gondorova
14.04.16,07:14
Dobrý deň prajem potrebovala by som poradiť.

Mám známeho ktorý: citujem:

Pracuji jako OSVČ jako neplátce DPH. Mám založenou živnost na restaurátorské práce, které provádím převážně v Čechách, ale někdy i na Slovensku. Pracuji na demontovatelných památkách, čili hlavně na kostelních oltářích, sochách apod., které se mohou převést ke mně do dílny.Na Slovensku trávím většinou tak 1-2 měsíce v roce jinak práci provádím v Čechách ve své dílničce. Provozovnu nemám. Na Slovensku je většina práce prováděna pro menší farnosti čili neplátce DPH. Ročně podávám daňové přiznání, můj výdělek nepřesahuje 400 000 Kč ročně (15 000 euro). Byl jsem u účetní, neboť jsem se dozvěděl, že i když práci provádím v Čechách, ale fakturu píšu pro slovenskou farnost, měl bych být identifikovanou osobou nebo plátcem DPH na Slovensku. Oslovil jsem několik účetních v ČR, ale žádná nemá zkušenosti, jak je to s mou prací, když ji provádím pro neplátce DPH. Neznají slovenské zákony. zaujíma mě? Zda se mám stát identifikovanou osobou v ČR nebo plátcem DPH na Slovensku? Ještě mi účetní říkala, že pokud bych se stal identifikovanou osobou, tak i farnosti pro které bych pracoval, by se musely stát identifikovanými na finančním úřadě. Všetkým Ďakujem pekne za Vaše rady a názory, Pekný deň