ekofin
12.04.16,13:14
Urobila som RZD zamestnancovi, ktorý je dlhodobo na PN. Vyšiel mu nedoplatok, ktorý mu ale nemôžem zraziť ani teraz vo výplate za marec, pretože ešte stále je PN. Musí zamestnávateľ tento nedoplatok poukázať daňovému úradu do 30.4.2016, alebo ho zúčtuje až keď zamestnanec nastúpi do zamestnania? Môžu sa kompenzovať výsledok z RZD (preplatky z preddavkov a daňový bonus na vyplatenie od DÚ) zo zrazenými preddavkami v danom mesiaci? Keď som urobila prehľad za február, tak mi hodnotu DB na vyplatenie z RZD dalo v prehľade, že bola vyplatená z prostriedkov zamestnávateľa a teraz v marci si požiadam o vrátenie. Je to tak správne?
kn-alka
12.04.16,11:48
a z čoho vznikol nedoplatok na dani, keď bol dlhodobo PN? väčšinou vychádza preplatok
Katy a R
12.04.16,12:11
asik za rok 2015 - a iba teraz nemá príjem ?;)
ekofin
12.04.16,14:15
nedoplatok vznikol preto, lebo v personálnych údajoch pri nástupe neviem akým nedopatrením vôbec nemal zaškrtnuté, že platí daň z príjmu. čiže od nástupu v novembri za tie dva mesiace nemal vôbec zrazenú daň.
Ide mi o to, či ju má zamestnávateľ poukázať DÚ, alebo to môžem vysporiadať až keď nastúpi do zamestnania?