cmd
11.04.16,00:46
pracovala som na základe pracovných zmlúv na dobu určitú nepretržite cca 4,5 roka, momentálne som týždeň evidovaná na úrade práce, aké mám nároky? nárok na dávku v nezamestnanosti 4 mesiace? a keby nastúpim počas evidencie na PN tak by sa prerušilo na čas PN poskytovanie dávky v nezamestnansoti a vyplácalo sa mi nemocenské len sa musím pred tým dobrovoľne pripoistiť? keby nastúpim na PN čo treba spraviť? vďaka
ivka70
11.04.16,05:28
Mas narok na 6 mesiacov podpory, ak splnas podmienku aspon 730 dni poistenia v nezamestnanosti v poslednych 3 rokoch pred evidenciou.
Ochranna doba po skonceni zamestnania je 7 dni. Ak v tomto case nastupis na PN, prerusi sa poberanie podpory a zacne poveranie nemocenskych davok, cize o tu dobu sa poberanie podpory predlzi.Po tom to case by si platenu PN musela riesit dobrovolnym poistenim celeho balika, nemocenske davky by ale boli z minima.
Na UP ta instruovali, ze PN musis priniest aj k nim, samozrejme PN v ochrannej dobe na Socialnu poistovnu.
neva19
11.04.16,06:48
Ak si na úrade práce od 1.4.2016, tak Ti už 7 dňová ochranná lehota vypršala a v prípade PN nemocenské dávky nedostaneš.
veronikasad
11.04.16,07:21
dostane, ak sa pred vznikom PN prihlási na celý balík dobr.poistenia v SP