Chrusťa
12.04.16,15:05
http://blog.etrend.sk/radovan-kazda/peter-ziga-vymyslel-lajstro.html
prosím vás poraďáci robíte to tak ako sa to avizuje v tomto článku? ako to riešite v praxi, keď vám smetie odvážajú technické služby ako komunálny odpad?
Najviac čo ma na tom zarazilo sú ako ináč sankcie. Skúsme teda o tom hodiť reč, ako to riešite v praxi. Dík
misoft
12.04.16,13:14
Nuž - nech ti TS vystavia, že spracuvávajú tvoj odpad. Ty máš predsa doklad o poplatkoch za TKO - tak to im pošli. Ty totiž máš takto zmluvu so spracovateľom odpadov.
Žabinka
12.04.16,14:21
sú to debili, na tých vyšších miestach, všetci do jedného.. čiže ak som to správne pochopila, do môjho vlastného kontajnera vo firme nemôžem hádzať žiadny papier, žiadny plast, maximálne ohryzok z jablka.. či ani ten nie?
Ing. Ľubomír Janoška
12.04.16,14:48
Treba sa inšpirovať diskusiou pod článkom, hľadať zvládnuteľný výklad.
Dav
12.04.16,15:04
Jeden z domyslených zákonov. TS musia byť certifikovaný likvidátor odpadu... Povedal mi jeden pán, že či to zase nebude zákon urobený pre niekoho, na systém výpalníctva typu pracovná zdravotná služba. Najmeme si ( a zaplatíme) človeka, čo bude robiť hlásenia za nás,za nás deklarovať plnenie povinností s odpadom.... a sme za vodou a mimo pokút . Navrhla som, aby sme na ministerstvo neposielali hlásenie len podľa kódov, ale rovno aj odpad, nech to hneď aj odkontrolujú. Som z toho celého smutná a znechutená.
P.S. Už mimo témy : a my sme si robili srandy, že kópiu z WC do Bruselu...
Žabinka
12.04.16,15:22
ja napríklad papier pálim v kotly na pevné palivo, na zakurovanie.. všetok čo mám.. tak čo mám poslať, aké hlásenie.. akoby tu na slovensku nebolo čo riešiť, dôležitejšie.. môj rozum to akosi nechce a ani nevie spracovaŕ, túto informáciu..:confused:
buchač
12.04.16,16:26
Prečítajte si diskusiu k tomu "článku"....tam je odpoveď.
--------------------------------

Inak ten Kazda je dobrý oný (slušne povedané)...
Prečítajte si tento blog a zdúpniete.
http://blog.etrend.sk/radovan-kazda/tazba_uranu.html
profesional
12.04.16,18:44
Tak.stačí čítať pozorne.zákon. Celá povinnosť stojí a padá na jedinom slove a to slove "bezprostredne". Tj. týka sa to len BEZPROSTREDNÉHO výkonu činností, ktoré sú podnikaním, netýka sa obslužných činností. Ak predmetom podnikania podnikateľa nie je vybaľovanie kancelárskych potrieb, tak sa ho to netýka. Týka sa to ale napr. tlačiarní, archivačnej služby a pod..
Chrusťa
13.04.16,07:32
ja sa zatiaľ upokojujem tým, že ani samotné ministerstvo nevie pre koho ten daný nezmysel platí. Na základe diskusii pod blogom som dospela k záveru, že do 01.07.2016 počkajme až kompetentní vydajú nejaké nariadenie k danej problematike.