AndreaK.
10.04.16,20:11
Dostali sme zálohovú faktúru z ČR na tovar vo februári, ktorú sme hneď aj uhradili. Teraz v apríli bol tovar dodaný a dostali sme k nemu doplatkovú faktúru. Na tejto faktúre nie je celá suma, len doplatok, nie je tam ani napísaný odpočet zálohy z tej zálohovej faktúry (na objednávke je celková suma, ktorá je teda súčtom zálohovej a doplatkovej faktúry). Ani na jednej faktúre nie je informácia "daň odvedie zákazník". Keď som volala dodávateľovi, povedal, že on podal súhrnný výkaz za február so sumou zo zálohovej faktúry, a za apríl podá súhrnný výkaz so sumou z doplatkovej faktúry.
Ja som si vo februári zálohovú faktúru len zaúčtovala, do DPH som samozdanenie za február neuviedla. Co s tým teraz? Mám podať dodatočné za február a samozdaniť tú zálohu? Faktúru k prijatej platbe vo februári nemám, dodávateľ ju nevyhotovil. Alebo mám samozdaniť obe faktúry v apríli?
rexogazda
12.04.16,21:49
Aj ja mám taký prípad. Češi to nejako berú funny ten celý systém EÚ DPH. Si neuvedomujú že robia problémy obchodnej protistrane.

Ja by som dal do reverse charge iba konečnú FA v plnej výške a nabudúce išiel tých Pepanov navštíviť s bejzbolkou.
evuš
13.04.16,04:57
Pri dodávke tovaru sa na prijatú zálohu neprihliada, takže vy máte samozdaniť až po dodávke tovaru, kedy bol fyzicky prepravený z ČR na SK.... Písomne by som ich vyzvala na opravu konečnej faktúry a nech si robia dodatočný SV oni.....
Takýmto "dodávateľom" sa treba radšej vyhnúť...
AndreaK.
17.04.16,11:28
ďakujem za odpoveď, ale vyzývať ho je zbytočné, keď mi do telefónu povedal, že faktúru neopraví :(
AndreaK.
17.04.16,11:30
no asi to tak urobím, vďaka za radu, nič iné mi asi neostáva.