JurajMolcan
15.04.16,09:02
V poisťovni kontinuita som si spravil poistku v roku 2001, so skončením v roku 2016. Teraz mi prišiel s komunálnej list, že hodnota na poistke je len 1700 eur, na poistke mám pri dožití 137tisíc korún. Viete mi poradiť vysvetliť čo mám robiť? Platil som tam roky nemalé peniaze a ked maju platit tak zrazu toto.
Katy a R
15.04.16,08:08
Treba vedieť presne, že o čo ide?
Ak je to životné poistenie s GARANTOVANOU poistnou sumou pri dožití 137 tis korún ... tak aj toľko dostaneš (v eurách). samozrejme ak si platil predpísané sumy.
Ale k ti to len nejaký maklér vypočítal - že PREDPOKLADANÉ zhodnotenie?? - čo si on vymyslel, že napr 20%tné zhodnocavanie - tak to si hneď na začiatku mal vedieť, že je to "búda".
Alebo potom ešte môže ísť o investičné poistenie - tam takisto zhodnotenie nie je garantované.
Martuk
15.04.16,10:54
ako napísala Katy a R, akurát najlepšie by bolo, keby si sem napísal názov (aspoň približný) toho produktu. Myslím niečo v zmysle Variabilné investičné alebo kapitálové poistenie .... Takýto začiatok stačí. Odpoveď na sumu pri investičnom alebo kapitálovom poistení už dala Katy a R.
JurajMolcan
15.04.16,11:11
Rizikové kapitálové poistenie RK plus podľa poistky sa tých 137 tisíc ešte navyšuje o dodatočný podiel na zisku a tam je napísané že pri 12% to bude 204tisíc. Neviem či nebude problém v tom, že v 2011 tam komunálna nanútila zmenu tej poistky, že to všetky musia meniť a že je to to isté a tam je to trocha inak písané a je tam aj to že investičné životné poistenie pri sume 137tisíc.
Katy a R
15.04.16,11:18
a kde si zobral tých 12%?
bóžinku - a si si ešte v roku 2011 zmenil klasickú životnú poistku s dobrou technickou úrokovou mierou na voľáku inú - asik investičnú? - no moje nervy!
JurajMolcan
15.04.16,11:22
Ja som to nemenil, prišli dvaja poisťováci, ešte som bol doma aj s priateľkou a začali do nás hustiť, že sa to musí prerobiť, lebo kontinuita zanikla a že je to to isté s tymi istými sumami len na papieroch komunálnej.
Martuk
15.04.16,11:25
nie som si celkom istý, či v roku 2001 bol pri kapitálku 12% výnos. Ďalej nechápem, podľa tvojho vyjadrenia, že najprv to bolo kapitálová a potom ťa komunálna poisťovňa "nanútila" do nejakej zmeny a zrovna do investička. Pokiaľ by to tak bolo, tak pri investičku ti nikto nevie garantovať, koľko dostaneš pri dožití sa konca zmluvy. Toto napísala už Katy a R vyššie. To, čo ti mohol dotyčný človek, ktorý s tebou uzavieral zmluvu, nakecať, že pri investičku za X rokov dostaneš XX tisíc eur na isto, je blbosť. Takto investičné poistenie nefunguje, nefungovalo a nikdy fungovať nebude, pretože investičná časť je sakra náladová a vplýva na ňu kvantum vecí, či už ekonomický, politických alebo iných.
Martuk
15.04.16,11:26
aha, takže ťa pekne zblbi a zarobili na tebe a nože nám ešte povedz, na koľko rokov ti dali túto novú "super zmluvu".
Katy a R
15.04.16,11:26
veru ty sám si to menil ... to že sa dáš na hocičo nahovoriť a neprečítaš si, čo podpisuješ už teraz neporiešiš. Tí dvaja škodní neboli ... bohužiaľ len ty.
martuk - jasné, že 12% nebolo ... to len fiktívny predpoklad. ;)
JurajMolcan
21.04.16,09:19
Hovoril som s právnikom, podľa všetkého vraj šlo o podvod zo strany tých poisťovákov z poisťovne a kedže mám svedkov tak to bude riešiť, tak aby nebola platná tá investičná poistka. Vraj sa to už bežne robí.
bubkoch
21.04.16,17:46
poriesis velky prd a este ta skasiruje pravnik ... vela stastia ... a rozumu
naxmt
21.04.16,19:10
Štandardne to funguje tak sa vyplatí duma dožitia tzn 4547,56€(137000SKK) + kapitálová hodnota 1700€. Čo sa týka tých 12%:

Ak má klient na poistke 12 % tech. úr. mieru, nepripíše sa 12% , ale len 85% z toho, čo sa poisťovni podarilo zhodnotiť nad 12%. Výnos sa počíta cez matematicú rezervu.... Od percenta zhodnotenia je potrebné odčítať okrem iného aj administratívne náklady, tj. max. 2% Dúfam že som Vás moc nezamotal :)

K tomu právnikovi ak bola zmluva dobrovoľne podpísaná nemyslím si, že sa Vám podarí niečo poriešiť. V každom prípade by ste mohli napísať ako to s tým právnikom nakoniec dopadlo a koľko Vás stál celý proces. Ďakujem :)
bjuty smis
21.04.16,19:20
Po poisťovakoch ta osklbe teraz právnik...
Ser na to...
dmc
22.04.16,05:26
..a prave pre toto kopem zo schodou kazdeho poistovaka ktory u mna zaklope - u mna su to vsetko podvodnici...
JurajMolcan
22.04.16,05:38
Právnik si berie 25% z toho čo vysúdi naviac oproti tomu čo s poisťovne dostanem. Dobrovoľne som to podpísal pod nátlakom a na základe zavádzajúcich rečí tých poisťovákov. Mne je jedno nech to platia aj s vlastného vrecka a vraj to budú riešiť aj policajti možno.
Martuk
22.04.16,06:32
tak si to podpísal dobrovoľne alebo pod nátlakom? Takto to dopadá, keď sa ľudia nechajú ukecať maklérmi a potom je vždy najhoršia poisťovňa, pričom tá za to nemôže. Totižto poisťovňa ako taká nemôže za to, aké blbosti makléri nakecajú klientom.