cassovias
11.04.16,17:35
Ahojte, rada by som poprosila o pomoc niekoho, kto má skúsenosti s chrípkovými stavmi, prípadne z vlastných skúseností apd. Včera som sa zobudila ráno, že nemôžem dýchať na nos a únava. Bez teploty. Do večera už aj bolesť hrdla, celková malátnosť, únava bez teploty. Dnes som ostala jeden deň doma, ale neviem ani pohnúť krkom, také mám bolesti, a kríže ma neuveriteľne bolia, v podstate neviem ani poriadne vstať zo stoličky. To všetko bez teploty. Dokelu čo to je? Takto chrípka? Bez teploty? Ale aj krk aj kríže? Či sa mi skrížili nezávisle dve choroby? Máte niekto podobnú skúsenosť?
evuš
11.04.16,15:41
Nemám, zavolala by som minimálne na pohotovosť, ak nevládzeš tam ísť sama...prípadne RZP, ak si totálne mimo....
Anika61
11.04.16,16:00
Mám skúsenosť,mala som anginu bez teploty,slabosť ani pohnúť,bolesť celého tela..bolesť v očiach,nevoľnosť....ale ja som určite išla k lekárovi...aj ty by si mala...môžete to byť aj iná vážnejšia choroba...
Oliwa
11.04.16,16:07
Nie si náhodou alergička? Môže to byť alergia spojená s niečím iným... teraz všeličo kvitne a upchatý nos z večera do rána nie je vôbec ojedinelý... Viem, o čom hovorím...
karakul
11.04.16,16:14
... v rodine u dvoch dospelých detto tie isté príznaky - už 5-ty deň a dokonca dnes už aj teplota - nezaberajú ani predpísané antibiotiká; inhalácie, kloktanie, aspecton a podobné preparáty iba krátkodobý účinok... podľa lekárky je teraz týchto prípadov x-násobne viacej ako v zimných (teda typicky chrípkových ) mesiacoch
cassovias
11.04.16,16:22
Som alergicka beriem rupafin a nieco na dychanie, nerozumiem tomu, ze angina a zaroven obrovska bolest krku a krizov. Som prave na pohotovosti. Aj tak mi povie, ze mam ist k svojmu lekarovi rano. Len neviem co je horsie, ta bolest mandli, unava, ze nemozem pohnut hlavou a zohnut sa ...
Oliwa
11.04.16,16:29
Je dobre, že si šla na pohotovosť. Snáď Ti pomôžu. Želám skoré uzdravenie. Syn to mal nedávno tiež - najskôr len hrdlo, malátnosť, únava a na tretí deň 39,2 teplota. Museli nastúpiť antibiotiká. Po týždni bol v poriadku.
avalik
11.04.16,19:05
nezacala si brat nejake nove lieky, pripadne vyssie davky? ak ano, pozri pribalovy letak a neziaduce ucinky
Happy1
11.04.16,19:16
citujem: " Dnes som ostala jeden deň doma, ale neviem ani pohnúť krkom, také mám bolesti, a kríže ma neuveriteľne bolia, v podstate neviem ani poriadne vstať zo stoličky. "
A to píšeš na poradu čo máš robiť? Nemôžem pohnúť krkom.....hmm, nie som lekár, ale neverím, že lekár by ťa takto dokázal diagnostikovať.....
cassovias
12.04.16,03:44
Happy ja som nežiadala o odbornú diagnostiku, len som chcela vedieť skúseností iných poraďákov. Bola som u lekára, pre veľké bolesti som to už večer nevydržala. Ak máš podobnú skúsenosť, podeľ sa s ňou. Ak nemáš, buď rád/rada :-)
karakul
17.04.16,16:59
... tak aký bol uplynulý týždeň ?
cassovias
19.04.16,19:43
Nechcem to zakriknut, ale dobre. Dostala som v pondelok Fromilid Uno a do 24 hodin sa mi polepsilo. O dva dni som uz bola na tom fajn a dokazala som fungovat. Cize atb zabrali..