou výzvou.
misoft
10.04.16,14:58
>profesional: ale uvedom si, že tu sa obracajú ľudia, ktorí NEMAJÚ právnické vzdelanie, teda nevedia tie právnické latinské názvy.... Toto používajú akurát advokáti, právnici, súdcovia.... ale obyčajnému človeku to napíš PO SLOVENSKY, aby pochopil.
Potom tvoje rady budú na nezaplatenie - inak sú to rady, ale niekedy sú na zahodenie....
profesional
10.04.16,16:04
Nemusíš mať právnické vzdelanie. Ale musíš poznať aspoň základné výrazy. Ak tu mám zakaždým definovať povahu každého výrazu, pôjde o nečitateľné siahlodlhé poemy. Zjednodušovanie výrazov v práve nefunguje a vedie k neúspdchom v spore, lebo niekto si niečo zjednodušene myslel a nechápal skutočnú aplikovateľnosť. Je povinnosťou každého poznať aspoň tie najzákladnejšie právne výrazy. Raz darmo, neznalosť práva neospravedlňuje. Základmé právne kategórie sa učia už deti na základnej škole na predmete Občianska výchova. Ak je niekto tak lenivý, že si ani toto nie je ochotný naštudovať, neexistuje pre neho reálna a aplikovateľná rada. Je to to isté, ako keby sa ignorant čo nechápe z vlastnej lenivosti ani pytagorovu vetu, pýtal na podstatu výpočtu trojitého integrálu. Pre takého človeka niet pomoci. Lebo akékoľvek vysvetlenie bude založené na všeobecne zaužívaných pojmoch matematiky, ktoré nie je.možné skresloť ani zovšeobecniť. Právo je založené na.matematickej logike. A ak nkekto nechce z vlastnej lenivosti poznať ani základnú terminológiu, tak je to jeho pro lém. Nie problém toho, kto mu chce poradiť.
jslancik
10.04.16,16:51
takže chceš povedať, že slovíčko "synalagmatickosť" sa nedala inak povedať? že sa to nedá preložiť do slovenčiny bez toho, aby sa to iba opísalo či stratilo zmysel? houby, houby.
profesional
10.04.16,17:56
Synalagmatickosť nemá synonymum. Presný opis toho.čo to je, by zabral dosť textu, ak sa nemá zobšeobecniť tak, že stratí svoju podstatu.
zolik2001
10.04.16,21:57
Ja ked vidim ze clovek tu napise ze si nieco objednal a uz o den ci dva vie ze nezaplati ide ma trafit. Chod do obchodu a kup si to tam a mas to hned a nezatazuju ludi svojou hlupostou. Som majitelom eshopu s pneu a tiez nemam 10000 pneu na sklade ale vela krat musim objednavat od dodavatela. Pneu niesu prave najskladnejsie takze tazko sa to naskladnuje. Ked je sezona tak pneu meskaju a tym padom aj ja dodavam neskor a presne takyto ludia ako ty sposobuju cloveku velku hlavu a vyvolavaju. Dokonca som sam zazil ked ich clovek objednal a dodavatel mal chybu na sklade teda aj ja kedze sme prepojeny, Hned som volal zakaznikovi vtedy objednala cela rodina aj brat aj druhy brat a tak mi vynadal do klamarov ze som sa 2 dni nevedel z toho spamatat ze robim co mozem a nejaky tupec ma takto zlozi. Takze ak vidim ako ludia premyslaju po objednani z eshopu mam chut im zakazat objednavat. By som chcel vidiet ked by bola povinnost platit kartou vopred co je bezne v inych krajinach a nie dobierka ci by si si tovar nevyzdvihol od predajcu.
Na nevyzdvihnutie tovaru je zakon a ja osobne som to este nerobil ale uz sa mi ozvalo par firiem ze ked mam s tym problem zeoni si taketo male sumicky vymozu. A vsetci vieme asi akym sposobom si budu ziadat povedzme 5 eur za postovne. Potom tu budes pisat ze ta exekuuju a znova budes ublizeny ty.
jslancik
11.04.16,04:35
Jedna vec je chyba. Druha vec je, ked niekto ma vedome napisane "skladom" a pritom je to "skladom u dodavatela". To je minimalne 1 den zdrzania, prinajlepsom.
A ano, ludia su nevdacni. Clovek sa moze rozkrajat, robit sluzby navyse, a nedocka sa dobrej recenzie. Ale staci mala chybicka a roznesu ho na kopytach...
zolik2001
11.04.16,12:27
Z casti s tebou suhlasim...dnesna mentalita cloveka je byt lenivy si co to zistit hoc iba na nete. Alebo chcu aby im clovek nielen poradil ale aj vybavil a vela krat to dopadne tak ze ty das iniciativu a dotycny neurobi nic ale este bude drzkovat. Najlepsie na tom je ze ludia co sa citia byt inteligentny su najvacsi hlupaci co ja by som o sebe nikdy v zivote nepovedal.
A to co sa ucia deti v skole ze zakladne pravne kategorie? Uplne by stacilo ak by ludia pri probleme nepchali hlavu do piesku ale staci zavolat a slusne oznamit podstatu veci lenze to by nesmeli byt zbabeli. A na toto ti netreba ziadne pravne vzdelanie.
arizona
11.04.16,15:19
to by malo byt zrozumitelne napisane, ci na sklade predajcu,alebo dodavatela. Ja si tiez vzdy citam kolko dni maju na dodanie,podla toho objednavam. Ked uvadza ze dodanie je napr. do 2- 3 dni a potom by napisal, ze doda za 14 dni, rusim objednavku a adios!