tralalalali
10.04.16,10:23
Dobrý deň, dnešným dňom, t.j. 10.4. mi podľa pracovnej zmluvy končí skúšobná doba. V čase od 14.3 do 24.3. (vrátane) som však bola PN. Predpokladám teda, že sa mi skúšobná doba o daných 11 dní ešte predlžuje, keďže kvôli PN-ke nastali na mojej strane prekážky v práci.
Keďže by som chcela z práce odísť, rada by som vedela, či sa kvôli PN-ke VŽDY automaticky predlžuje skúšobná doba a teda mám šancu ešte v priebehu nasledujúcich dní (do toho 21.4.) ukončiť PP s okamžitou platnosťou. Ďakujem za odpoveď.
Tweety
10.04.16,08:24
ÁNo, SD sa o dni DPN predlžuje, platí §45 ZP (2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca..
PP môžeš teda ukončiť a mohla si ho aj počas DPN.
tralalalali
10.04.16,09:54
Ďakujem za pomoc. Ešte sa chcem spýtať, ak zruším PP napr. k 15.4., tak to bude posledný deň, kedy som ešte zamestnancom?
Tweety
10.04.16,09:56
Ak oznámenie aj v tento den doručíš, tak áno.
tralalalali
10.04.16,10:04
Keďže nemám možnosť prísť do priameho kontaktu s nadriadeným dennodenne a oznámenie nechcem posielať poštou, znamená to teda, že by som mu mala dať oznámenie ku dňu, kedy viem, že prídeme určite do kontaktu a tým dňom teda aj skončím? Alebo existuje aj možnosť, že mu dám oznámenie vopred, napr. toho 15.4. s tým, že ruším PP až k 21.4.? Ďakujem, mám v tom trochu zmätok, nikdy som ešte nerušila PP v skúšobnej dobe.
Tweety
10.04.16,10:08
Môžeš doručiť aj vopred s dátumom, ktorý určíš.
veronikasad
10.04.16,13:46
Oznámenie treba doručiť spravidla tri dni vopred. Ak 15.2, osobne odovzdáš s tým, že končíš 21. je to OK (21. budeš posledný deň pracovať)
tralalalali
14.04.16,07:20
Áno, to viem, že spravidla sa doručuje tie 3 dni vopred, ale podmienkou to nie je... Chcem sa ešte spýtať, ako to je, ak človek zrušenie PP nedoručí osobne, ale poštou? Ďakujem.
Tweety
14.04.16,07:38
PP končí dátumom, kedy je druhej strane doručené alebo kedy sa vráti späť ako nedoručené..
tralalalali
17.04.16,06:47
Čiže chápem to správne, že aj keď bude na papieri, ktorý pošlem poštou dátum ukončenia 19.4., tak keď zásielka dorazí až 20.4., bude platiť toho 20-teho?
veronikasad
17.04.16,07:16
Oznamenie o ukonceni prac.pomeru odovzdaj osobne, inak nemas zaruku zo ho do skoncenia skusobnej foby zamestnavatel na poste preberie
tralalalali
17.04.16,07:35
Áno, som si toho vedomá, len som v komplikovanej situácii. Jedna vec je, že sídlo organizácie je v jednom meste a ja pracujem v teréne v iných mestách, takže sa ťažko stretávam s vedením a komunikujem s nimi viac menej mailom/telefonicky. Vzhľadom na to, že som v práci, kde sa hádžu polená pod nohy, tak sa obávam, že budem osobne niekoho naháňať a ak na neho aj natrafím, tak sa mi môže stať, že nebude chcieť zrušenie prevziať a podpísať. Alebo zruší naše stretnutie, čo je bežná vec. Potom, keď ho pošlem poštou, tak mi ho už nepreberie schválne.
Premýšľala som, či sa nedá si to poistiť tak, že pošlem bez upozornenia poštou, aj budem mať pripravené na odovzdanie osobne pre prípad, že sa naozaj stretneme. Ale to asi nejde urobiť dvojmo, že? Ďakujem.