kolovratsk
10.04.16,17:42
Pri pomalom zamrazovani a rozmrazovani (v beznych domacich mraziakoch) sa viac znehodnocuju potraviny ako keby sa to rychlo zamrazilo na -100 stupnov...alebo podobnu teplotu.
Neriesil to niekto? Ci existuju take nejake spotrebice na taketo predmrazenie?
buchač
10.04.16,16:02
Túto otázku ale namyslíš vážne ...či ?

Ak áno...tak sa mierne (fakt len mierne) pousmejem.
Ak nie....tak sa teda z chuti začnem rehotať...;)
kolovratsk
10.04.16,16:17
buchač, mohol by som ta pekne poprosit keby si na moje otazky nereagoval?
buchač
10.04.16,16:23
kolovratsk (Dnes 19:17) buchač, mohol by som ta pekne poprosit keby si na moje otazky nereagoval?
-----------------------------
Ak myslíš....;)
===================
CITUJEM :

" Ci existuju take nejake spotrebice na taketo predmrazenie? "

ODPOVEDÁM :

Nie, neexistujú...
peterkos2
10.04.16,17:26
Existujú šokové mraziaky-zmrazovače.Mysím,že keď uvidíš tie ceny,prejde Ťa to
http://www.gastrorex.sk/chladiaca-technika/sokove-chladenie-a-mrazenie
lujza.j
10.04.16,17:53
Preto sa asi volaju sokove:D
Žabinka
10.04.16,17:53
:D
buchač
10.04.16,18:14
peter

Tu nejde ani tak o tú cenu.
kolovratsk spomína spotrebič. Pod týmto pojmom si ale ja (aj odbornejšia terminológia) predstavuje niečo do domácnosti pre bežné využitie.
Tie zmrazovály sú už pre inakšie technológie a výrobu-zmrazovanie produktov.

...a preto som sa v predchádzajúcom komente pýtal na vážnosť zadanej otázky.
kolovratsk
10.04.16,19:10
Dakujem, ano presne toto. Mrazovanim a rozmrazovanim(ake sa pouziva dnes) sa vyrazne znehodnocuju potraviny a siria rozne bakterie...toto je jediny sposob ako tomu zabranit. Vlastne ak si clovek da na vahy 3000e a svoje zdravie...ale niekto tych 3000 da radsej na dovolenku:) Da sa vsak ocakavat ze v sucasnom trende prechodu na zdravu stravu sa toto sokove mrazenie moze skomercializovat a cenou ist dolu...a je aj mozne, ze nejaky slovensky sikovny kutil(ktorych tu mame dost) by to vedel vyrobit za tretinovu cenu....kedze na domace pouzite velke zariadenie netreba. Avsak vdaka za tip.
lujza.j
10.04.16,19:26
Co ma zdrava strava so zmrazovanim potravin:eek::D
buchač
10.04.16,19:49
kolovratsk (Dnes 19:17) buchač, mohol by som ta pekne poprosit keby si na moje otazky nereagoval?

Môžeš, ale ja sa nedám...;)
Idem reagovať na nasledujúce :

kolovratsk (Dnes 22:10) ...a je aj mozne, ze nejaky slovensky sikovny kutil(ktorych tu mame dost) by to vedel vyrobit za tretinovu cenu....kedze na domace pouzite velke zariadenie netreba.
Zabudni...a hneď, okamžite a zaraz.
Ak si vezmem najlacnejšiu a najmenšiu verziu mraziaceho šokovníka, tak ide o tento. Pozri technické údaje,je to malé rozmerovo a malé na množstvo objemu. http://www.gastrorex.sk/chladiaca-technika/sokovy-schladzovac-zmrazovac-jof-23.htm
Spomínaš domáceho kutila. Sorry za odbočenie, ale technika ako taká nemá nič spoločné s obchodovaním s rubľami na burze.
Technika si vyžaduje svoje technologické postupy, materiál samotný a o výrobe ani nevravím.
Ak sa budeme baviť o kusovej výrobe na zákazku ako takú, tak cena bude nie tretinová oproti továrenskej výrobe, ale kľudne aj vyššia.
Nespomínam hygienické aspekty, bezpečnosť chladiaceho média, jeho dostupnosť, atď.
-------------------------------------
Takže, či ma pekne prosíš alebo aj nie, dovolím si tvrdiť, že nemáš ani len páru o téme výroby.
Ale asi by som aj veľa chcel od dnešného školstva a aj jeho absolventov...a od počítača a internetu sa jeden veľa nedozvie....či ?
buchač
11.04.16,05:01
Pozdravujem hodnotiteľa...
Doporučujem prečítať si otázky a odpoveď.
kolovratsk
11.04.16,15:34
Najprv v nevedomosti reagujes co za blud sa pytam..ked si si neskor uvedomil ze to blud nie je, tak sa zacnes vykrucat ako taky slizky had, lebo tvoje narcisticke ego ti inak reagovat nedovolilo....vazne ma tvoje mudrosti nezaujimaju...a este raz dakujem peterkos2....
buchač
11.04.16,15:46
Kľudne si kolovrátkuj koľko len chceš...

Ale to je jedno...ja nemienim nikoho presvedčovať o tom alebo onom. Ty si ešte kačera za sebou ťahal, keď takéto info (aj iné) som zabudol a Ty sa to musíš ešte len teraz učiť a zháňať info.

Mimochodom...nie je to žiadna novinka, to zmrazovanie.
Uveríš mi, že pred 30 rokmi bola manželka na exkurzii so študentami v závode, kde sa zmrazovali potraviny ?

Ale nemusíš....to je už len Tvoj problém.
osky
11.04.16,20:42
hm,no ja som veru o tomto este nepocula,a ani otom ze by sa potraviny znehodnocovali...

len sa mi tak naskytue otazka,preco teda sa vyrabaju tie obycajne mrazaky,ktore Doma bezne ma asi zu kazdy smrtelnik????

to znamena ze vsetko co si navarime a zmrazime,alebo surove bobulove ovocie ci zeleninu zo zahrady.....to je vsetko zavadne???

ci zu som ja /za/ vadna???
branislavp
12.04.16,19:13
Keď chceš zdravo jesť , jedz čerstvé potraviny Nepotrebuješ žiadne mraziace vymoženosti.. Ani najkvalitejšie zamrazovanie, či odmrazovanie nenahradí čerstvé potraviny.
misomiso
12.04.16,20:15
Aj tie sokery v tom Gastrorex linku mrazia iba do -18 ako som pozeral. Takze stale nic, tych -100 to by si musel namacat do tekuteho dusika. Vsetko ide, otazne je, naco to robit. Vela potravin sa da napriklad aj susit, hlavne ovocie. Navyse nikto este nedokazal, ze aj potravina zamrazena pri -100 by sa hodnotou vyrovnala cerstvej. Nemrazime preto, ze chcem jest zdravo, mrazime preto, ze chceme mat kedykolvek vyber z cohokolvek.