Terina_R
10.04.16,15:52
Dobrý deň prosím o radu, ako mám správne postupovať, ak chcem čerpať nevyčerpanú dovolenku. Som na rodičovskej dovolenke s prvym dieťaťom, ktoré až v decembri bude mať 3 roky. 26.5 by som mala nastupiť na materskú dovolenku s druhým dieťaťom. Môj pracovný pomer stale trvá a u zamestnavatela mam 23 dní nevyčerpanej dovolenky. Oznámenie o tom, že som znova tehotná s dátum nástupu na MD som mu už davnejšie poslala.
Dakujem vopred za rady.
veronikasad
10.04.16,13:58
Písomne požiadaj zamestnávatela o čerpanie dovolenky za rok 201? v období od - do. Počas obdobia čerpania dovolenky (v súbehu s poberaním rod.príspevku) budeš riadnym zamestnancom, na ktorého sa nevzťahuje zákaz výpovede. Na reg.list FO oznámiš do SP ukončenie dôch.poistenia z dôvodu starostlivosti o dieťa.
Terina_R
10.04.16,14:02
Dakujem za radu
Terina_R
10.04.16,14:16
Este jedna vec ma zaujima ak dobre tomu rozumiem "nevzťahuje sa zakaz vypovede" Počas čerpania dovolenky môže so mnou rozviazať pracovný pomer?
Tweety
10.04.16,14:58
Este jedna vec ma zaujima ak dobre tomu rozumiem "nevzťahuje sa zakaz vypovede" Počas čerpania dovolenky môže so mnou rozviazať pracovný pomer?
Vzťahuje, kedže si v ochrannej dobe.
veronikasad
10.04.16,14:58
ak by si nebola tehotná, môžeš dostať výpoveď: Ty si však tehotenstvo oznámila, tak na teba toto upozornenie neplatí.