kubkokubko
13.04.16,13:05
Dnes mi prišla faktúra, vystavená na základe objednávky na montáž, demontáž a prenájom lešenia (keďže sme obaja platci DPH a miesto dodania je SK) tak služby týkajúce sa lešenia sú s prenosom DPH. Ale na tej istej faktúre nám dodávateľ dofakturoval aj dopravu, lešenia na miesto montáže, ale s 20% DPH. Podľa môjho názoru je to zložené plnenie a všetko má byť s prenosom. Môžete sa mi prosím vyjadriť, či je môj názor správny? Dakujem velmi pekne za ochotu. Uz som volala aj na DRSR, ale vraj sa to musim naučiť sama, milé nie?
Kristina27
14.04.16,07:31
Doprava súvisí s hlavnou činnosťou, ktorú vám fakturoval, FA mala byť celá s prenosom daňovej povinnosti. Nech dodávateľ faktúru opraví. Na stránke FS je to vysvetlené tak, že doprava je vedľajšie plnenie vo vzťahu k hlavnému plneniu, tieto vedľajšie nepredstavujú pre zákazníka cieľ, ale sú prostriedkom lepšieho využitia hlavného plnenia. Prenos daňovej povinnosti sa uplatní na plnenie ako celok.
kubkokubko
14.04.16,07:40
Ďakujem za potvrdenie, aj ja mám tento názor, len sa jedná oproti nám o väčšiu firmu, tak som si chcela byť istá, kým do toho začnem vŕtať