jarsza
14.04.16,12:29
Dobrý deň chcem sa opýtať , mala som pľúcne chlamýdie v januári. Zas som chorá, bola som na pohotovosti a na orl, tam mi vynadali a mi povedali, že obvodná mi má urobiť znova odbery na chlamýdie. Tá mi však tvrdí, že sa robia znova až po 3 rokoch. Už si pripadám ako debil. každý tvrdí to svoje. Na ORL som jej povedala, čo mi povedla obvodná a ORLačka povedala, že to nie je pravda, že mali by sa zopakovať po 5 týždňoch. Pohadzujú si ma ako zhnitý zemiak. Neviete ako to je . kedy sa môžu urobiť znova?
Ďakujem
kn-alka
14.04.16,10:49
mne od októbra 2015 3x robila testy na chlamydie - takže žiadne 3 roky

dokonca na výsledkoch bolo písané odporúčanie, aby sa test zopakoval po 5 týždňoch
buchač
14.04.16,10:53
dusansl
30.04.16,10:47
Pekný deň prajem postihnutej pacientke a všetkým ktorí napriek slnku von nazreli na stránku porady.
Vo všeobecnosti chcem prízvukovať, že si vážim charakterných vzdelancov. Teda aj skupinu zamestnancov medicíny, ktorí to nerobia len ako kšeft. Žiaľ, nie je ich mnoho! Ale čo veď každý človek vie kde je sever.
Myslím, že by ste mali postupovať nasledovne:
- Písomne - doporučenou formou informovať riaditeľa zdravotníckeho zariadenia o vedomom zanedbaní lekárskej starostlivosti pracovníkom( nadávajú mu lekár) v ním riadenom zdravotníckom zariadení
- zájsť za svojim právnikom so žiadosťou o spísanie trestného oznámenia voči osobe toho -čo si hovorí lekár
-ak nedôjde k náprave do 5 pracovných dní, tak rozšíriť trestné oznámenie aj na osobu dotknutého riaditeľa zdravotníckeho zariadenia.
Všetky materiály - teda druhopisy zasielať na vedomie ministrovi tohoto rezortu s doručenkou.
Ak do týdňa nenastane náprava, osobne doručte žiadať imunitnému výboru parlamentu SR o zbavenie imunity dotknutého ministra. Zároveň text o zbavenie imunity aj s dôvodovou psrávou prečo- doručte všetkým predsedom opozičných parlamentných strán a žiadajte o vydanie ministra zdravotníctva na trestné stíhanie za ohrozenie života svojej osoby. lebo ak náhodou neviete - neliečené chlamídie , môžu v konečnom dôsledku zapríčiniť smrť postihnutej osoby.
Tak , a toto je návod pre každého lekársky neošetreného Slováka, lebo ak je prioritou starostlivosť o rôznych ilegálnych privandrovalcov, potom nie je ústavou nášho štátu prípustná diskriminácia majoritnej väčšiny a je jedno či zelenej, fialovej alebo akejkoľvek. ktorých rodičia, a v dospelosti aj osobne oni svojimi peniazmi formou daní platia na chod štátu a teda ja zdravotníctva a platy ľudí ktorí na ňom parazitujú.
dusansl.
jarsza
02.05.16,06:45
ďakujem. Máte úplnú pravdu, dnes aby človek pomaly povedal lekárovi, čo mu je, ale dal asi peniaze ako úplatok a potom by sa možno niečo dialo. Je to hrozdné, čo sa v dnešnom svete deje, a lekár by mal byť človek, ktorý chce ľudom pomáhať....