ziv123
14.04.16,13:04
Socialna poisťovňa zaslala list malým živnostníkom, že od 1.1.2017 je povinné zasielanie evidenčných listov dôchodkového poistenia v elektronickej podobe pre zamestnavateľov s počtom zamestnancov 20 a menej. Tomu ako mám rozumieť? Príklad Živnostník ma jedného zamestnanca, vedie mu evidenčný list dôchodkového
poistenia.Píše sa tam kalendárny rok, obdobie dôchodkového poistenia, vymeriavaci základ atď.Ak by ten zamestnanec u mňa ukončil pracovný pomer pošlem tento evidenčný list na soc.poisťovňu. A teraz nechápem tu zmenu. Každý rok sa niečo už ma elektronicky odosielať do soc.poisťovne alebo iba vtedy ak zamestnanec u mňa ukončí pracovný pomer.?
evuš
14.04.16,11:07
Až, keď ukončí s ním PP, pošle do SP ELDZ - a to od 01.01.2017 musí už elektronicky....SP to teraz zasiela všetkým zamestnávateľom...

od 4.1.2016 - 30.6.2016 je prechodné obdobie...
od 1.7.2016 elektronicky musia zasielať zamestnávatelia s počtom zamestnancov nad 20
od 1.1.2017 všetci zamestnávatelia musia podávať ELDP už elektronicky !
veronikasad
14.04.16,11:08
Iba keď skončí pracovný pomer. Elektronické odosielanie ELDP funguje už aj pri jednom zamestnancovi, len zatial nie je povinné, môžeš ho poslať aj v papierovej forme.
ziv123
14.04.16,12:08
ale so zamestnacom som pracovný pomer neukončil, elektronicky posielam do SP Mesačný výkaz poistného a príspevkov. .Iba som nepochopil vetu Soc poisťovňa za účelom zníženia administratívnej záťaže zamestnávateľov a.tď/ uvádza sa to v liste od SP/ .. Tak všetko budem musieť prepisať ak ukončí pracovný pomer zamestnanec z EV. listu do elektronickej podoby, teda napísať to ešte raz. . Zníženie administratívnej záťaže nevidím
ziv123
14.04.16,12:14
Ďakujem za odpoveď, ak budem mať nejasnosti opýtam sa. Nejedná sa o mesančné výkazy tie posielam každý mesiac, ale až keď ukončím s zamestnancom precovný pomer s mojim jedným, po 20 rokoch prepíšem to všetko do elektronickej podoby...čo som doteraz písal každý rok jednu kolonku...
veronikasad
14.04.16,12:15
aký mzdový SW používaš ? Nič neprepisujem, údaje sú "ťahané" priamo zo SW, ušetríš na poštovnom alebo čas, ak chodíš do SP osobne. ELDP posielaš až pri skončení prac.pomeru.