Hindin Han
13.04.16,20:46
Má si zákazník počas záručnej doby sám nastavovať plastové okná,alebo je to povinná urobiť firma,ktorá mu okná montovala zdarma počas záruky?
220870
13.04.16,18:56
Nastavenie okien a ich údržba je prblém zákazníka. Je to niečo podobné ako u práčky alebo televízora. nikto vám nemudruje do toho aký program na Tv pozeráte.
Chobot
13.04.16,20:14
Zdarma určite nie. Jedine keby to bola ako reklamácia nefunkčného okna (napr. by sa pokazilo kovanie). Ale bežná údržba je na spotrebiteľovi - buď zaplatí tej firme, čo mu montovala, alebo si nájde iného odborného majstra.

JA mám okná, kde mám predĺženú 10 ročnú záruku. Tá je ale podmienená, že každé 2 roky príde technik z firmy a urobí platenú údržbu okien podľa ich cenníka. Bez tej údržby záruka padá.
pepsikova
14.04.16,01:02
..ak firma namontuje okná, nastaví ich a dá záruku na dva roky..:(napríklad-ale môže aj viac)..počas tohoto obdobia zákazník može okná otvárať a zatvárať, podla potreby, ale nesmie sa do nich "vrtať"-teda nastavovať ich,alebo nejako inak do nich zasahovať.."poctivé " firmy majú zabezpečený servis, teda každý pol roka príde technik, skontroluje, nastaví, premastí,alebo neviemčo urobí-ale v záruke..a po uplynutí záruky si majiteľ okien može zavolať do firmy, aby mu okná skontrolovali-ale už na vlastné náklady..
..aspoň u mňa to bolo tak..a aj u susedov..:)
arizona
14.04.16,03:01
Mozno sa mylim,ale okna pri osadeni nastavuje firma. Ak ich treba v kratkej dobe prenastavit,tak asi boli povodne zle nastelovane,takze v ramci zaruky by ich mala firma nastavat zdarma. Keby boli spravne nastelovane ,tak ich netreba za kratku dobu prestavovat,nie?
mackoivan
15.04.16,11:01
nám uznali reklamáciu vchodových plastových dverí- po roku sa takmer nedali zatvárať a na spodku boli medzi krídlami dverí a zárubňou veľké medzery-
Po reklamácii prišli a opravili, nadstavili - už tri roky je to OK
mackoivan
15.04.16,11:03
takže keď si kúpim auto a po roku sa mi geometria kolies úplne rozhasí- mám si to dať nadstaviť sám , za vlastné??
ivka70
15.04.16,11:06
Samzorejme, rozhasenie geometrie suvisi s jazdou, nie je to vyrobna vada.
bundas
23.04.16,17:44
podľa mňa jednoznačne firma ak okná sama montovala a to po celú doby záruky.To musíte mať aj v zmluve ako aj v preberacom protokole.
Hindin Han
03.05.16,15:14
ďakujem,ale firma,ktorá mi okná montovala tvrdí,že zákazník si má oná nastavovať sám aj počas záručnej doby,lebo okná pracujú".Tvrdia,že to už budú dávať aj do zmluvy.Zákazník si má sám aj premazávať kovania,lebo sa stalo,že už kovanie skorodovalo.Neviem na čo sa vzťahuje 5-ročná záruka,ktorú dávajú na okná,asi len na sklo.Namontovali mi rám okna s odlepenou tesniacou gumou v dĺžke asi 80 cm,čo museli vidieť,raz to boli už lepiť,ale na pár miestach to nedrží a musím to urgovať.