mondes
14.04.16,21:05
Ahojte, robím evidenciu jázd na firemné auto Hundai i40, ktoré má objem nádrže 70 litrov a spotrebu v TP uvedenú 4,3l/100km. Ale podľa nákupov PHM mi nesedí stav tachometra v evidencii jázd so skutočným stavom. V aute na palubnom počítači ukazuje skutočnú spotrebu 6,1l/100km.
Prosím, ako to mám zosúladiť, aby mi to sedelo? Stretol sa s takým niečím niekto?
Je možné získať doklad o skutočnej spotrebe auta? Lebo v TP podľa všetkého uvádzajú nižšiu spotrebu. No ja si nemôžem v programe zadať spotrebu len tak, z hlavy. Prosím, ak sa viete k tomu niekto vyjadriť, poprípade ako robíte jazdy vy. Ďakujem.
gerlach
14.04.16,19:09
Malá by tam bit aj kombinovaná spotřeba ...ale bere sa to podla TP .....no a cca dva litre je vela .....mozno tazsia noha na plyne:-D:-D
Žabinka
14.04.16,19:10
mondes
14.04.16,19:12
Pri autách je stále rozdiel v spotrebe uvádzanej v TP a skutočnej spotrebe auta.
A keď sa budem držať technického, tak mi vôbec nebude sedieť stav tachometra. Za dva mesiace mám rozdiel 1500 km. A to nie je málo.
mondes
14.04.16,19:22
Ďakujem. No neviem si predstaviť, ako by som mala nastaviť, aby mi správne rátalo spotrebu a v meste napr. o 20% zvýšenú. Uff, je to zložité.
jakubzemko
14.04.16,20:33
Bud si kupite satelitny system sledovania prevadzky ktory zaznamenava spotrebu, alebo mozete si aj zmerat spotrebu za pomoci opravnenej osoby.
Žabinka
15.04.16,06:18
neviem, kde sa v linku píše niečo o nastavovaní.. takže podstatnú časť prekopírujem:
Ak táto spotreba v osvedčení o evidencii alebo v technickom preukaze sa nezhoduje so skutočnou spotrebou pohonných látok alebo sa tam neuvádza, vychádza sa zo spotreby preukázanej dokladom vydaným osobou, ktorej bolo udelené oprávnenie autorizácie podľa zákona č. 142/2000 Z. z. §23, alebo doplňujúcimi údajmi výrobcu alebo predajcu preukazujúce inú spotrebu pohonných látok.
Takže čo z tejto vety vychádza:
1. buď sa držiteľ/vlastník vozidla obráti na oprávnenú osobu, ktorá udelí certifikát o spotrebe
2. alebo sa držiteľ/vlastník vozidla obráti na predajcu alebo importéra značky v sr, a požiada o vystavenie dokladu o spotrebe vozidla.
misomiso
15.04.16,06:24
Predajca alebo importer vam nepotvrdi ziadnu realnu spotrebu, iba tie bludy, ktore uvadzaju tie automobilky na zaklade tych virtualnych vypoctov ktore schvalila EU a ktore mate aj v TP. Je to zamerne okradanie firiem, lebo statu to iba vyhovuje.

Dnes ma kazde auto v TP o dva litre nizsiu spotrebu, ako je realna. Nie si jedina, ktora s tym ma problem v uctovnictve, je to 99% firiem (okrem tych, ktore stale jazdia na 20 a viac rocnych autach).
mondes
15.04.16,07:53
OK, misomiso, tak ako to robí tých 99% firiem? Nepozerajú na to, že im nesedí stav tachometra? Alebo tú nadspotrebu zaúčtujú do nedaňových výdavkov? To tiež nie je správne, nakoľko ten výdavok je oprávnený. Sakra, je to jedna firma, ktorá má zatiaľ všetko, ako má byť, rozpíše mi jazdy a ja im to hádžem do programu. Ide o nové auto. 2 mesiace mi stav tachometra sedel, ale som netušila, že nesedia mi litre v nádrží. A keď sa nádrž naplnila, už sa to prevalilo. Dokonca som ich upodozrievala, že mi dali nejaký bloček PHM navyše. Tak poraď, ako to vyriešiť?
misomiso
15.04.16,10:55
Samozrejme, ze 99% firiem sa necha ticho okradat a dava to do nedanovych. Co ine ostava? Ist s tym na Ustavny sud, alebo zmiznut zo Slovenska. Ja zvazujem tu druhu moznost.

To vobec nie je jediny pripad statneho vypalnictva a drzeho okradania. Napriklad nam stat kradne tisicky EUR na DPH, celkom neopravnene. Skus zalozit Eshop a predavat s nim do celeho sveta. Zistis, ze ked chces predat mimo EU, tak sice moze legalne bez DPH (ved DPH je iba europska zalezitost), ale ked to posielas postou, stat ti to tak predrazi a skomplikuje, ze za plnenie legislativnych nalezitosti das nasobne viac ako za "usetrenu" DPHcku.

Na nasom Eshope som zratal naklady na poslanie takejto zasielky na 42 EUR plus skutocne postovne, z toho je 12 EUR za vystavenie JCD autorizovanou formou, lebo najnovsie si ho uz rucne vypisat nemozes.

Lenze zakaznik mimo EU ocakava ceny bez DPH, inak u teba nenakupi. Takze jedina moznost je odvadzat DPH aj z tychto nakupov a rozdiel hradit z firemnych penazi. To je, ako keby som ja povedal zamestnancovi, ze mu vyplatim mzdu na ktoru ma narok, ale musi si ju previziat osobne v Sydney. Teda zrata si, ze sa mu tam neoplati cestovat a vykasle sa na to.

S tym autom je to rovnake. Stat vie, ze auta maju o 20 - 54% vyssiu realnu spotrebu (potvrdene certifikovanymi testami) ako v TP, ale stat ti povie: O.K:, ak si chces uznavat realnu, tak musis najprav zacvakat za satelitny sledovaci system s prietokomerom, alebo si ist do SLOVDEKRA testovat auto specialne a spotrebu, co tiez nie ja zdaleka zadarmo.

Istou nadejou bol Prochazka, ktory sluboval ze sa prave to takychto veci oprie, ale nakoniec sa z neho vyklul trojsky kon Smeru. Nuz co - ostava len hladat si nejaku normalnu krajinu na podnikanie.
mondes
21.11.16,18:45
Ešte sa vrátim k tejto téme.
Klient mi volal, že má certifikát o tom, že spotreba auta je 4,8l/100 km (v techničáku má uvedenú spotrebu 4,3l/100km, ktorú som doteraz používala). A ja sa pýtam:
1. Môžem na základe tohto certifikátu začať používať na prepočet PHM túto vyššiu spotrebu?
2. Musím prepočítať celú evidenciu jázd od začiatku, alebo stačí, ak začnem vyššiu spotrebu používať napr. od 1.11.2016 a to tak, že jednoducho v programe prepíšem spotrebu?
Prosím Vás o odpoveď a srdečne ďakujem.
lubko6394
22.11.16,06:39
Dá sa vykazovať že auto stále používaš len v jednom meste a tomu zodpovedá spotreba pre mesto ktorá je vyššia.
Kája.
22.11.16,08:42
Ak je to auto kúpené v tomto roku, ja by som prepočítala spotrebu podľa certifikátu od začiatku. Ten certifikát je časovo obmedzený, myslím, že dva alebo tri roky.
duves
22.11.16,09:55