justq
14.04.16,21:17
Ahojte poraďaci.

Chcel by som si kupiť firmu či podnik ktorý ma nejake to zazemie ma obraz aj zisky ako ziskať financie na kúpu takejto firmy?

Ak pracujem ale nepodnikam a chcem byť ale finančne nezavisly a aj vidim priestor na rozširenie ponuky a tym možne zisky za prakticky nulove naklady.

Mate niekto skusenosti nielen s kúpov ale aj hľadaním financii?

Za každu radu ďakujem

Ak by sa našiel niekto ktory by bol ochotny investovať tak kľudne napíšte správu.

S pozdravom JustQ
profesional
15.04.16,04:41
Takže ak tomu správne chápem tak:

Hľadáš niekoho, kto ti poskytne peniaze, aby si ty ich mohol ďalej investovať do cudzieho biznisu, pričom sám si nikdy nepodnikal a teda nemáš ani len šajnu o tom ako úspešne kúpiť firmu a následne ju riadiť, pričom prípadný zisk z investície si ponecháš ty.

Tak takto:

Investujú sa spravidla voľné disponibilné prostriedky. Ak nemáš čo investovať, tak tvoja myšlienka v tvojom prípade nedáva sebemenší zmysel.

Existuje aj taká vec ako investovanie na základe využitia napríklad finančnej geoarbitráže, ale toto robia globálni investori, ktorí v tom majú mnohoročné skúsenosti a za sebou veľké financujúce banky, alebo finančné investičné konglomeráty.

Nič ako zisky za nulové náklady neexistuje. Zrejme si nesprávne pochopil nejakú motivačnú knižku.

Ak si myslíš, že nejaký profesionálny investor zverí tebe ako laikovi svoje prostriedky, aby si ich investoval, s tým, že zisk si následne ponecháš ty, tak zrejme nechápeš ako funguje investičný svet.

Síce ti kvitujem túžbu po finančnej nezávislosti, ale začínaš od nesprávneho konca.

Najprv sám začni podnikať, pochop ako funguje svet podnikania, ako funguje svet financií a potom môžeš rozmýšľať o nákupe ďalších spoločností v akvizičnom procese ako forma zabezpečenia budúceho príjmu.

Musím ťa sklamať. Ten strom, kde rástli peniaze len tak samé od seba, sa presunul do digitálnej podoby počítačov centrálnych bánk.
misomiso
15.04.16,06:35
Co rozumies pod pojmom "financne nezavisly"?

Pises, ze pracujes, teda asi poberas mzdu, teda asi nemusis chodit zobrat ani ta nemusie vydrziavat pribuzni. Si teda financne nezavisly, s vynimkou tvojho zamestatvatela, na ktorom si financne zavisly.

Ked budes vlastnit fabriku (bez ohladu na to, ci si ju kupil za svoje, alebo za pozicane), budes opat financne nezavisly povedzme od pribuznych, ale budes stale financne zavisly od ekonomickych vysledkov tej fabriky. Bueds v uplne tej istej pozicii.

Kazdy clovek je na niecom financne zavisly. Vynimku mozu tvorit ludia, ktori zdedili alebo zarbili take obrovske sumy penazi, ze bez toho, aby museli prevadzkovat akykolvek biznis im to vydrzi do smrti. Ale vacsinou ide tiez iba o chimeru, mnohi sa uz v tomto zmysle tiez preratali.
profesional
15.04.16,17:58
Finančná sloboda je stav, kedy aktíva osobe generujú bez pričinenia príjem na úrovni, kedy táto osoba nemusí pracovať. Takže on ako zamestnanec finančne nezávislý nie je. Továrnik, ktorý sa musí starať o chod fabriky tiež nie. Ale osoba, ktorá vlastní podnik, ktorý generuje potrebné pasívne príjmy bez ohľadu na mieru aktivity voči tej firme, taký človek finančne nezávislý je.
misomiso
16.04.16,07:31
To je vsetko filozoficka otazka, ako sa na to pozera. To je ako keby som povedal, ze v autobuse nenesiem ziadne bezpecnostne riziko, lebo moja bezpecnost nie je zavisla od mojich vodicskych schopnosti. No ale stale je zavisla od schopnosti vodica. Ma to samozrejme vyhodu, ze nemusim soferovat (pracovat), ale ked sofer spravi chybu, tvrdo to pocitim.

Ja tvrdim, ze financna nezavislost takmer neexistuje, a ak, tak potom iba ako docasny stav. Je to nieco ako "energeticka nezavislost" krajiny, ktora ma nejake ropne lozisko. Lenze ked to berieme z pohladu docasnosti, tak potom aj kazdy zamestnanec je financne nezavisly cez vikendy, sviatky a dovolenky :-)
justq
19.04.16,14:02
Hľadam a snáď aj najdem investora ktorý mi pomože kupiť podnik (sro aby si tomu lepšie pochopil).

Ja ich nechcem investovať do cudzieho podniku ak tak vytvorim novu sro aby som mal istotu ak by mala stara sročka nevyplatené staré pohladavky atd.

A za ďalšie tento tvoj koment:

"Ak si myslíš, že nejaký profesionálny investor zverí tebe ako laikovi svoje prostriedky, aby si ich investoval, s tým, že zisk si následne ponecháš ty, tak zrejme nechápeš ako funguje investičný svet." - Z časti chápem ako funguje investičný svet ale ty si si to vysvetlil po svojom. Takže s pripadným zaujemcom by som sa bud dohodol na tom ako si rozdelime zisky alebo to bude formou uveru či zmenky atd.

Možno maš len pravdu v tom že neviem viesť podnik ale kto to vie? Nikde nemaš presnu priručku ktora ti povie toto a toto rob a budeš mať uspešný podnik. Ale mam presne viziu ako by to malo byť a fungovať a priatelka mi v tom prislubila pomoc kedže ma v tom nejaku prax.

"Nič ako zisky za nulové náklady neexistuje. Zrejme si nesprávne pochopil nejakú motivačnú knižku." - tu som napisal za prakticky nulové naklady nie nulove naklady a ty si zase neprečital správne to čo som napisal a navyše ak rozširuješ ponuku tak to vačšinu byva tak že treba investovať(čiže naklady) niečo do toho ale ja využijem len to čo je už v podniku na iny produkt čiže len pretransformujem veci na vyrobu istych produktov na výrobu inych produktov.
misomiso
19.04.16,14:45
Tak to uz je ina kava. Kolko by si potreboval pozicat?
bodliak
19.04.16,17:22
:-D

Ja tak 20k.
profesional
20.04.16,10:05
Vieš, ľudí ako ty, ktorí síce nemajú potrebné skúsenosti, ale fandia si, že nájdu investora, ktorý im zainvestuje do toho, čo je vlastne len v štádiu nápadu je pomerne veľa. Pravda je taká, že žiadny investor nikdy nneinvestuje do niečoho, čo je len v štádiu nápadu a už tobôž nie, ak nemáš spičkovo zložený tím z ľudí, ktorých skúsenosti dávajú aspoň značnú šancu na úspech. Si proste naivný a neskúsený. Zjavne netušíš ako investičná činnosť vôbec v realite vyzerá. Človek, ktorý ti dá svoje peniaze, pričom ide zatiaľ len o štádium nápadu a ty pritom v tej oblasti nemáš žiadne skúsenosti, nebude investor, ale nezodpovedný hazardér.

Mal by si začať rozlišovať medzi investíciou a úverom. To čo zháňaš ty, nemá s investíciou absolútne NIČ spoločné. Ty hľadáš niekoho, kto ti požičia peniaze. Pri požičiavaní to funguje pomerne ľahko:
A. Buď máš dostatok bonitného majetku, ktorý môžeš založiť, alebo máš dostatočné príjmy zakladajúce predpoklad schopnosti splácať úver. V tom prípade choď do banky.
B. Alebo si nebonitný a žiadna banka ti nepožičia. V tom prípade ni ani nikto kto má aspoň trochu rozumu tiež nepožičia. Alebo ak, tak za takých podmienok, ktoré ťa zničia.

Vieš, prečo je toľko zúfalcov bez schopností, skúseností a bez peňazí, ako si ty? Lebo peniaze spravidla tečú od schopných ku schopným. Ten okruh je uzavretý.

Najprv rozbehni firmu hoc v malom, zarob nejaké peniaze, ukáž životaschopnosť podnikateľského zámeru v praxi, dodržiavaj finančnú disciplínu a potom hľadaj investora. Do vtedy budeš všetkým len na smiech. Je mi to ľúto, ale je to proste tak. Realita je síce krutá, ale nebudem ti tu klamať len pre to, aby som bol k tebe diplomatický. Zmier sa s tým, že v tvojej aktuálnej pozícii žiadneho investora NEZOŽENIEŠ.
misomiso
20.04.16,12:48
Kolko asi tak ratas, ze by si potreboval pozicat?
justq
21.04.16,06:33
misomiso suk. správa.