Zuzinkaaa
14.04.16,13:56
dopočula som sa, že by bolo dobré ho dať vykastrovať lebo kocurikovia vraj majú taký divný zápach. Ten náš bude vo vnútri v dome. Je to pravda??? Inak neviete mi poradiť niečo proti zápachu ak kocúrik vykoná veľkú potrebu???? (WC má čistné dva krát denne, ale aj tak do dosť zapácha)
arizona
14.04.16,13:39
A nenapisala si nam, ako sa ma tvoja 8rocna macka, v temy z pred par dni...http://www.porada.sk/t282922-ahojte-kupila-som-8-rocnu-britsku-macku-od-jednej-pani-a-ona-mi-nehce-jest-co-mam-robit.html#post2846509

Mas ju este? Alebo ako to je s tymi tvojimi otazkami? Odpovies?
Zuzinkaaa
17.04.16,19:03
Bohuzial ju uz nemam vratila som ju povodnej majitelka lebo vobec nic nechcela papat bola smutna a hryzla nas...bola som z toho velmi smutna...a teraz som dostala na narodeniny od svokrovcov tohto kocurika...ten si na nas nastastie velmi rychlo zvykol aj papa tak sa velmi tesim...a dakujem aj za vase rady
avalik
17.04.16,20:03
proti zápachu? :) ... no dávajte mu papať nejaké voňavé žrádielko ;)
... čo používaš proti zápachu vo svojom WC? či vy nepapáte?
afrikánka
10.05.16,15:33
A bude iba vo vnútri? Vtedy by som počkala či si začne značkovať okolie, ak áno odporúčam kastráciu, pretože zápach je silný a nepríjemný. Z niektorých vecí /topánky, koža.../ sa totiž ani nedá odstrániť, na nábytku ostávajú trvalé stopy -drevo. Ak bude chodiť von tiež odporúčam - kocúrikovia sa strašne túlajú, a keď sa začne ruja vedia zmiznúť aj na niekoľko dní, a najviac kocúrov ničia spoločné súboje, až by nebol medzi ostatnými najsilnejší, čakajú ho veľké bitky a zranenia. Prešla som si týmto váhaním, manžel nesúhlasil s kastrovaním, ale chodil domov doslova polomrtvý, mútny pohľad, dohryzený do kosti, celý skrvavený. Len čo sa trošku zotavil, čo bolo tak zopár hodín, všetko sa zopakovalo. Tak mu tie čerešničky vyrezali Teraz sa túla menej, súbojom sa úplne vyhýba. Sem-tam niekde "cikne", ale to už nepáchne. A nebojte sa, biť sa nedá, utečie. A k tomu zápachu WC - vyhľadajte si toaletu s filtrom, sú síce drahšie, ale pomôžu. A nakoniec Vám prajem kopec zážitkov, mačacej lásky - život so zvieratkom je krásne pohľadenie duše.
dmc
10.05.16,17:59
Neviem co pouzivas do macacieho WC ale ja pouzivam ZVERLIT - parfumovany...a je to v pohode. (ale mam macku)
afrikánka
14.05.16,19:15
....ešte sa k Tebe vraciam "Zuzinkaaa", ide o neakú rasu? Kocúrik nebude chodiť von? Ale veď mu môžeš dopriať "vôňu" sveta, kľudne ho môžeš brať na vychádzky...kľudné miesta v parčíkoch, tiché uličky sa mu budú páčiť, aj s mačkami to ide. Poriaď si mačací postroj, v jeho veku si ľahko na postroj zvykne a uvidíš ako sa bude vytešovať. V zahraničí je úplne bežné "venčiť mačky" podobne ako psíkov. No pravdaže nevydrží toľko chôdze ako psík, ale môžeš ho sem-tam zobrať na ruky, bude to radosť aj pre teba. Dajú sa kúpiť rôzne tašky, ruksaky, košíky na bicykel...spoločné výjazdy na zmrzlinu, colu, pivko nie sú problémom. Podľa jeho reagovania na prostredie odhadneš, kde sa mu páči, a kde sa necíti v pohode-obyčajne to bývajú veľké, voľné priestranstvá, naj lepšie sa mačka cíti tam, kde má možnosť úniku-kríky, stromy, ploty. Láskavým upokojovaním odbúraš prípadný strach, kocúrik si zvykne, a poviem Ti, také prechádzky sú úžasné...Ja na chodbe môjmu ukážem postroj a už je na komode, a sám nastrkuje hlavičku, tak sa teší, v blízkom parčíku si pravideľne vykoná potrebu, ver mi, máme taký krík, kde sa pohráme na schovku, máme strom na ktorý sa vyšplhá, ja ho vždy pochválim...Domov príde taký šťastný, vybehaný a sladko zaspí. A vieš kedy Ťa mačka lúbi?, keď sa snaží "umývať" aj Teba-olizovať ruku, vlasy, obočie... A ako sa mačka karhá / i to je treba/, aby nerobila nezbedy? Ukazovákom jej poklepneme na koreň nošteka "no, no, no! A tak isto ju chválime, hladkaním na koreni nošteka s láskavými slovami. Budeš prekvapená ako kocúrik pochopí, čo nie , a čo áno...A prejav dôvery? - keď si ľahne na chrbátik a Tebe dovolí, aby si ho hladkala po brušku. Ale môže sa stať, že to čo Ti píšem sa neudeje, i napriek Tvojej láske, ale to bude povaha jedinca, lebo aj medzi mačkami sú rôzne nátury. Neprístupné bývajú skôr mačky, kocúrikovia bývaju viac umaznaný. Veľa radosti zo spoločných zážitkov!!!!