sam3
14.04.16,12:03
Sme vyrobny zavod a pre zaujimavost spatne sa chcem opytat na pracu pocas Velkonocnej nedele.
Mame nepretrzitu prevadzku aj prevadzku s nerovnomerne rozvrhnutym prac.casom. Je medzi nimi rozdiel ak by sa jednalo o nariadenu zmenu pocas uvedeneho dna?

Dakujem !
ivka70
15.04.16,09:55
Nariadena zmena je zmena, ktora nie je sucastou riadneho pracovneho casu.
V oboch pripadoch by islo o nadcas.
sam3
15.04.16,10:00
mozno (nie mozno ale isto :) som sa zle vyjadrila - nie nariadena zmena - ale riadna zmena podla harmonogramu. teda ak napr. ma zam-nec nerovnomerne rovrhnuty prac.cas a mal byt podla harmonogramu v tu nedelu v praci, do prace neprisiel, cerpal dovolenku. Je to ok? lebo obuva sa do toho IP ale sami nevedia este co ako...
ivka70
15.04.16,11:04
Ak zmena nebola zrusena a zamestnavatel ostal doma, cerpa dovolenku. Je to OK. Bola to normalna nedela, ziadny sviatok, nic.
sam3
15.04.16,11:33
Parada....uz ma uplne zmiatli....necakala som take zmatky z ich strany. isli na konkretny podnet, tak si mali nastudovat este predtym ako mna okradli o cas, ze podnet bol neopravneny a ze sme sa nicim neprevinili...
ivka70
15.04.16,12:16
To nema zmysel sa rozculovat, na kontrolu maju pravo, ale ak ste nic neposrusili, nic vam nemozu vytknut.
Len ta strata casu dojme ...ale s tym nic neurobis.

Otazka je, ze ak ste planovali na ten den dovolenku vy, tak ci ste dali vediet zamestnancom s dostatocnym predstihom (14 dni), ze maju cerpat dovolenku.
Ak to vietepreukazat, nie je o com.
sam3
15.04.16,12:45
Jasne uz ma preslo to rozculenie lebo viem ze si tym nepomozem :) Mame dovolenkovy listok podpisany zamestnancom, nie je to az 14 dni pred jej cerpanim, ale myslim, ze nebudu ma chciet uplne takto inspektori buzerovat. to som si viac ako ista. dakujem pekne za Tvoje reakcie.
ivka70
15.04.16,15:48
So suhlasom zamestnanca moze byt 14 denna lehota skratena, takze je to ok.