vemak
10.04.16,21:44
Zažili sme nepríjemnú skúsenosť v kúpeloch v Trenčianskych Tepliciach: chodievame ako samoplatcovia zo ženou pravidelne na predlžené wellness víkendy no takéto správanie personálu sme ešte nezažili. Masér si bez zaklopania vtrhne k žene do prezliekarne že jej vysvetlí ako sa oblieka do košieľky ktorá sa používa vo vode, po oddychu ju vyzve nech sa pred ním z mokrej plachty vyzlečie a že je zabalí do suchej a odvedie na masáž, kde jej zase plachtu zoberie, že práve tú musí dať na masérsky stôl a tak tam stojí nahá a následne úplne nahá leží bez akého koľ vek prekrytia na 15 minútovej masáži chrbta atd
Sú ľudia ktorým to asi nevadí no nám nahota na chodbách, či žene pred mužským personálom a to väčšinou neodôvodnená vadí. Večer začal práve na túto tému jeden mladí pár debatu, ktorý zažili niečo obdobné a im to tak vadilo že úplne odišli, no starší pár že sú už naučený. Neviem či sme len precitlivelí,
ale vadilo by to Vám resp. zažili ste niečo podobné? Ako ste reagovali?
kopretinka
10.04.16,20:08
určite by mi to vadilo,podľa mňa to nie je normálne.
bodliak
10.04.16,20:15
Heh, nahota, to je nič.
Zažil som tam maséra (v tom starom hammame ), čo ma jednou rukou masíroval a druhou ťukal smsku do mobilu...
A na uteráku vedľa mal dvojeurovky a aj najmenšiu papierovú, aby mi dal najavo...
arizona
10.04.16,21:00
Vadilo by mi to a urcite by som sa ozvala,nenechala by som to bez povsimnutia.
Niektore " nekale ukony" mozno maser dokaze zamaskovat,ale vtrhnut bez zaklopania cudzej zene do kabinky? Nooo....to uz je drze a uchylne
avalik
10.04.16,21:12
ano plachtu, v ktorej som bola zabalena som si tiez dala na stol a celu masaz som lezala nahata - v masaznej kobke - nevadilo mi to, pretoze masaz chrbta bola az po zadok

vo vode ziadne kosielky neboli, pekne na holo do vane :)

ak by mi ale niekto vtrhol do prezliekarne a bolo by mi to neprijemne, tak sa ohradim na mieste a s dotycnym si to vydiskutujem, ak by sa to opakovalo tak podam staznost
profesional
10.04.16,23:51
Ak je ten človek súčasťou medicínskeho personálu, tak by mi to.nevadilo. Rovnako ako mi nevadí, keď ma vidí nahého akýkoľvek lekár či sestra v bežnom zdravotníckom zariadení v súvislosti so zdravotnými úkonmi, alebo pri príprave na nich.
jslancik
11.04.16,05:39
To sa tam fakt nedalo dat ani jedno nezrozumitelne slovo? :D mal si sa viac snazit :D
Oliwa
11.04.16,06:23
Čomu nerozumieš? :D:D:D Akurát "pri príprave na nich" malo byť "pri príprave na ne"...
jslancik
11.04.16,06:32
to je náš interný vtípek (možno iba pre jednu stranu :D) Včera sme riešili, že sa kolega profesional vyjadruje (niekedy) strašne komplikovane a nezrozumiteľne. Tak teraz spravil výnimku.
branislavp
11.04.16,07:38
Nahota v určitých prípadoch musí byť, keď je to potrebné, či už je personál muž, či žena. Ale určite musí byť zachovaná patričná kultúra od personálu. Podľa toho čo opisujete, asi ste natrafili na nejakého neokrôchaného paka.
Keby som bola ako samoplatca, určite by som vyžadovala od personálu čo najväčší komfort a keby sa mi niečo nepáčilo, vhodne by som upozornila personál.
vemak
11.04.16,08:01
okrem študovaných terapeutov má masér len 2 týždňový kurz, nie 4-6 ročné štúdium, ale tak či sa podľa mňa dá riešiť masáž chrbta bez sedacieho svalstva aj inak ako 3x vyzlečením klienta do naha a zbytočne obnažených partií, ktoré nie sú masírované.
Oliwa
11.04.16,08:05
Veď je profesional...:D
majkii
13.04.16,19:21
Hammam je neskutočne nádherné miesto, prepojený je s bazénom Sina s uhličitou vodou. Roky som tam nebol, škoda. Teraz je bazén Sina zrekonštruovaný
http://www.kupele-teplice.sk/novinky_a_akcie/novinky/bazen_sina_rekonstrukcia/

s personálom som nemal problém, čo sa týka nahoty to je v kúpeľnístve úplne normálne, tradícia, V iných kúpeľoch napr. v Ružbachoch nedávajú dámam ani tie košieľky, ale zase v rámci procedúr sedavý uhličitý kúpeľ je zvlášť pre mužov a zvlášť pre ženy.
karakul
13.04.16,19:48
... máš veľmi skreslené informácie o štúdiu masérstva (odbor 5370600) - je to 4-ročné štúdium ukončené s maturitou... okrem toho ste pri nástupe do kúpeľov mohli deklarovať, že si neprajete procedúry, pri ktorých vás môže uvidieť personál nahých....
vemak
14.04.16,08:49
ako som napísal " okrem študovaných terapeutov - 4 až 6r. štúdium", máme 2 v rodine čo študovali v TT a práve oni mi vysvetľovali že takéto správanie personálu hraničí zo sexuálnym obťažovaním. Masérsky kurz dokonca s nadstavbou čo má kočka v meste v salóne trval 16 dní aj s akreditáciou MŠSR....okrem toho pri objednávaní aj následne pri zakúpení procedúr žena deklarovala že si neželá procedúry kde je pred mužským personálom nahá.
slnecnica3
17.04.16,08:37
Mam 45 rokova urcite by mi to vadilo. Zazila som vela pobytov v nemocnici, bola som aj v kupeloch, ale nieco take osm nezazila. To je uplna drzost, aby si takto vosiel k cudzej zene, ktora sa prezlieka. Urcite by som dala podnet na presetrenie celej situacii vedeniu kupelov.
marleau
17.04.16,18:26
No mne chcel usporiadateľ šacovať priateľku pri vstupe na štadión, ale som mu dal kapky, potom prešlo hádam 20 ľudí bez kontroly, čo to nevedel rozdýchať. A nahota? Len raz by iba skúsil.
taiko
18.04.16,06:07
pan maser bol zrejme uchyl. Jeho spravanie bolo podla mna neakceptovatelne a u mna by teda neostalo bez povsimnutia.