karolina12
11.04.16,07:16
Dobrý deň, chcem vás požiadat o radu. Pri vyplňaníRLFO v SP som uviedla nesprávny typ zamestnanca_dohody. Akým spôsbom sa to dá opraviť. Ja som uviedla, nepravidelný príjem ale dohoda je na 12 mesiacov, vyplácaná mesačne.
Ďakujke, uý vopred za rady
Mila123
11.04.16,05:28
skús osloviť pobočku SP, ak ti nevyhovie, tak si daj stornovať prihlásenie a znovu podaj prihlášku (správne)
u nás takéto chyby pobočka neopravuje, možno sa ti podarí.....
a ak nie tak ju neprihlasuj spätne, (ak sa dá) zbytočné problémy si narobíš.....
ronel
11.04.16,05:30
Keď sa to stalo mne, išla som cez zrušenie prihlásenia a prihlásila som zamestnanca znova, poprípade zavolať do SP a opýtať sa milej tety, vedia poradiť, teda aspoň u nás :)
IvetaH
11.04.16,08:46
SP upozorňuje zamestnávateľov na správny postup pri oprave chýb v Registračnom liste FO

30.01.2015
Zamestnávateľ je povinný prihlásiť a odhlásiť zamestnanca do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, a to elektronicky, prostredníctvom systému elektronických služieb Sociálnej poisťovne. V prípade uvedenia nesprávnych údajov je pre zamestnávateľa potrebné poznať správny postup pri oprave chybne vyplneného Registračného listu FO (RL FO) – prihláška alebo RL FO – odhláška zamestnanca.

Ak zamestnávateľ zistí, že na Registračnom liste FO – prihláška uviedol napr. nesprávny typ zamestnanca alebo nesprávny dátum vzniku poistenia zamestnanca, pričom tento zamestnanec u neho ešte pracuje (teda neodhlásil ho medzičasom z poistenia a ešte neposlal odhlášku), zašle elektronicky RL FO – zrušenie prihlásenia a následne zašle RL FO – prihláška so správnymi údajmi.

Ak však uvedie nesprávne údaje na RL FO – odhláška zamestnanca, je potrebné, aby kontaktoval priamo príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne, pretože RL FO – odhláška nie je možné opraviť elektronicky. Rovnako je potrebné priamo kontaktovať pobočku aj v prípade, ak na chybné údaje (či už v RL FO – prihláška, RL FO – odhláška alebo RL FO – prerušenie) príde až po tom, čo už zamestnanca odhlásil. V takom prípade zamestnávateľ písomne požiada pobočku o opravu údajov týkajúcich sa zániku poistného vzťahu zamestnanca (storno odhlášky). Ak je nesprávny údaj uvedený v RL FO – prihláška, po otvorení poistného vzťahu pobočkou zašle elektronicky RL FO – zrušenie prihlásenia a následne zašle RL FO – prihláška ako aj RL FO – odhláška so správnymi údajmi.