Vladimír Ozimý
15.06.06,13:03
Ahojte kamarati,

no mam klienta ktory vykonava financne poradenstvo a ma delegovany ucet vo firme. co to znamena. Vsetci co robia na jeho licenciu ziskavaju financne prostriedky na tento ucet a z neho sa to prerozdeluje na ucty jednotlivych ludi...ale na ucet samotne poradcu pridu len penazne prostriedky ktore zarobil on. to jest na delegovanom ucte ma napr. 1,5 mil. ale na svoj podnikatelsky ucet dostane 200 tisic...Co podla vas vchadza do obratu na ucely dph (ide o druhy pilier nie treti ten je oslobodeny)...stretol som sa znazormi ze na zaklade delegovaneho uctu im rataju obrat...nemal by to byt skor jeho podnikatelsky ucet...nemate s tym skusenosti?
Kája.
15.06.06,19:42
Chcem sa spýtať, prečo druhý pilier nie je oslobodený od DPH a tretí áno, mám klienta, ktorý robí sprostredkovateľa poistenia /druhý a tretí pilier, poistenie majetku, finančné poradenstvo .../, je platcom DPH nakoľko vykonáva aj inú činnosť, ale ja mu všetky provízie zahrňujem do oslobodených príjmov, nakoľko neviem určiť, ktoré peniaze mu za čo prišli. Myslíte, že je to chyba?
Vladimír Ozimý
26.06.06,07:57
je to chyba kedze by mal stať platiteľom dph...no ale čo nikto nevie ohľadom tých delegovaných účtov pretože ja si myslím že obrat sa ráta z toho čo ja skutočne obdržím na môj podnikateľský účet a nie čo eviduje firma na mojom účte pod sebou...