socped16
11.04.16,15:09
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU

Dobrý deň,
chcela by som zistiť, či po absolvovaní štúdia mgr musím študovať odznova aj keď mám základ bakalárskeho štúdia vhodný aj na iné magisterské štúdium. či teda musím ísť odznova na bc, alebo sa dá nejako uznať a ísť rovno aj na mgr? Za odpoveď ďakujem.
Kabaka123
11.04.16,13:33
nevieme čo máš vyštudované ani v čom sa chceš uplatniť... ak zamestnávateľ uzná mgr štúdium, študovať nemusíš.... záleží od podmienok... ak sa jedná o školstvo sú na to tiež parametre
avalik
11.04.16,14:46
odpoved najdes na stranke skoly, v informaciach k danemu studiu ... samozrejne mozes sa informovat aj telefonicky alebo emailom na prislusnom studijnom oddeleni
socped16
11.04.16,17:13
takže je možné, že keď budem mať ukončené magisterské štúdium a budem chcieť ísť odznova tak môžem ísť rovno na magisterské ? ja som len chcela vedieť či sa to takto dá, alebo musím študovať 5 rokov odznova ... na tých stránkach je umenie objaviť to čo človek potrebuje zistiť :)
socped16
11.04.16,17:16
moc nechcem konkretizovať :) ide o to, že či po ukončení magisterského štúdia musím študovať odznova alebo môžem ísť študovať rovno na magisterské, ak moje bakalárske štúdium tvorí dobrý základ pre ďalší odbor :) či sa to dá aj takto urobiť, alebo treba znova absolvovať bakalára ...
Oliwa
11.04.16,17:43
Takže teraz študuješ sociálnu pedagogiku :D a skončíš ako Mgr.? Žeby zlá voľba študijného odboru, keď chceš ísť študovať niečo iné? Sorry, čo Ti dala táto škola do života, ak nevieš ani to, kde hľadať správnu odpoveď? A vraj dobrý základ...
Na tak všeobecnú otázku neexistuje konkrétna odpoveď, iba ak:
pozri si zákon o vysokých školách... resp. web stránku školy, o ktorú máš záujem, alebo kontaktuj študijné oddelenie, ako bolo spomenuté.
Kabaka123
11.04.16,18:17
presne tak, keď nevieme o čo ide, nemôžeme podať relevantné informácie
Kabaka123
11.04.16,18:17
tak napíš mail, zavolaj... choď osobne a pýtaj sa...
korela
11.04.16,22:07
Nemusí ísť vôbec o zlý výber štud. odboru, ktovie aký má cieľ. Máme v rodine, tri diplomy z pomerne príbuzných odborov, zakaždým celé štúdium, stálo to zato, veľmi rýchlo kariérne zúročené na prestížnom pracovisku. Plus vlastná prax. Nie na Slovensku.
eronika1
12.04.16,03:47
Pokiaľ je Vaše ukončené bakalárske štúdium plne vhodné aj pre iný typ magisterského štúdia, tak ho nie je potrebné opakovať. Stačí si podať novú prihlášku na magisterské štúdium a priložiť k nej všetky náležitosti, teda aj diplom o ukončení bakalárskeho štúdia.

Len si overte, či naozaj Vaše ukončené bakalárske štúdium (teda štátnicové predmety) sú zhodné s podmienkami pre magisterské štúdium, na ktoré sa chcete prihlásiť - najlepšie na študijnom oddelení :-), lebo "dobrý základ pre ďalší odbor" neznamená, že je aj správny.
taiko
12.04.16,05:13
a co na Tvpju otazku povedalo studijne oddelenie predmetnej skoly ( skol) ?
socped16
12.04.16,06:47
presne pre toto som nechcela nič konkretizovať, kvôli ,,vhodným" poznámkam... nikto učený z neba nespadol ... len som sa chcela informovať, či takáto možnosť existuje a či má vôbec zmysel sa o takomto niečom informovať ;)
socped16
12.04.16,06:51
tak nebude problém keď budem mať ukončené magisterské štúdium a pôjdem na ďalšie ? samozrejme si potrebné veci pozisťujem :) a ďakujem za odpoveď ...
Oliwa
12.04.16,07:50
Nič, nepýtala sa... pýta sa nás...