Ludmiiilka
12.04.16,08:45
Zamestnankyňa mi priniesla list zo školy syna, že ukončuje vysokú školu. Na uvedenom liste nikde nie je presný dátum, doniesla mi ho v marci spolu s obálkou, ktorú si prevzali 16.3.2016. Má ešte nárok za marec na daňový bonus?
ivka70
12.04.16,06:47
Musis dostat potvrdenie skoly o zanechani studia, podla toho urcis narok.
Ak to nedostanes, tak jedine si dat podposat, ze uz si neuplatnuje narok, ale vydokladovat dokedy bol narok bude musiet pracovnicka sama.
Mozes si ziadat aj potvrdenie z UP, dokedy vyplacali pridavky na dieta ... tam su rovnake podmienky.
kn-alka
12.04.16,06:47
§ 33
Daňový bonus

(5) Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, možno znížiť daň alebo preddavky na daň z príjmov podľa § 5 len o sumu daňového bonusu podľa odseku 1 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie. Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo alebo v ktorom sa začína sústavná príprava dieťaťa na budúce povolanie, alebo v ktorom bolo osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu.


... najprv treba zistiť, kedy dieťa ukončilo štúdium
Ludmiiilka
12.04.16,08:36
No z toho listu čo mu prišlo zo školy to vôbec nie je jasné, nakoľko tam nie je žiaden dátum. Študoval v Čechách. Preto som z toho zmätená. A že sa ešte hneď v marci aj zamestnal.
kn-alka
12.04.16,08:38
tak ako mzdárka neuplatni DB, nakoľko nemáš dostatok informácii, DB si uplatnia na konci roka v RZD, alebo podaním DP
Ludmiiilka
12.04.16,08:45
Ďakujem, presne tak to spravím :D