Miška_Šťava
12.04.16,10:00
Vedel by mi niekto poradiť: Často mávam najmä v po-obedných hodinách boľavé oči. Z minúty na minútu ma začne rezať v kútikoch oka. Očný lekár mi povedal, že oči nemám nejako zapálené a dal mi kvapky. Tie však nepomáhajú. Alergiu nemám. Riešil už niekto podobný problém?
ivka70
12.04.16,08:01
Mohol by to byt syndrom sucheho oka.
Chod opat k lekarovi, nech skusi nieco ine, jedny kvapky nestacia.
arizona
12.04.16,08:07
Moze to byt aj reakcia na chemiu v sminkach a kreme, ktory pouzivas.
Dav
12.04.16,09:47
Riešim, roky rokúce. Kozmetika buď žiadna, alebo kvalitná antialergická, značková, a nie po doporučenom dátume spotreby. Očné kvapky a očné mastičky, spočiatku hľadané metódou pokus-omyl. Čo pomôže jednému, nemusí zabrať druhému, tak neuvádzam názvy. Ale nie tie z reklám, ale predpísané očným lekárom. Okrem toho - šetriť oči - dodržiavať vzdialenosti od PC, TV, čítania, monitorov, prácu robiť pri vhodnom osvetlení, prípadne používať okuliare s filtrami. Aj okuliare, hoci len slnečné, kvalitné. Z babských receptov - uvariť čaj z očianky Rostkovej a viackrát denne si dať obklady na oči.
lujza.j
12.04.16,09:56
Skoda,ze kvapky skoro vzdy kortikoidne....:( ku kozm.sa nevyjadrujem.....treba velmi pozorne citat zlozenie..potom guglit.....nestaci znacka,antialergik a pod.,aby prezili "polickovy zivot" su plne hrozostrasnych konzervantov...
mareko
12.04.16,11:23
Nemusí chodiť k lekárovi, treba si kúpiť umelé slzy - Hypromelóza kvapky. Tie sú neškodné a ak má suché oko, tak pomôžu. Všetky tieto prípravky si aj tak hradí pacient v plnej cene. Ak to nepoôže, potom pokračovať cez lekára.
Anika61
12.04.16,17:13
Aj ja si myslim,že môže to byť syndróm suchého oka...moja mamka to má a začne sa to prejavovať väčšinou v popoludňajších hodinách rezanim v kutikoch očí,potom pálením a aj svrbenim...
http://plnielanu.zoznam.sk/c/1085/syndrom-sucheho-oka-mate-mozno-aj-vy-viete-ako-si-s-nim-poradit
http://www.neovizia.sk/ocne-chyby-a-ochorenia/syndrom-sucheho-oka/
Miška_Šťava
14.04.16,09:43
šmiky používam len antialergické a ostatnú kometiku často mením a mám to aj tak stále, a väćšinou poobede, krém si dávam len ráno, takže neviem, či by to malo takú dlhú reakciu
Miška_Šťava
14.04.16,09:44
viete mi poradi´t dobrú značku tej antialergickej kozmetiky?
maria.removcikova
04.05.16,10:44
Priznaky naznacuju, ze mas Miska zrejme syndrom sucheho oka - http://www.iclinic.sk/syndrom-sucheho-oka . Aj ja tym trpim odkedy pracujem cely den za PC :(. skusala som uz viacere kvapky a pri niektorych palenie trocha prestalo pri inych velmi nie. Zatial som u ocneho nebola, ale dlho sa tam chystám tak uvidíme čo povie.- . Aj ja tym trpim odkedy pracujem cely den za PC :(. skusala som uz viacere kvapky a pri niektorych palenie trocha prestalo pri inych velmi nie. Zatial som u ocneho nebola, ale dlho sa tam chystám tak uvidíme čo povie.
BXLmiami
04.05.16,10:46
:-)) vypni počítač a bude to.
kaivorus
24.05.16,10:50
syndróm je len pomenovanie tzv. diagnózy /dia - ignose/, ktorá však neodhaľuje príčinu.
syndróm - je pojem za ktorý medicína jednoducho nejde, nerieši., rieši len dôsledok, a tým sa môže uškodiť inej časti tela.
nevychádzam z údivu, aká je vo všetkom neprirodzenosť...
Na tento problém sa však treba pozerať z iného uhla pohľadu...
Pozornosť venujete prekážkam a obmedzovaniu, ...hľadajte v živote aj správnosť...
Zmeňte program dňa - odbúrajte strnulosť,... atď,
Viac cez SS
ituchova
07.06.16,08:53
kvapni si do kútikov večer pred spaním po kvapke aloeactivator bude to štípať pokiaľsa nezrovná Ph a uvidíš 3-5dní všetko palenie, bolesť,svrbenie, pocit suchých očí zmizne
kaivorus
08.06.16,13:17
ale príčinu týmto spôsobom aj tak nie som schopný odstránič, tá je v niečom inom..., a to by mal byť organizmus schopný regulovať sám, hoci i následne nemusí sa opakovať tento syndróm...
kopretinka
08.06.16,17:29
to nemyslíš vážne,že kvapnúť hento do oka?!
buchač
08.06.16,17:39
ituchova (Včera 11:53) kvapni si do kútikov večer pred spaním po kvapke aloeactivator bude to štípať pokiaľsa nezrovná Ph a uvidíš 3-5dní všetko palenie, bolesť,svrbenie, pocit suchých očí zmizne
=========================
kopretinka (Dnes 20:29) to nemyslíš vážne,že kvapnúť hento do oka?!
=========================
ONA to myslí vážne...a smrteľne !
Takýto jedinci si zalúžia hrdzavým klincom do oka za takúto radu...potom si môžu aplikovať aloe do oka až do zláznenia...

Šmejdi zaonačení...za love aj vlastnú mať zapredajú.
lujza.j
08.06.16,17:43
Ja dufam,ze rozumove pochody zvitazia nad takymito "radami"....
ituchova
09.06.16,04:37
Vôbec ma neprekvapíte svojími pochybnosťami, pretože ste ľudia, ktorí odsudia aj to, čo nevyskúšajú na vlastnej koži. Chválabohu k ním nepatrím. Dôležité sú pre mňa moje oči a nie vaše pochybné keci. Ani jeden z vás sa neopýtal priamo na produkt...ale reči...aha veď sme na Slovensku....aloeactivator odstráni aj príčinu, ano a presne kvapnúť do kútika oka ako bežné očné chemické kvapky...a nenadávaj nikomu do šmejdov lebo toto má toľko medaily za kvalitu, že ani neviem či ho niečo na trhu svetovom prevyšuje. Užívajú ho ľudia po celom svete je to svetovo uznaný produkt už 38rokov takže aj odskúšaný .....Hrdzavým klincom si pichni kľudne do oka ja si dám aloeactivator.Chcela som na porade iba poradiť nie tu rýpať do ľudí...Už dávno sa riadim svojím heslom: Radšej gram prevencie ako tona terapie.
buchač
09.06.16,05:05
ituchova (Dnes 07:37) Vôbec ma neprekvapíte svojími pochybnosťami,....
==========================
Moja zlatá...ja osobne si pozriem najprv produkt...nepýtam sa, nakoľko si viem nájsť na nete info.
Nik nespochybňuje účinky aloe...ALE :

ŽIADEN activator sa NEDÁVA priamo do očí...DÁVA sa do okolia.

Pochopila ???
---------------------------------------
Nemaj nás tu za nesvojprávnych, ktorí nevidia do profilov prispievateľov.
Ten Tvoj má niekoľko príspevkov ohľadom Aloe...takže je nad slnko jasné, že tu ide o reklamu a že sa aloe prípravkami živíš.

Pochopila ???
ituchova
09.06.16,07:24
aloeactivator sa dáva priamo do oka ak chcem riešiť problém, ktorí ty samozrejme nemáš

Pochopil??? Ja sa pýtam kto z vás sa tu čím živííí???
A nepoučuj ma ked nemáš znalosť v týchto veciach.Na internete je všetko lenže ja články ktoré nie sú podpísané osobou na ktorú tam nie je kontakt nečítam, ak si to nemôžem overiť...daj si do svojich očí naozaj čo chceš a prestaň sa navážať do tých čo majú skúseností, myslím si že je to o slobodnej voľbe každého z nás...
kaivorus
02.07.16,18:39
lujza.j (08.06.16 20:43) Ja dufam,ze rozumove pochody zvitazia nad takymito "radami"...


veľmi rád by som si s vami vymenil informácie o rozumových pochodoch..., viem o čom vo vašom prípade píšem...