Zu_Zie
11.04.16,10:47
Ahojte. Mam otazku ohladom legislativy vo veci vodicaku. Ak niekto neurobi vodicak ani na 3 raz (v autoskole mal llen 3 jazdy v meste z 14, teoriu nemali a ani zdravotnu pripravu), ako dalej? Je tam nejaky odklad?
Ano mohol byt trosku viac priebojnejsi a dozadovat sa jazd, to vsetko vieme, len ako ma dalej postupovat?

Dakujem
misoft
11.04.16,09:00
Len 3 jazdy? Žiadna teória? Žiadna zdravotnícka príprava (o prvej pomoci)? Veď to ešte ani nie je ukončený kurz - takže ani na skúšky nemôže byť pripustená (osoba). Na skúšky sa totiž predkladá i záznam o absolvovaní všetkých úloh (splnenie úloh teoretickej prípravy zo zákona 8/2009, jazdy, teoretická príprava z konštrukcie, praktická príprava z konštrukcie, poskytovanie prvej pomoci).
Zu_Zie
11.04.16,09:20
No zial, nic z toho nemali. Mali asi 3 az 4 teorie, kde im pustili nejake video. Inak nic. Ani zdravotnu nemali. Jazdy mal 3 v meste a zvysnych 11 na cvicisku, pricom mu nerobili problem na cvicisku, len to odflakli v autoskole. Najhorsie je, ze instruktor si moze kedykolvek dopisat jazdy do knihy, ze ich absolvoval a my nic nedokazeme. Ako dalej?
MarcoM
11.04.16,09:37
Tak moment ja keď som dávno robil VP, tak po každej jazde som podpisoval inštruktorovi lajstro, že som to absolvoval. Bol tam uvedený dátum, čas od do, miesto kde sme boli a podpis inštruktora a mňa.

Keď to čo píšeš je pravda tak to nie je autoškola ale podfuk. A pokiaľ osoba, ktorá robila ten kurz čo popisuješ tak nesmie do premávky, keďže je doslova rizikom.

Ako postupovať? Ísť do inej autoškoly, najlepšie takej, kde ho aj niečo naučia.
Zu_Zie
11.04.16,09:47
Nepodpisovalo sa nic. Po jazdach si instruktor zapisoval do svojho dennika nejake zaznamy, bracho nepodpisoval nic. No radi by sme na nich podali nejaky podnet na preverenie, lebo potom pustaju do premavky ludi nesposobilych na jazdy ... A beru za to prachy .... Dakujem
ivka70
11.04.16,09:48
Žiadateľ o udelenie vodičského oprávnenia môže vykonať najviac dve opakované skúšky z odbornej spôsobilosti. Ak neprospeje do šiestich mesiacov odo dňa termínu prvej skúšky z odbornej spôsobilosti alebo v určenom termíne skúšku z odbornej spôsobilosti vôbec nevykoná, žiadateľ o udelenie vodičského oprávnenia môže byť na skúšku z odbornej spôsobilosti opätovne prihlásený len po absolvovaní prípravy na vedenie motorového vozidla v autoškole v plnom rozsahu. Musí teda opakovať celú autoškolu.
https://www.mochito.sk/zaverecne-skusky

Pises, ze teoriu nemali, nakoniec vysvitne, ze mali videoprednasky 3-4 krat. Zasa az taka velka teoria k tomu celelmu nie je.
A ze zo 14 jazd mal 11 na cvicisku a 3 v meste, to tak podpisal, ze absolvoval? Nuz, asi sa mu priprava na vodicak predrazi.
Zu_Zie
11.04.16,10:10
Nemali videoprednasky. Pan pustil video z premavky a opustil miestnost. Nemali vyklad ani klasicke teorie ako je zvykom, priprava ku konstrukcii vozidla atd ... Nepodpisoval nidke nic. Jazdy si zapisoval len instruktor. Ako som pisala vyssie
ivka70
11.04.16,10:12
Smola, zakaznikom je v autoskole ziak, ten plati a ten si musi strazit, aby dostal to, za co zaplatil.
Pokial viem, dnes su atoskoly tak sledovane, ze nemoze bez ziakovho podpisu len instruktor nieco zapisat ....
Nech si vyjedna lepsiu cenu na dalsi kurz a lepsie podmienky.
expeeert
11.04.16,10:13
Ak to nie je zaplatené, tak prejsť rovno do inej autoškoly, ale predpokladám že to zaplatené už je, tak pozrieť Vyhlášku 349/2005 Z.z., kde je uvedené, čo všetko musí obsahovať výcvik, aj koľko hodín a ísť s tým do autoškoly si to ujasniť. Ak sa brat popodpisoval do knihy jázd že ich absolvoval aj ked ich neabsolvoval, alebo absolvoval inde, je to bohužiaľ jeho chyba - autoškola má papier. Vy si to platíte, tak trvajte na tom, aby to čo ste si zaplatili ste aj skutočne dostali. Keď zaplatíte za televízor v obchode a dajú vám len kábel, tak čo spravíte?
Len sa divím, že to riešite až na konci kurzu, to brat nič nepovedal, že jazdia len po cvičisku?
Inak divím sa že taká autoškola ešte funguje, lebo ja keď som chodil do autoškoly, tak ja som mal prvú hodinu cvičisko + nejaká cesta mimo mesta a zvyšok všetko len v meste po križovatkách, tam sa držali hesla, že držať volant na rovnej ceste vie každý blbec, ale ovládať križovatky a premávku v meste už nie je také jednoduché. Druhá vec je že autoškole záležalo na tom, či jej žiaci skončia kurz bez opakovania, myslím že ako autoškola boli v prvej desiatke v rámci Slovenska, takže brali vcelku vážne výuku. Na teórii každú hodinu sa písal test, aby to žiaci dostali do krvi.
ivka70
11.04.16,10:17
Podajte podnet, ale ze ziak ani opakovane skusky nespravi, to nie je dovod - zato autoskola nie vzdy moze. Niekto sa ani po 3 kompletnych kurzoch auto soferovat nenauci.
Ak ma autoskola vsetko papierovo v poriadku, nepochodite, dokazovat by musel brat.

Inak, jeho spoluziaci urobili skusky alebo ich je tam viac takych, co ani opakovane neurobili?
branislavp
11.04.16,12:33
No, ale 3 neúspešné pokusy, to je teda sila. Sám žiak musel vedieť v čom zlyhal on, alebo žeby autoškola.... Veď kedˇ prvý krát nespravil skúšky, to mala vedieť celá rodina a celá rodina mala v tom niečo robiť. V prvom rade ale chýbala z Vašej strany komunikácia so synom doma a s autoškolou. Ak mladý na to nemá, radšej oželieť peniaze a mať do budúcnosti s vodičákom pokoj. Alebo s odstupom času nadobudne iný pohľad na vec a urobí si vodičák bez problémov. Nech sa darí.
misoft
11.04.16,13:06
Toto MALI okamžite nahlásiť tu http://www.skvza.sk/ - pretože takýto postup a prístup je neprípustný. Majú ešte možnosť to nahlásiť. Komora si tou autoškolou už poriadok urobí. Žiaľ, keďže 3x prepadol - bude musieť autoškolu absolvovať od začiatku.
Ešte uveď autoškolu, ktorá takto "školí" nových vodičov - potom sa čudujeme, že toľko "nových" vodičov na cestách "bozkáva" stromy....
Happy1
11.04.16,19:27
Predpokladám, že túto otázku zadal rodič neúspešného dieťaťa. Najprv by som zašla najprv do autoškoly a zistila či to naozaj bolo tak ako popisuje môje dieťa a potom by som riešila ďalej. V tomto prípade výrazne zlyhala komunikácia na všetkých stranách.
buchač
11.04.16,19:42
...a autoškola by Ťa pekne krásne poslala do teplých krajín.

Snáď vieš, že prečo asi ....
Happy1
11.04.16,19:45
no tak to teda neviem.
expeeert
12.04.16,04:18
Nič zvláštne, bratranec robil vodičák tuším na 6-7 krát, a to bola dedinská autoškola, aj skúšky sa robili v dedine, kde najťažšia križovatka je T so stopkou... Väčšinou ale nespravil testy, ale čo som počul tak v tej autoškole to bolo úplne bežné, tak neviem ako tam prebiehala výuka...
branislavp
12.04.16,05:42
expeeert, ale taký adept najradšej nech využíva vodičák iba na dedine na lazoch.
Ja som robila skúšky na motorku v roku 1969. Iba jeden z triedy skúšky neurobil a bol to už skúsený motorkár, lebo mali doma motorku. Nespravil testy, lebo sa neučil. Ako vysokoškolák si myslel, že to hravo zvládne.
Je obrovská zodpovednosť zobrať stroj do rúk a jazdiť, nie je to žiadna sranda a najmä v dnešnej dobe.
Ale asi aj tá výuka v autoškole pravdepodobne pokulháva a nezdá sa mi normálne, aby niekomu "dali" papiere na vodičské oprávnenie že až na 7-krát....
expeeert
12.04.16,08:22
No pokulháva, pretože nie je jediný, ktorého poznám že to niekoľkonásobne opakoval, takže nie je to len chyba žiaka... V tej autoškole, kde som ja robil skúšky, tam spravili testy skoro všetci na plný, dvaja mali o 2 body menej - čiže jedinú otázku sa pomýlili. V tej autoškole to ale každú hodinu precvičovali, komu niečo nešlo do hlavy, tak vysvetľovali.
Jurry
17.04.16,10:56
tak po tomto by si skôr mala niekde nahlásiť tú autoškolu! Poposielať listy kadetady, určite by úrady v takej "firme" prišli na velmi zaujímavé veci
Zu_Zie
20.04.16,08:27
Tak nakoniec mu dal instruktor dodatocne podpisat plno papierov a aj knihu jazd, takze asi az tak velmi strazene nie su ;) Daju mu este jeden pokus. Uz je to na nom.
Zu_Zie
20.04.16,08:30
Nepredpokladas spravne :) do autoskoly sme volali aj sme to nakoniec vybovovali, Isteze chyba je aj na jeho strane, ze si mal zistovat viac, lenze je to trdlo a trosku introvert, preto sa snazim pomoct. Nehladam posudky na situaciu. Je mi jasne, ze zlyhal aj on a aj komunikacia voci autoskole. Ziadala som len a ciste nazory na dalsi postup. Tie uz ale nie su potrebne, takze vdaka
Zu_Zie
20.04.16,08:31
Rada by som vedela, kde je to efektivne riesit, preto som otazku davala aj sem