creativko
13.04.16,03:01
Pár dní dozadu som pri ceste autom okolo Zvolena omylom vošiel na diaľnicu. Hneď ako sa dalo odbočiť z diaľnice som tak urobil, ale bolo to zopár km. Diaľničnú známku zaplatenú nemám, nepotreboval som.
Vraj môžem očakávať pokutu 300,- €. Ako z toho von?
ivka70
13.04.16,02:43
Ak ta zosnimala na tom useku kamera, tak jedine zaplatit pokutu.
Omylom vjazd na dialnicu nedokazes. A na dialnici si bol bez zaplateneho poplatku.
V podstate si sa nevenoval dostatocne riadeniu, kedze si si nevsimol znacky oznacujuce plateny usek cesty.
bodliak
13.04.16,03:43
ivka, nemáš pravdu.
Napríklad ideš po obchvate mesta, je to dialnica, ale nespoplatnená. Žiadna značka, že toto je posledný zjazd pred plateným úsekom nie je. Hups, a si na platenom....
jslancik
13.04.16,03:47
Mohol si z toho von este ten isty den. Znamka sa da dokupit aj spatne v ten isty den tvojho omylu. Po par dnoch uz nic nespravis. Akurat mozes dufat. Ale pokutu ti mozu poslat aj po rokoch.
Zisti si, ci na tom useku je kamera snimajuca vozidla. Medzi nami, pravdepodobne nie je. Tak spavaj kludne, pravdepodobne ti nic nehrozi.
ivka70
13.04.16,05:02
Nemas pravdu, vzdy je tam znacka. Ak znacka nie je, je to argument, ktorym sa da ospravedlnit.
Ale zatial neviem o mieste, kde by to oznacene nebolo a kde by si musel vyjst na platenu cestu - vzdy sa da zist na neplatenu ....
buchač
13.04.16,05:12
Ivka

Pripájam sa k názoru bodliaka.
------------------------------
Že Ty nevieš, to ešte neznamená, že neexistuje...;)

Vždy sa dá ???....ale šak veď hej....
NIEKEDY až po 30 km....ale to je už zvyčajne neskoro, nakoľko na danom úseku Ťa skásnu poliši...
bodliak
13.04.16,05:21
Ivka, keď prídeš po značku, už sa nemáš ako otočiť a je zakázané cúvať.
Žabinka
13.04.16,05:24
napr. výjazd od štiavnice na zvolen je tak zle označený, že cudzí ľudia s tým majú problém.. celkovo tento úsek, či smer zvolen, alebo hronská dúbrava, keď sa chceš vyhnúť diaľnici, je označený chaoticky.. s akým úmyslom, to už nehodnotím.. ale policajti asi vedia, prečo stávajú v tomto problematickom úseku..;):cool:
ivka70
13.04.16,06:34
Tak mas dovod argumentovat, ked by ti prisla pokuta. Ak vies preukazat, ze si o tom ,ze vchadzas na plateny usek, nemal ako vediet.
Ale v 99% pripadov ti vysvetlia, ze si si len zle precital predchadzajuce znacky.
Suhlasim so zabinkou, ze mame to znacenie na vela miestach velmi zle a chaoticke najma pre cudzich, ktori usek nepoznaju, ale to neznamena, ze tam nie je. Zial.

V Rakusku na useku medzi Jarovcami a prvym kruhovym, kde vies v Rakusku zist z dialnice, tiez stavaju kazdu sobotu rakuski policajti, lebo vedia, ze x Slovakov neodboci z dialnice na SK, aby isli po starej ceste, neplatenej, ale az tam sa snazia, ked uz prejdu po platenej rakuskej dialnici asi 5 km a ked je to prvy mozny zjazd z dialnice.
Nikto este pokutu nevyjednal.
Žabinka
13.04.16,06:41
áno, to som ešte zabudla napísať.. v civilizovanom svete o nadchádzajúcom príjazde na diaľnicu upozorňujú minimálne 2 - 3 veľké tabule.. nás sa to zatiaľ netýka..
ak v danom úseku je nainštalovaná kamera, tak môžeš dostať pokutu.. argument, že omylom, veľmi pravdepodobne neobstojí..
lujza.j
13.04.16,07:02
V HR kto nevie ako sa vola hr.prechod...aby sa neslo po slovinskej dialnici....ma smolu....verim,ze umyselne znacene....
bodliak
13.04.16,08:32
ivka, btw, vies mi dat priklad, ako a kde je oznaceny koniec nespoplatneneho useku pred (!!!) poslednou moznostou opustit nespoplatnenu dialnicu ? Naprilklad na streetview...
draik
13.04.16,13:21
Stačí si všímať značku diaľnica (s označením vzdialenosti k nej), ktorá je spravidla umiestnená pred posledným exitom na nespoplatnenom úseku diaľnice. Začiatok aj koniec nespoplatneného úseku je tiež označený.
misoft
13.04.16,15:17
Pokiaľ tam nie je mýtna brána - je predpoklad, že "unikol". Na mýtnych bránach sú kamery namontované.
arizona
13.04.16,15:39
Mne sa to tiez raz stalo v Nitre / v okoli Sconta/ . ked som zbadala znacku, uz som sa nemala kde otocit, tak som musela risknut, prejst kusok cez dialnicu. Neviem, ako je to znacene teraz
misoft
13.04.16,15:48
majkii
13.04.16,16:32
žabinka tomu úseku od odbočky BŠ - ZV - Hronská Dúbrava sa vyhnúť nedá ! Od BŠ na ZV poza Hron nie je legálna cesta ani I. ani II ani tretej triedy, bola to dočasná účelová komunikácia počas stavby cesty dnes preznačenej na R1 (pôvodne išlo o cestu I/50). Na Hronskú Dúbravu sa bez vstupu na spoplatnenú R1 nedá vyhnúť. Rovnako je to aj zo smeru z Hronskej Dúbravy na ZV ale aj na BŠ
Žabinka
13.04.16,16:45
viem, je na to pruh, v oboch smeroch.. ide sa trochu po diaľnici..ja o tom viem, cudzinci nie, značené je to mizerne, zmätočne.. len sa treba držať v odbočovacom pruhu.. čo však cudzí šofér nevie, ak si to pred cestou nepozrie na internete, zaradí sa v zmätku normálne na diaľnicu, a prúser.. potom sa už dlho nedá zísť z diaľnice..
majkii
13.04.16,17:14
žiaľ nepomôže sa držať v pripájacom a odbočovacom pruhu, už za značkou si na spoplatnenej ceste

https://www.google.sk/maps/@48.5635717,19.0105745,3a,75y,66.84h,74.99t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9WgWgftrhwQj4KfAmbKM9Q!2e0!7i1 3312!8i6656!6m1!1e1

a to isté z druhej strany rovnako vchádzaš na R-ku okamihom ako prejdeš za značku
https://www.google.sk/maps/@48.5642044,19.0115609,3a,48.5y,228.9h,80.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1szR4aLWvgCdtoMVZozOEsmQ!2e0!7i1 3312!8i6656!6m1!1e1

občania a návštevníci Hronskej Dúbravy ak by chceli ísť do Kozelníka museli by obchádzkou cez Žiar nad Hronom a Banskú Štiavnicu t.j. namiesto 9 km 46 km
jelalim
13.04.16,17:55
Zaujmalo by ma, ci niekde existuje nejaky zoznam kamier, ktore by mohli sledovat zaplatenie dialnice.
misomiso
13.04.16,18:03
Ked sa robila dialnica tak predsa nikto neratal ze by niekto potreboval ist do nejakeho Kozelnika. Mozte mi vysvetlit, co chcete robit v Kozelniku?
Katy a R
13.04.16,18:19
nuž napr pozrieť na " Trať Mládeže" ;)
inak by si sa mohol tam ísť mrknúť - aj napr so zahraničnými partnermi (možno by si bol aj milo prekvapený) - mimo témy!
bodliak
13.04.16,19:01
majkii
13.04.16,20:57
misomiso ved no predsa na bike http://www.bajkomktajchom.sk/okruh-masaryk
je to brána do štiavnických vrchov, inak pekná dedinka
buchač
14.04.16,05:19
Hm...
Zoznam ? Silne pochybujem.
Kde sú ? Pri pozornejšom sledovaní cesty sa to dá jednoducho zistiť.
misomiso
14.04.16,05:59
No dobre, niekedy sa tam pozriem na tom biku, 14 km snad zvladnem...
Chobot
14.04.16,06:02
Tu je zoznam kamier, síce nie pre diaľnice, ale niekomu možno pomôže.
Chobot
14.04.16,06:03
Na sledovanie diaľnic neviem, či je zoznam, ale na ostatné priestupky som pripojil zoznam v mojom príspevku v tejto téme, lebo v komente sa nedajú pridávať prílohy.
bodliak
14.04.16,07:10
U nas neviem. Ale funguje to asi takto...

https://www.youtube.com/watch?v=RkI7bITDzxI
ivka70
14.04.16,07:45
To vyzera ako zoznam tych kamier, ktore mali byt a nebudu, lebo Kalinak stopol po volbach tender na ich obstaranie.
Chobot
14.04.16,09:34
Neviem, ja som tento zoznam dostal od známeho. Neoveroval som si to. Ale môže byť, že nebudú inštalované.
ivka70
14.04.16,09:39
misoft
14.04.16,15:40
Ja len poznámočku k zoznamu..... je to zoznam kamier, ktoré BY MALI byť.... niektoré nie sú a zdá sa, ani nebudú.... vláda stopla kamery....
Chobot
14.04.16,19:41
Tým lepšie..
arizona
15.04.16,05:56
Neviem,podla coho sa hladalo miesto na tie kamery,ci ozaj iba take,kde sa dali dobre pokuty vyberat. Pozerala som ten zoznam,v nasom okoli mali byt 4, vsetko na dost nezmyselnych miestach...
misomiso
15.04.16,06:43
Ano, presne na tom je to zalozene. Kamery su ovela lepsie pre vladnu mafiu, ako vyberanie pokut policajtmi. Do softwerovej databazy EC je velmi jednoduche vlozit whitelist takych EC, ktore to nebude zaznamenavat.

Teda k mnozine EC aut policie, uradu vlady, a povedme zachranarov a hasicov (ktori maju zo zakona vynimku z max. dovolenej rychosti) sa tam vlozi aj kazdy mafian, ktory zaplati prislusenemu vyssiemu uradnikovi.

Robi sa to uz takto vo vsetkych krajinach, kde tieto kamery instalovali, len sa to tazko dokazuje, kedze pristup k tomu ma iba policia a sukroma firma (ak ich pre policiu spravuje).

Zivy policajt v sluzbe moze byt problematicky. Moze robit aj mafianovi problem, ak si chce dokazovat, aky je principalny. Potom sa musi ten grazel vyhrazat policajtovi, ze ma znamych na vedeni policie, musi nezaplatit pokutu, policajt mu zoberie VP, a on potom musi ako taky chudak ist na inspektorat za tym znamym velitelom, aby mu ho vratil.

Takto kamery krasne odfiltruju pleps od tych mocnych.