Jana23
15.06.06,12:37
Vie mi prosím niekto poradiť, do kedy je potrebne odoslať do Zbierky listín potrebné doklady - Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky za rok 2005. Do 30.6.2006? Alebo do konca roka 2006? Niečo sa mi zdá že tam bola zmena...
Tweety
15.06.06,10:40
Vie mi prosím niekto poradiť, do kedy je potrebne odoslať do Zbierky listín potrebné doklady - Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky za rok 2005. Do 30.6.2006? Alebo do konca roka 2006? Niečo sa mi zdá že tam
bola zmena...
(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
(2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje.28a) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
saili
15.06.06,10:41
čo ja viem, tak by to malo byť do 30 dní schválenia a podpísania týchto dokladov
Milan Benka
15.06.06,10:46
Pokiaľ viem, zatiaľ nikto nebol sankcionovaný za nedodržanie termínu, dôležité je odovzdať a tým splniť literu zákona ( aj keď oneskorene).
Jana23
15.06.06,10:50
Ja som mala zafixované v pamäti, že najneskôr do konca nasledujúceho roka by sa to malo odovzdať ale dostali sa mi nejaké šumy o termíne do 30.6....
Milan Benka
15.06.06,10:53
(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
Jana Acsová
15.06.06,10:57
Fany
15.06.06,11:09
Treba k tomu priložiť aj 1000 Sk kolok? Lebo ja som minulý rok priložila a teraz mi prišlo z obch.registra, že mi ho vracajú, lebo nebola povinnosť.
Jana Acsová
15.06.06,11:09
Treba k tomu priložiť aj 1000 Sk kolok? Lebo ja som minulý rok priložila a teraz mi prišlo z obch.registra, že mi ho vracajú, lebo nebola povinnosť.Uloženie ÚZ v zbierke listín sa nespoplatňuje.
Tweety
15.06.06,11:10
Treba k tomu priložiť aj 1000 Sk kolok? Lebo ja som minulý rok priložila a teraz mi prišlo z obch.registra, že mi ho vracajú, lebo nebola povinnosť. Nie, nie sú žiadne poplatky.
Jana Acsová
15.06.06,11:10
AltaKE
16.06.06,06:42
Ja som mala zafixované v pamäti, že najneskôr do konca nasledujúceho roka by sa to malo odovzdať ale dostali sa mi nejaké šumy o termíne do 30.6....

Akurát som natrafila na článok o zverejňovaní údajov a ukladaní účtovných závierok - Daňový tip z 19.4.2006 - Ing. H. Vadinová popisuje §21, ods. 1 a hneď za tým nasleduje veta: "Účtovná závierka má byť predložená na schválenie do 6 mesiacov po uplynutí účtovného obdobia."

Tento termín na predloženie ÚZ mi nejako unikol?? :confused: V zákone o účtovníctve som ho nezaregistrovala..
Jana Acsová
16.06.06,06:56
§ 40 Obchodného zákonníka:

(1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

Citácia sa týka neauditovaných spoločností. Auditovaných sa týka aj odsek 2 a ten je rozoberaný v pripnutom linku.
Milan Benka
16.06.06,07:13
Akurát som natrafila na článok o zverejňovaní údajov a ukladaní účtovných závierok - Daňový tip z 19.4.2006 - Ing. H. Vadinová popisuje §21, ods. 1 a hneď za tým nasleduje veta: "Účtovná závierka má byť predložená na schválenie do 6 mesiacov po uplynutí účtovného obdobia."

Tento termín na predloženie ÚZ mi nejako unikol?? :confused: V zákone o účtovníctve som ho nezaregistrovala..

Obchodný zákonník § 40

(1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

Zák.530/2003 o obch.registri
§9/2

2. .............. je povinná predložiť registrovému súdu listiny, kt. sa ukladajú do zbierky listín bez zápisu, v jednom vyhotovení do 30 dní od ich vyhotovenia, ak osobitný predpis neustanovuje inak.


Keďže sa má ukladať do OR schválená RZ, tak teda platí do 30 dní od jej schválenia.
Milan Benka
16.06.06,07:18
mimotemy Prvú časť príspevku už môžem vymazať. Janka, bola ste rýchlejšia.:D :D :D
ivet.b
12.07.06,06:09
Ahojte,
neviete nahodou niekto, do akej doby musi registrovy sud zapisat odovzdane listiny do zbierky listin?
Zavierku za rok 2005 som odovzdavala 24.4.2006 a doteraz ju nemam medzi ulozenymi listinami na www.orsr.sk. Odovzdavala som 2 firmy a ani u jednej nie su zapisane. :confused: