marta bodonova
09.04.16,20:23
Dodávam služby do Čiech. Nie som platiteľ DPH. Do vystavených faktúr som nenapísala povinné náležitosti . Dič a slovnú informáciu: prenesenie daňovej povinnosti. Stačí keď si opravím len faktúry ktoré ostali mne? Ďakujem
Tweety
09.04.16,18:29
Platí § 7a Zákona o dph.2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
hanelie
09.04.16,19:05
nie, nestačí, je potrebné opraviť aj faktúry pre odberateľa - na základe neúplnosti faktúry nemôže túto účtovať ako oprávnený výdavok
marta bodonova
11.04.16,06:19
Jedna sa o syna. On požiadal o registráciu pre daň-toto má v poriadku. Len ja som do faktúr nepísala tie náležitosti. Podniká od 10/2014. Faktúry zasielal do Čiech elektronicky. Má účtovníčku, ale faktúry som vystavovala ja. Teraz musím spätne opraviť a poslať všetke faktúry do Čiech ? Ďakujem.