Donda
15.06.06,20:07
Viete mi poradiť prevádzkový poriadok a sanitačný program pre mobilný vozík rýchleho občerstvenia (hot-dog, bagety, zeleninové prílohy-šaláty, gyros), ktorý spĺňa hygienické normy EÚ (má vlastný zdroj energie i vody), a používa sa v teréne (športové akcie, spoločenské, atď.). Má i chlad.box.
lenkak
15.06.06,18:10
použi vyhľadávanie s názvami:
HACCP
Prevádzkový poriadok.
A ak budeš robiť hot-dogi tak HACCP budú od Teba požadovať.
Donda
15.06.06,18:17
Nuž, prečítala som si dosť príspevkov z porady o HACCP a mám z toho poriadny guláš. ... a po návšteve na hygiene sa mi to zdá o to komplikovanejšie.
lenkak
15.06.06,18:22
čo Ti odporučili?
Donda
15.06.06,18:29
Pozreli si popis vozíka od výrobcu i fotografie, i povolenie, ktoré bolo v minulosti na prevádzku vozíka už schválené a začali veľmi mudrovať, že už to bolo v r.2000 a sú iné normy a chcú k tomu prevádzkový poriadok i sanačný plán. Nepáči sa im predaj šalátov, hoci vozík má na to chladiaci krytý sklom-šalátový box atď.
lenkak
15.06.06,18:58
mám s hygienikmi svoje skúsenosti, a nie vždy príjemné.
Daj si spraviť papier od výrobcu, že vozík je dobrý, vyhovuje aj EU pokiaľ sa dá.
Potrebuješ mať novší dátum. Ja som posielala žiadosť o posúdenie stroja, (nie vozík) až do Čiech, a nebol problém s papierom, ináč by nám nedovolili výrobu. Ináč každý rok ich budeš mať na krku. Vždy budú na ten vozík narážať.

Nuž a prevádzkový i sanitačný plán budeš potrebovať. To je základná vec pre prácu s potravinami. A ešte všetko aby vedeli zamestnanci.