gerlach
15.04.16,10:18
Zdravím vas chcem sa informovat ked sudne pojednavanie ide inym smerom ako znela obžaloba je nejaka možnost navrhnut nejaku nezakonnost alebo zmetočnost popripade zaujatost sudcu ....sudu ...dakujem a prajem pekný deň
misoft
15.04.16,09:11
Ak máš právneho zástupcu - ten môže vniesť námietku a žalobca je potom povinný uviesť súvislosť toho, čo predkladá s vecou žaloby. Inak je to irelevantné a právny zástupca (tvoj) by mal zasiahnuť, aby predseda senátu ihneď zakročil.
gerlach
15.04.16,09:29
Ahoj nemám pravneho zastupcu .....ludia my už řádili a dakujem dobře poradil nepotřeboval som advokata. Vid prepanuty strop 2-3-4 ...a já s tým nemozem bez advokata urobit nic?
misoft
15.04.16,09:37
Pokiaľ sa zastupuješ sám - máš tiež právo podať námietku.
branislavp
15.04.16,14:20
Ak si toho názoru, že na súdnom pojednávaní sa rieši to, čo je v rozpore s petitom žaloby, zo zákona i keď nemáš právneho zástupcu máš právo písomnou formou podať na súd námietku zaujatosti voči sudcovi. Prečítaj si k tomu zákon, lebo sú tam aj termíny, kedy si to zistil, atď. Je tam tuším 15-dňová lehota, ale nie som si celkom istá. V námietke zaujatosti musíš uviesť dôvody, z ktorých sa Ti javí zaujatosť sudcu. pri pojednávaní. Súd Tvoju námietku prehodnotí. Za takúto požiadavku si súd vopred vyúčtuje na základe vydaného rozhodnutia poplatok. Nájdi si a naštuduj informácie cez google. Aj zákon, aj sadzobník.
profesional
15.04.16,14:49
O priebehu pojednácania rozhoduje sudca. O tom či vedie pojednávanie správne si môžeš myslieť čo chceš. V súvislosti s procesnou stránkou vedenia konania nie je možné sa sťažovať. Procesné pochybenia möžu byť odvolacím, príp. dovolacím dôvodom, ale v čase ich realizácii, obzvlášť čo sa týka rozsahu dokazovania, nie je možné namietať ani sa sťažovať. Sudca je procesne samostatný. Iba ak by rozsah dokazovania tak závažne zasiahol do základných princípov konania, že by došlo k porušeniu ústavných práv, je možné podať ústavnú sťažnosť. Je na posúdení súdu, do akej miery pripustí dokazovanie s ohľadom na petit žaloby.
gerlach
15.04.16,15:27
vdaka za odpoved takže môže by dokazovanie aj napriek tomu že tam bude iny opatrovnik ako ho určil odporca a schvalil sud ....to sa my už zda ako komedia ....môžem ja trvat pred začiatkom konania na to aby bol pritomny zakonný opatrovnik ...alebo môže brat poslat list na sud že si nepraje aby sa pokračovalo v nepritomnosti uznaneho opatrovnika dakuejm za vaš čas
profesional
15.04.16,16:27
Ak ide o niektoré konania o.ktorých môže súd rozhodnúť aj bez návrhu, tak súd môže vec pojednávať aj bez prítomnosti opatrovníka, ak jeho prítomnosť nie je nevyhnutná. K tomu musíš rozlišovať opatrovníka a kolízneho opatrovníka. Predpokladám, že chceš trvať na prítomnosti opatrovníka, aj keď súd pre toto konanie stanovil kolízneho opatrovníka. Vtedy súd koná s kolíznym opatrovníkom.
gerlach
16.04.16,06:02
Ano brat ma zo zdravotnich dô;vodov ma opatrovnika .....čiže ked sudu nebude vadit že tam nie je bratov zastupca ....môžem aj ja potom odíst z dokazovania kedže podla toho nieje ani moja pritomnost nutna alebo on ano a ja nie ???dakujem........
gerlach
19.04.16,12:31
Zdravím v uznesení je napísane ( či vodprpvnakonštrukcia nad prvým podlažím v čase kúpy splnala kritéria mechanickej odolnosti a stability aby bola bezpečna pre uživanie podkrovia na byvanie)....ale ako to on dokaže ked na sude navrhovatel povedal že všetok material už zlikvidoval....ja ked toto je prava tvar sudnictva tak to je katastrofa ked takto pojednava sudca ....dakujem za odpoved