flamyer
14.04.16,05:49
Už pár rokov trpím ťažkou depresiou depresiou a Anxionarnou poruchou, posledné mesiace nabrala na intenzite. Nakoľko bývam na východnom Slovensku, hľadám kliniku, ktorá poskytuje kvalitné služby. Hľadal som recenzie, názory ľudí na internete a s niekoľkými ľuďmi s podobnými problemámi som diskutoval. Ani môj psychiater mi nevedel poradiť. Nemá niekto skúsenosti s klinikou, kde sa človeku venujú? Nielen lieky a lôžko, ale napr. terapie, psycholog a pod. a kde majú aj profesionálny prístup? Ďakujem pekne
BlackRoses
14.04.16,03:56
buchač
14.04.16,05:03
:D :D :D :D :D
alaya1
14.04.16,05:26
upresni otazku, depresia je siroky pojem, specifikuj Dg, mas odporucanie od svojho ambulantneho psychiatra na hospitalizaciu, si po psychologickych ambulantnych terapiach?
flamyer
14.04.16,07:01
Prešov je najhoršia klinika na Východe. Prepac, ale ozaj, co sa týka Presova, je to katastrofa, nieco priserne. Zazil som to par dni, rozpraval som sa s minimalne 20 ludmi co tam boli, pacienti su ako zvierata, hygiena skoro vobec a pod. A to mi potvrdili aj z personalu, asi tak , smutne :/
flamyer
14.04.16,07:08
Ťažka depresia, to mam v papieroch a podozrenie na Anxionarnu poruchu. Mam odporučanie a som po psychologickych testoch ( nie su jasne... ), aj po terapiach ( momentalne 2 roky a 3 mesiace ) a citim sa horšie. Ale je pravda, ze prežívam dosť veľke sklamanie a neskutočný stres, nejake 2 roky. Dakujem za odpoved
buchač
14.04.16,07:09
flamyer (Dnes 10:01) Prešov je najhoršia klinika na Východe
-----------------------------
flamyer (Dnes 10:09) Poprosil by som ťa, ak nemieniš reagovať seriozne, tak prestaň s komentarmi, ďakujem
====================
Reaguješ na mňa ?
Konštatuješ alebo sa pýtaš ?

Ale myslím si, že smajlíky veľa napovedajú.
Síce nepoznám danú nemocnicu, no na základe určitých a nezvratných indícií, faktov a argumentov je táto nemocnica teda fest o ničom.
flamyer
14.04.16,07:09
Poprosil by som ťa, ak nemieniš reagovať seriozne, tak prestaň s komentarmi, ďakujem
buchač
14.04.16,07:13
Anxionarna porucha ?

Taká neexistuje.....
alaya1
14.04.16,07:14
nebudem davat reklamy, napisem ti moj nazor do sukromnej spravy.
alaya1
14.04.16,07:15
V Presove je standartna psychiatricka starostlivost.
buchač
14.04.16,07:19
alaya1 (Dnes 10:14) nebudem davat reklamy, napisem ti moj nazor do sukromnej spravy.
=============================
Nemá sa náhodou radiť verejne ?????
Čiže ide o reklamu na vlastnú ordináciu ???
flamyer
14.04.16,07:19
Ale urcite by som potreboval hospitalizaciu, byt na nejaku dobu mimo..., odpocinut si a nadychnut sa, ale zas bol som skusit v PO, tak pacient tam je "predmet". Zas nechcem ležať na lôžku a kazdych par dni menit lieky. Zial ja uz nezvladam pracu, lebo nedokazem vstat, nedokazem v noci spat, suicidivne myslienky....
alaya1
14.04.16,07:21
chces poziadat o ID?
buchač
14.04.16,07:22
alaya1 (Dnes 10:15) V Presove je standartna psychiatricka starostlivost.
=======================
Jak oči !
To povídej holubúúúúm...

http://www.noviny.sk/c/slovensko/zdravotne-sestry-z-presova-vo-vypovednej-lehote-hovoria-o-natlaku
--------------------------------
Prešovská nemocnica bola vždy na trt...roky rokúce nazad.
....ozaj, čo je to štandart ???
flamyer
14.04.16,07:25
Urcite budem vdacny za sukromnu spravu!
flamyer
14.04.16,07:26
Ano
alaya1
14.04.16,07:32
na priznanie ID nestaci jedna hostitalizacia, je tam nutna dlhodoba psychiatricka liecba, moze byt aj ambulantna.
flamyer
14.04.16,07:52
Suhlasim, urcite, aj som to roky zvladal, ale momentalne nastali prudke zmeny v mojom zivote a neide to, ako velmi chcem a riadim sa odporuciami od odbornikov neviem co, nemam absolutne silu, 16 dni som nic nejedol, proste nevladzem :/
korela
18.03.17,12:47
To je dobrá otázka, štandard, raz som prešla cez odd. v jednej nemocnici za lekárom, zhrozila som sa, na konci 20. st., bez slov. Bez zelene, uzavreté odd., tmavý interiér ...
afrikánka
18.03.17,13:20
Prekvapuješ ma vyjadrením, že psychiater ti nevie poradiť. To pokladám za neochotu a nechuť voči pacientovi.
Informuj sa u svojho psychiatra na možnosť odporučenia na psychiatrické liečenie. Ak odmietne, tak ho vymeň, lebo pre teba bude taký lekár k ničomu.
Pre svoju diagnózu-depresia máš na takéto liečenie nárok. Liečenie trvá najmenej 6 týždňov, spočíva v medikamentóznej liečbe s možnosťou prejsť na iné antidepresívum pod lekárskym dohľadom dávkovania, aby sa ti dávkovanie "ušilo priamo na telo". K dispozícii psychológ, pracovná a záujmová terapia, skupinová liečba, kognitívne behaviorálna terapia, vychádzky podľa možnosti na diagnózu mimo areálu liečebne, denné vychádzky v priľahlom parku....K tomu ústretový, príjemný personál a samozrejme kvalitný ošetrujúci lekári.
Liečenie je hradené ZP.
Liečebňa sa nachádza v Záluží, okres Nitra. V odborných psychiatrických kruhoch je hodnotená ako jedna z najlepších na Slovensku.

Na ID v dnešnej dobe už nie je nevyhnutná ani jedna hospitalizácia. Všetko spočíva na stanovení Dg, doterajší priebeh liečby, vyjadrenie a odporučenie tvojho ošetrujúceho lekára. Odsúhlasenie, alebo zamietnutie návrhu na ID je potom iba na posudkovom lekárovi.
korela
18.03.17,14:40
Už iba preto, že liečebňu ovplyvnil MUDr. Teodor Rosinský.
Pre zadávateľa, napísal niekoľko kníh, mnohé už nie sú v predaji, možno by bolo vhodné si ich pozrieť.
alaya1
18.03.17,18:35
Korela, tema je pomaly rok stara, iste uz svoj problem vyriesil.
afrikánka
18.03.17,20:17
To ma teda pobavilo, že rok stará téma, vôbec som si to nevšimla.....nevadí, možno sa niekomu inému budú odpovede hodiť aj dnes.
korela
18.03.17,20:59
S veľkou pravdepodobnosťou asi áno. Google má veľké srdce. :-)
Pavol5
28.04.17,12:52