SáraE
12.04.16,08:47
Dobrý deň. Správne som porozumela, že ak ide zamestnanec na pracovnú cestu v rámci pracovného času, tak sa mu to počíta do odpracovaného času a zamestnávateľ mu preplatí cestovný príkaz? Idú ale autom dvaja zamestnanci a on je ako spolucestujúci. Ďakujem.
ivka70
12.04.16,06:47
Spravne, to ze je spolujazdec alebo ze cestuje autom, vlakom, ci liedadlom, nema ziadny vplyv.

Podľa § 37 zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách sa čas, ktorý na pracovnej ceste spadá do pracovnej doby zamestnanca, strávený bez jeho zavinenia inak, ako plnením pracovných úloh, považuje za výkon práce.

http://www.akhraska.sk/?p=4411
Irona
19.04.16,04:05
Tak potom nechápem, prečo nám začala mzdárka pracovné cesty (školenia) vykonávané počas pracovnej doby, na základe riadne vyplneného aj vyúčtovaného cestovného príkazu na výplatnej „páske“ vykazovať v náhradách a ako neodpracovaný čas (podobne ako napr. lekárske vyšetrenie, dovolenku, ...), čiže nie ako odpracovaný čas. :-(
avalik
19.04.16,05:50
Školenie - zvyšovanie kvalifikácie - prekážka v práci ... pozri zákonník práce

PS: pozri aj etiketu porady, otázky a komentáre sa nedávajú do odpovedi
Irona
19.04.16,09:43
Ďakujem za upozornenie k etikete porady, avalik.
Zákonník práce som si pozrela, zarazilo ma však, že donedávna nám mzdárka vykazovala školenia v odpracovaných hodinách, zrazu - od výplaty za marec 2016 - ako neodpracované hodiny.
avalik
19.04.16,11:33
no to sa jej musíš opýtať, možno mala kontrolu, bola na skolení ...